PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی در مورد console application ,......

caspianhero
یک شنبه 04 تیر 1391, 13:28 عصر
با سلام بر دوستان

من طبق اموزش یک کتاب دارم vb2010 را یاد می گیرم و زیاد با محیطش اشنایی ندارم (مبتدی ام):مخصوصا محیط console application !!!! خب سئوال من اینجا هست که زمانی که دارم کد ام توی این برنامه می نویسم هنگام اجرا ارور می دهد!!! لطفا راهنمایی کنید؟؟؟ خط 5 ارورر میده!!!
این هم کدش:

Module Module1
Sub Main()
Dim a As Byte
Dim b As Boolean
a = Console.ReadLine
b = a > 10
If b = True Then
Console.WriteLine("long")
Else
Console.WriteLine("small")
End If
Console.ReadLine()
End Sub

End Module

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 13:59 عصر
برای این خطا میده چون شما یک متغییر بایت دارین و لی دارین بهش میگین یک متن رو بخونه و بریزه داخلش

اگه به این صورت تعریف کنین درست میشه :::

dim a as string
a=console.readline

بعد از اون خط ششم هم خطا داره
شما از چه کتابی دارین استفاده میکنین که انقدر زیبا و جالب روش کارکردن متغییر ها رو یاد میده؟

دوست عزیز متغییر boolean یک متغییر هست که تنها true و یا false رو قبول میکنه بعد شما میگی a>100

این کدها کاملا اشتباه هستش

به صورت زیر عمل کن درست میشه
Sub Main()
Do
If Val(Console.ReadLine) >= 100 Then
Else
End If
Console.ReadLine()
Loop
End Sub

caspianhero
یک شنبه 04 تیر 1391, 18:18 عصر
متشکر دوست عزیز::قلب:
دوستان من قبلا vb6 کار کردم و میخوام الان vb.net 2010 سو ئیچ بشم : اون کتابی که من خریدم اسم اش هست :راهنمای کاربردی visual basic.net 2010 به همراه پروژه که 28 تومن قیمتش هست و نویسنده اش هم مهندس محسن مدحج هست و واقعا کتاب خوبی هست و تمام مباحث را توضیح داده!!! خب الان من چند تا سئوال داشتم لطفا من را راهنمایی کنید!! این کتاب 24فصل داره و خیلی سنگین هست!!1میخواستم بدونم این linq کلا به درد چی میخوره؟؟ و همچنین یک فصل داره به نام linq to sql !!!و ado.net entity framework !!! به نظر شما دوستان کدام یک از این بخش ها بیشتر به درد میخوره!!؟؟ که یاد بگیرمش !! اخه خیلی وحشتناک هست از نظر تعداد صفحات و حجم کد نویسی؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید؟؟
سپاس

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 18:41 عصر
خوب دوست عزیز برای linq مباحث خیلی زیادی هست تو سایت بهتره بگردی و یکم راجع به این دو مقوله سئوال بپرسی ولی از نظر من linq برای بازار کار بهتر هستش هرچند هر 2 مورد نیاز هستش

caspianhero
یک شنبه 04 تیر 1391, 18:52 عصر
متشکر دوست عزیز: یعنی اگر مثلا من بخوام یک سیستم مدیریت کتابخانه درست کنم کدام یک از این تکنولوژی ها مناسب هست؟؟؟ و اسانتر؟؟
سپاس

caspianhero
یک شنبه 04 تیر 1391, 19:38 عصر
راستی یک سئوال دیگه هم داشتم : زمانی که توی محیط کنسول یک برنامه می نویسم و سیو اش می کنم!! بعد از اینکه دوباره open اش می کنم یک سری کد ها را پاک می کنم و به جاش یک سری جدید مینوسیم: توی خروجی ان کد های قدیمی را نشان میده و کد های جدید را که نوشتم توی خروجی نشان نمیده و کامپایل نمیکنه!!! علتش چی هست؟؟؟ ایا باید برای هر برنامه یک پروژه جدید ایجاد کنم؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
سپاس

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 20:08 عصر
دوست عزیز برای سئوال اول باید بگم در عمل اگه بخوای کار کنی هیچ کدوم به درد نمیخوره فعلا برنامه نویسی پایگاه داده رو یاد بگیر بعد بیوفت دنبال بقیش
برای سئوال دوم هم باید بگم اگه پروژه رو ذخیره کردی و کدهای جدید هیچ عملی رو انجام نمیدن داخل پوشه پروژه شو پوشه با نام Obj رو پاک کن و بعد دوباره برنامه رو باز کن و Debug کن درست میشه

caspianhero
یک شنبه 04 تیر 1391, 20:14 عصر
متشکر دوست عزیز: منظور شما از یادگیری پایگاه داده همون sql server هست!!یا sql ???

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 20:17 عصر
sql server و sql هر دو یکی هستن فقط در تعریف یوزر ها باید دقت کنی

منظور به طور کلی :::: oracle - sql - my sql - access و پایگاه های دیگه هستش

مهرداد صفا
سه شنبه 27 تیر 1391, 05:36 صبح
با سلام بر دوستان

من طبق اموزش یک کتاب دارم vb2010 را یاد می گیرم و زیاد با محیطش اشنایی ندارم (مبتدی ام):مخصوصا محیط console application !!!! خب سئوال من اینجا هست که زمانی که دارم کد ام توی این برنامه می نویسم هنگام اجرا ارور می دهد!!! لطفا راهنمایی کنید؟؟؟ خط 5 ارورر میده!!!
این هم کدش:

Module Module1
Sub Main()
Dim a As Byte
Dim b As Boolean
a = Console.ReadLine
b = a > 10
If b = True Then
Else
End If
Console.ReadLine()
End Sub

End Module

با سلام
علت خطا فقط به دلیل این است که در طمان اجرا باید یک عدد بین 0 تا 255 وارد شود.

{بعد از اون خط ششم هم خطا داره
شما از چه کتابی دارین استفاده میکنین که انقدر زیبا و جالب روش کارکردن متغییر ها رو یاد میده؟

دوست عزیز متغییر boolean یک متغییر هست که تنها true و یا false رو قبول میکنه بعد شما میگی a>100

این کدها کاملا اشتباه هستش }

این کدها کاملا درست است!!!
این کتاب بسیار زیبا متغیر ها را آموزش میدهد فقط کمی دقت بیشتری میخواهد و شاید برای تازه کاران واقعی خیلی مناسب نباشد.
هر عبارت مقایسه ای از قبیل a<10,a=b,c<=10… در هر کجا که باشد تبدیل به یک عبارت boolian می شود.
Dim a as byte=10
Dim b as boolian
B=a=10

در کد بالا مقدار b برابر true می باشد.