PDA

View Full Version : گفتگو: خردید دامنه های مشابه برای جلوگیری از سوء استفاده همکاران

aminghaderi
یک شنبه 04 تیر 1391, 01:04 صبح
سلام به همه دوستان و اساتید .
مدتی هست بر سر انتخاب و ثبت دامنه مشکل پیدا کردم و نیاز به هم فکری شما دوستان رو دارم.
به نظر شما چه اندازه خرید دامنه های مشابه ، دامنه اصلی ما برای ما مهم است ؟؟؟
برای مثال اگر دامنه hostiran رو بررسی کنید به سوال من می رسید :
الان x اون دست یه شرکت همکار است و دامنه y اون دست یه شرکت دیگر؟!
همین نام رو برعکس یه شرکت دیگر...

حال من به این نتیجه رسیدم برای ثبت دامنه تجاری باید همه دامنه ها اصلی (com , .net , .ir , ...) + دامنه های هم خانواده را هم باید گرفت؟!
ولی مشکل اینجاست که برای این کار شرکت مالک دامنه باید هر سال هزینه بالایی رو برای دامنه ها بپردازه؟!
برای مثال دامنه ای که مد نظر من هست باید هر سال 500 هزار تومان بابت شارژ بدهم به نظر شما چقدر این فکر و کار درست هست؟؟؟
آیا اصلا منطقی و عقلانی هست؟؟

لطفا راهنمایی بفرمایید.

Felony
یک شنبه 04 تیر 1391, 07:14 صبح
اصولا این مشکل برای اسم های 2 یا 3 سیلابسی پیش میاد ، مثل همونی که شما گفتید ، به شخصه همچین فکری تو ذهنم بود چون الان اسم تک سیلابی به این راحتی ها ثبت نمیکنن ، ولی چند وقت پیش به داشتم با یکی از همکاران در این مورد صحبت میکردم ، گفت میتونی یک آرم و نام تجاری ثبت کنی و دامنه ها رو به اسم اون بگیری ؛ مثل شرکت Vista که گارانتی محصولات Asus و ... هست که در اصل اسمش " ویستا رایانه ... " هست .

Saber Mogaddas
یک شنبه 04 تیر 1391, 08:41 صبح
سلام
نیاز به خرید دامنه های شبیه به دامنه اصلی نیست.فقط (net,ir,com) رو حذف کنید کافی خواهد بود . حالا یکی بیاد یکی شبیه به سایت شما بزنه مسلما سئو شما و کیفیت کار شما باعث خواهد شد که این نوع آدم ها شکست بخورند.

aminghaderi
یک شنبه 04 تیر 1391, 13:18 عصر
مسلما سئو شما و کیفیت کار شما باعث خواهد شد که این نوع آدم ها شکست بخورند.آخه مشکل همینجا هست که معمولا بر سر دامنه های تجاری این مشکل پیش می یاد ؟! و اون ها هم همه برای خودشون کسی هستند ، seo که سهل ، مشترک گوگل می شوند تا سایت اونها رو به صورت تاید شده نمایش بدهد.
خصوصا کار ما که همه طراح وب هستیم و همه به مقوله های سئو مسلط هستیم و اگر هم شرکت رغیب ضعیف عمل کنه و بار علمی کمی داشته باشه ، برای رغابت حاضر یه نفر استاد seo بیاره تا سئو رو سامان بدهد.
همون مثالی که بالا زدم را شما در نظر بگیردید ، دامنه ها مختلف دست کسایی هستند که از جمله افراد و شرکت های مطرح در بازار وب ایران هستند ؟!
بارها شنیدم که افرادی می خواستد از شرکت x هاست بخرند ، نفهمیدن سایت رو اشتباه وارد شدن و هاست رو از شرکت همکار/رغیب خرید کرده و بعدا متوجه شده که ...
و این یعنی از دست دادن مشتری.

گفت میتونی یک آرم و نام تجاری ثبت کنی و دامنه ها رو به اسم اون بگیری ؛ مثل شرکت Vista که گارانتی محصولات Asus و ... هست که در اصل اسمش " ویستا رایانه ... " هست .
بعد یعنی کسی نمی تونه دامنه ای که داخل vista داشته باشه ثبت کنه؟؟
مثل گوگل ، یاهو که یه آرم تجاری هم به حساب می یان؟؟
کدوم ارگان و وبسایتی مسئول ثبت آرم تجاری هست؟؟

Saber Mogaddas
دوشنبه 05 تیر 1391, 11:54 صبح
سلام

بارها شنیدم که افرادی می خواستد از شرکت x هاست بخرند ، نفهمیدن سایت رو اشتباه وارد شدن و هاست رو از شرکت همکار/رغیب خرید کرده و بعدا متوجه شده که ...

این اصلا درست و منطقی نیست که برای اینکه کسی سو استفاده نکنه از نام دامنه ما ، ما بیایم کلی دامنه شبیه به دامنه خودمون خریداری کنیم ، بنظر شما درست نیست که به جای اینکه اون هزینه رو صرف نام دامنه کنیم ، صرف تبلیغات بهینه کنیم ..برای مثال iran host تبلیغات گسترده ای داره که تمامی را ه های سو استفاده رو بسته..به نظر شما هم این کار منطقی نیست؟!

saeedsaghafian
جمعه 09 تیر 1391, 10:19 صبح
آقا من یه دامین ir از هاست ایران خریدم یه وبسایتم رو گوگل سایت (google sites ) دارم اما نمیتونم این دامینمو به گوگل سایتم متصل کنم ، میدونم مشکلمم از IP زدنو DNS زدنمه . جان من اگه کسی میتونه کمک کنه جواب بده.مرسی

amin1softco
جمعه 09 تیر 1391, 15:23 عصر
آقا من یه دامین ir از هاست ایران خریدم یه وبسایتم رو گوگل سایت (google sites ) دارم اما نمیتونم این دامینمو به گوگل سایتم متصل کنم ، میدونم مشکلمم از IP زدنو DNS زدنمه . جان من اگه کسی میتونه کمک کنه جواب بده.مرسی
دامنه .ir تحریم است و شما نمی تونید از گوگل اپلیکیشن ها در این مورد استفاده کنید باید یک دامنه دیگه ثبت کنید.

aminghaderi
جمعه 09 تیر 1391, 20:04 عصر
دامنه .ir تحریم است و شما نمی تونید از گوگل اپلیکیشن ها در این مورد استفاده کنید باید یک دامنه دیگه ثبت کنید.
برای ایندکس که مشکل پیش نمی یاد؟؟؟ این موضوع برای کی هست ، قبلا این طوری نبود فکر کنم؟!

amin1softco
سه شنبه 13 تیر 1391, 10:39 صبح
نه از اون لحاظ فکر نکنم مشکلی داشته باشه . ولی از خیلی از سروریس ها نمی شه استفاده کرد مثل صندوف میل برای سایت ولی از گوگل آنالیز می شه استفاده کرد!!!
کلاً هر چیزی که جنبه جمع آوری اطلاعات داره براشون تحریم نیست هر چیزی حکم سرویس دهی بدون منفعت داشته باشه تحریمه!!!
http://www.quora.com/Google-Apps-service/Why-Google-Apps-doesnt-accept-ir-domains

idocsidocs
جمعه 16 تیر 1391, 15:50 عصر
من قبلا سایت ایران هاست رو با هاست ایران اشتباه می گرفتم !

فکر کنم این کار بعضی جاها مفید باشه.