PDA

View Full Version : سوال: مساوی قرار دادن یک textbox با یک فایل Text

ali-a2
یک شنبه 04 تیر 1391, 13:41 عصر
می‌خوام تو یه فرم کاربر یه پسورد بزنه یه بار ، بد این textbox رو خود برنامه بره با یه فایلِ text تو سیستم مطابقت بده اگه مثل اون بود یه سری دستور مثلا اجرا کنه و دفعه‌های بعدی ک برنامه باز می‌شه پسورد رو نخواد اون دستورا خودشون اجرا شن با کدش مشکل دارم ، ممنون میشم کمکم کنین

ho3ein.3ven
یک شنبه 04 تیر 1391, 23:17 عصر
ببین برای اینکه محتویات یه فایل تکست رو بخونی اول باید بازش کنی و سطر سطر از اون بخونی.
به صورت زیر بازش کن :
open "adres file" for input/output/append as #shomare file
e.g : open "sample.txt" for input as #1
برای اینکه از فایل یک سطر بخونی :
line input #shomarefile,esme moteghayer
e.g : line input #1,p

ali-a2
دوشنبه 05 تیر 1391, 14:01 عصر
ممنون بعد یه سوال ساده دیه داشتم ، اگه الان من بخوام مثلا بگم اگه خط n ام مساوی با Text1 بود مثلا ، یه دستوری رو اجرا کنم کدش به چه شکل میشه ؟

ممنــون

returnx
دوشنبه 05 تیر 1391, 14:12 عصر
در صورتی که فایلتون ترتیبی هست ، باید خط به خط فایل رو پیمایش کنید تا به خط مورد نظر برسید و اون خط رو بخونید...
در صورتی که فالتون Random است می تونید شماره رکورد مورد نظر رو بدید یا از دستور Seek استفاده کنید تا اشاره گر فایل بر روی خط مورد نظر بره بعد عمل خواندن رو انجام بدید...

ali-a2
دوشنبه 05 تیر 1391, 14:40 عصر
ممنـــون داداش ، میخوام جوری باشه مثلا با یک کامند که کلیک میشه برنامه بره مثلا Text1 با خط n ام مطابقت بده بعدش اگه درس بود مثلا یه دستور اجرا کنه ! دستور If ش چجوری میشه ؟

ممنـــون

ho3ein.3ven
دوشنبه 05 تیر 1391, 16:50 عصر
خب یه متغیر بزار که سطر ها رو که می خونی یکی یکی بشمره بعد یه if بزار که هر وقت متغیر به عدد دلخواه رسید این ذستورات رو اجرا کنه.

ali-a2
دوشنبه 05 تیر 1391, 17:15 عصر
منم دقیقا مشکلم همین جاس ، خط ها رو چجوری میشمره ؟

ho3ein.3ven
دوشنبه 05 تیر 1391, 19:18 عصر
با تابع line input تو پست اولی بهت گفتم که .
تابع eof هم برای اینه که چک کنی به آخر فایل رسیده یانه

ali-a2
دوشنبه 05 تیر 1391, 23:18 عصر
آها ، ممنـــــــون

setroyd
دوشنبه 05 تیر 1391, 23:24 عصر
برای این کار میتونی از کامپوننت richtext box استفاده کنی که در خود ویندوز هست هم راهت تره هم زیبا تره در مقایسه با text box

ali-a2
دوشنبه 05 تیر 1391, 23:34 عصر
بله ، ممنون