PDA

View Full Version : share desktop

neda_barnamenevis
یک شنبه 04 تیر 1391, 14:56 عصر
آیا کسی کد درباره share desktop دارد

و یا آموزش نوشتن کد های share desktop

من هر چه جستجو کردم نتوانستم open sorce code of desktop sharing را پیدا کنم

لطفا راهنمایی کنید.

Unique
دوشنبه 05 تیر 1391, 04:33 صبح
منظورتون چیه دقیقا ؟ میخوای از طریق php دو نفر desktop خودشون را share کنن ؟ (این که محاله*
یا میخوای به desktop سیستمی که php روش انجام میشه دسترسی داشته باشی؟ (این شدنیه)
منظورتون دقیقا چیه ؟

توجه : این سومین پست گنگی هست که من میخونم ! هیچکدوم هم کسی جواب نداده ! دلیلش اینه سوال کننده خیلی بد سوالشو مطرح میکنه !

neda_barnamenevis
دوشنبه 05 تیر 1391, 07:07 صبح
سلام ببخشید اگه بد سوال کردم

منظورم اینه که من desktop خودما share کنم و بقیه بتونن ببینن و البته من web base می خواهم

ayub_coder
دوشنبه 05 تیر 1391, 08:25 صبح
منظورتون از share کردن اگه این باشه که به صورت تصویری بخوان دسکتاپ رو ببینن با php نمی تونی اینکارو بکنی. باید برنامه نویسی Application انجام بدی. ولی اگه بخوای Web Base باشه که بقیه از طریق وب ببینن. بازم یک طرفش باید Application باشه. که دائما از صفحه صفحه نمایش تصویر برداری کرده و به صورت Stream ارسال کنه که بازم نمیشه!:گیج: چون برای اینکار هم به سرور های خاص که مخصوص پخش زنده تصاویر هستن باید استفاده بشه.
ولی اگه منظورتون اینه که فقط پوشه دسکتاپ رو مثل عمل share کردن پوشه ها بخوایم شیر کنیم و از کامپیوتر دیگه فقط اون پوشه های با یک Browser دیده شن و شما بتونی درون پوشه ها گشت بزنی باید روی سیستم مقصد یه وب سرور نصب کنی براش یه اسکریپ پردازش فایل بنویسی.
در ضمن می تونی یه FTP سرور هم راه اندازی کنی و با نرم افزاری مثل CUTEFTP هم کار کنی.

pejman_view
دوشنبه 05 تیر 1391, 09:00 صبح
سلام

از طریق PHP این کار امکان پذیر نیست اما می توانم بهتون راه های دیگه پیشنهاد کنم مانند جاوا نمونه این کار هم به صورت رایگان می توانید در سایت http://vyew.com مشاهده کنید. این سایت از ترکیب فلش و جاوا درست شده است.

با آرزوی موفقیت

neda_barnamenevis
چهارشنبه 07 تیر 1391, 09:55 صبح
کسی نمونه open source از این share desktop را دارد
اصلا می شود پیدا کرد؟

امید امرایی
چهارشنبه 07 تیر 1391, 16:13 عصر
سلام دوست گرامی،

به صورت تئوریک شما می تونید یه اسکریپت PHP بنویسید که از طریق پروتوکل RDP با یه سرور در تعامل باشه. با این حال اگه می خوایید اسکریپت شما بتونه کامپیوتر دیگه ایی رو کنترل کنه، SSH می تونه بهتر عمل کنه چون PHP می تونه براحتی به CLI یه کامپیوتر دیگه متصل بشه و با استفاده از Shell بهش دستوراتی رو ارسال کنه. غالبا هم درستورات متنی هستن و راحت پردازش می شن.

با این وجود توضیح در خصوص این موضوع در غالب فروم و یک بحث تکنیکی نمی گنجه.

blackmak
چهارشنبه 07 تیر 1391, 17:45 عصر
سلام دوست گرامی،

به صورت تئوریک شما می تونید یه اسکریپت PHP بنویسید که از طریق پروتوکل RDP با یه سرور در تعامل باشه. با این حال اگه می خوایید اسکریپت شما بتونه کامپیوتر دیگه ایی رو کنترل کنه، SSH می تونه بهتر عمل کنه چون PHP می تونه براحتی به CLI یه کامپیوتر دیگه متصل بشه و با استفاده از Shell بهش دستوراتی رو ارسال کنه. غالبا هم درستورات متنی هستن و راحت پردازش می شن.

با این وجود توضیح در خصوص این موضوع در غالب فروم و یک بحث تکنیکی نمی گنجه.
منبعی که دوستمون گفتن:
Possible to connect to Remote Desktop with PHP? (http://stackoverflow.com/questions/8485029/possible-to-connect-to-remote-desktop-with-php)

neda_barnamenevis
شنبه 10 تیر 1391, 08:20 صبح
با تشکر از همه کسانی که جواب سوال من را دادند

ولی من اصلا منظورم remote desktop نیست من می خواهم سیستم خودم را share کنم و بقیه از طریق web مشاهده کنند

eshpilen
شنبه 10 تیر 1391, 08:48 صبح
اونا فقط بتونن مشاهده کنن یا اینکه بتونن کاری هم بکنن؟
ضمنا نمایش Real time و با کیفیت طبیعتا نیاز به سرعت بالای اینترنت داره.

neda_barnamenevis
یک شنبه 11 تیر 1391, 07:27 صبح
اونا فقط بتونن مشاهده کنن یا اینکه بتونن کاری هم بکنن؟
ضمنا نمایش Real time و با کیفیت طبیعتا نیاز به سرعت بالای اینترنت داره.

