PDA

View Full Version : سوال: مشکل در جا به جایی سالوشن از فولدر پیش فرض به مکانی دیگر

Programmer 1
یک شنبه 04 تیر 1391, 10:19 صبح
سلام ،
یک سالوشن داشتم که در مسیر پیش فرض ویژال استودیو 2010 یعنی C:\Users\Auob\Documents\Visual Studio 2010\Projects ذخیره شده بود به نام WindowsFormApplication3 ، قضیه از اینجا شروع شد که من در هنگام نامگذاری پروژه جدید یادم رفت اسم پیش فرض رو تغییر بدم و همون WindowsFormApplication3 ثبت شد ، بعدش از داخل IDE سالوشن رو تغییر نام دادم ولی فولدر فیزیکی برنامه هنوز همون نام قدیمی رو داره ، بنابراین فولدر رو هم تغییر نام دادم و فایل sln پروژه رو با نوت پد باز کردم و مسیر جدید رو بهش دادم و پروژه با موفقیت اجرا میشه ولی چند تا از فرم های برنامه کلا نمی دونم کجا رفتن در حالی که من دست به هیچ چیز دیگه ای نزدم ، روی فرم هایی که وجود نداند علامت تعجب قرار داره!
جالب اینه که قبل از تغییر نام و انجام تغییرات از کل فولدر WindowFormApplication3 یک کپی در مکانی دیگر گرفتم تا اگه مشکلی پیش اومد برش گردونم ولی در کمال تعجب وقتی همین فولدر رو دقیقا به محل قبلیش بر گردوندم بازم همون مشکل حذف چند تا از فرم های برنامه نشون داده میشه ، این یکی برام خیلی عجیبه!
دوستان لطفا راهنمایی کنید این پروژم رو برگردونم .
با تشکر /.

farzane_t
یک شنبه 04 تیر 1391, 11:20 صبح
سلام،
خوب چه اصراری دارین که پروژه حتما از اون مسیر باز بشه؟! پروژه و از همون جایی که الن کپی شده باز کنید و فایل پروژه رو از مسیر زیر هم پاک کنید.
C:\Users\Mojtaba\Documents\Visual Studio 2010\Projects
فکر کنم اینطوری مشکل حل بشه.

Programmer 1
یک شنبه 04 تیر 1391, 13:36 عصر
اصرارم به این دلیل هستش که اگه 100 تا پروژه تو یک فولدر دارم دیگه فولدر هر پروژه ای اسم مناسبی داشته باشه نه اینکه نامگذاری ها WindowsFormAppliaction1 باشه تا 100 ، بنده هم چون در هنگام تعریف سالوشن نام مناسبی انتخاب نکردم الان خواستم این کار رو انجام بدم که این بلا سرم اومد ، نه مشکل هنوز هم حل نشده! من از این تعجب میکنم که فایل های پروژه کجا رفته اند : Form1.cs ، Assembly.cs ، Program.cs و ... !؟

مرتضی تقدمی
یک شنبه 04 تیر 1391, 15:49 عصر
سلام
پروژه رو باز کن و فرم های مورد نظر رو add کن. اگه فرمی قبلا با همین اسم ها داری, از توی تنظیمات پروژت اونا رو حذف کن.

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 04 تیر 1391, 19:52 عصر
فایل با پسوند sln رو پاک کنید، سپس وارد پوشه پروژه بشید و فایل پروژه با پسوند csproj رو اجرا کنید .بعد از باز شدن ویژوال استادیو اون رو ببندید . موقع بستن یک سوال میکنه که میخواهید فایل sln جدید رو ذخیره کنید یا نه که شما yes رو انتخاب کنید و به مسیر سولوشن برید و فایل رو با یک نام دلخواه سیو کنید.