نه فقط مشاهده کنن مثل کلاس درس من تدرس کنم آنها مشاهده کنند

eshpilen
یک شنبه 11 تیر 1391, 09:02 صبح
خیلی وقت پیش یه برنامهء خیلی ساده (دسکتاپ) نوشته بودم که اسکرین شات میگرفت و آپلود میکرد به سایت.
ولی خب از این تا یک چیزی که بهش بشه گفت نمایش زنده خیلی راهه.
چون ما نیاز داریم مثلا در هر ثانیه حداقل یک تصویر بگیریم و آپلود کنیم و کلاینت ها هم بتونن با همین سرعت دریافت کنن. خب این فکر میکنم نیاز به سرعت اینترنت واقعا خوب داره و ضمنا خود PC ها هم بهتره ضعیف نباشن. تازه شاید یک فریم در ثانیه زیادی کم باشه.

ولی میدونی در فایلهای ویدئویی چطور عمل میشه؟
در ویدئو میان و در خیلی از فریمها فقط دلتا یا تغییرات اون فریم رو نسبت به فریم قبلی ذخیره میکنن؛ بنابراین نیازی نیست که هر بار یک فریم کامل ذخیره و ارسال بشه. اینطور سرعت نمایش میتونه خیلی بالاتر بره و سرعت اینترنت و پهنای باند کمتری مصرف بشه. ضمنا در فایلهای ویدئویی عملیات مختلفی هم برای فشرده سازی فریم ها با هم انجام میشه بنظرم. یعنی تنها دیتای یک فریم بصورت ایزوله فشرده سازی lossy نمیشه، بلکه الگوریتمش بر اساس چند فریم عمل میکنه (یا میتونه عمل کنه). مسلما ممکنه الگوریتم پیچیده ای داشته باشه (کلی متخصص متبحر ظرف چند سال با هم اینا رو طراحی میکنن).

ما هم میتونیم اسکرین شات بگیریم و قبل از آپلود بررسی کنیم که میزان تغییرات اسکرین شات جاری با قبلی چقدره. اگر مقدار این تغییرات کم بود اونوقت میتونیم صرفا دلتا رو ارسال کنیم. بعد یجوری باید در سمت سرور یا درواقع بهتره یا نیاز که در سمت کلاینت، از این تغییرات و فریم قبلی یک تصویر نهایی تولید کرده و نمایش بدیم.
البته این اسکرین شات گرفتن و عملیات دیگر طبیعتا به یک برنامهء دسکتاپ نیاز داره یا حداقل اینطوری بهینه و خیلی بهتره. این برنامه روی سیستم مدرس اجرا میشه.
در سمت کلاینت هم شاید با فلش و اینا بشه کار کرد، ولی شاید هم برنامهء دسکتاپ بهتر بود یا لازم.

بهرحال پیاده کردن این سیستم جزییات زیادی داره و نیاز به یه آدم چند فن حریف و مسلط به چند حیطه و زبان و متبحر داره. دارای قدرت بالا در الگوریتم و ساختمان داده. حوصله میخواد و اینکه آدم محدودیت زمانی نداشته باشه، و ضمنا اگر کار شخصی نباشه بالاخره باید یه دستمزد متناسب با سطح کار هم داشته باشه. تازه همیشه در اینطور کارهایی که کمتر تجربه شدن و منابع و امکانات درموردشون مطمئن نیست باید احتمال مشکلات پیشبینی نشده رو هم داشت. کار در سطح واقعا بالاست. یه وقتا چیزهای ساده تر از اینو توی بوق و کرنا میکنن!

بنظرم بگردی سرویسی، یا برنامهء تجاری و پولی ای چیزی براش پیدا کنی خیلی خیلی راحت تر و مطمئن تره.
شایدم بتونی بازمتن چیزی پیدا کنی.

eshpilen
یک شنبه 11 تیر 1391, 09:21 صبح
میگم چطوره ما هم با یک برنامه یا کتابخانهء ویدئویی مناسب در سمت کلاینت فیلم بگیریم، در یک فرمتی که مناسب Streaming باشه، بعد اون فیلم رو در حین ساخته شدن میفرستیم به سرور و همزمان با سوکت از طرف کلاینت ها خونده بشه و ...
ولش کن بابا پیچیده شد خودمون هم گیج شدیم :لبخند:

یخورده دنبال video streaming جستجو کن شاید چیزی پیدا شد.
ضمنا VLC هم بنظرم امکاناتی در این مورد داره. شاید به دردی بخوره یا حداقل از نظر اطلاعات و بینش بتونه مفید باشه (البته واسه یه برنامه نویس حرفه ای که واقعا بخواد روی این پروژه کار کنه).

میگم حالا نمیشه با یه وبکم و نرم افزارهای مسنجر و اینا که امکان ویدئوی گروهی دارن حلش کرد؟ :لبخند:
یعنی وبکم رو بگیر روی اسکرین دیگه!!

neda_barnamenevis
یک شنبه 11 تیر 1391, 11:58 صبح
ممنون از همه پاسخ ها