PDA

View Full Version : سوال: فرستادن متن به یک کامپیوتر دیگه توی شبکه

lordvandad
یک شنبه 04 تیر 1391, 19:43 عصر
سلام...
در مورد این سوالم توی همین انجمن و کلا توی اینترنت هر چی گشتم جواب و به خصوص مثالی برای این سوال ساده و واضح پیدا نکردم پس این رو تکراری به حساب نیارین لطفا...
اینکه فرضا ما یه برنامه داریم که توی اون یه textbox و یه button هستش... اولا ما این برنامه رو چه طور تحت شبکه بین دو تا کامپیوتر بکنیم(یا مثلا ارتباط با بلوتوث اگه ممکن باشه) و دوما اینکه به فرض کاری که می خوایم بکنیم اینه که اگه توی یکی از کامپیوتر ها طرف توی باکس نوشت "Hello" و روی دکمه کلیک کرد, این متن توی باکس او یکی کامپیوتر نشون داده بشه, و یا اینکه کلا این متن فرستاده بشه و هر کاری خواستیم باهاش بکنیم نه اینکه لزوما توی اون یکی باکس نشون داده بشه... که طبیعتا این میشه یه چیزی شبیه چت ولی خب از طریق اینترنت نیستش...
حالا اگه کسی جواب رو داره, اگه براش مقدور بود لطف کنه برای توضیحاتش یک برنامه کوچیک هم بنویسه ممنونش میشم... :لبخندساده:

saman_h
یک شنبه 04 تیر 1391, 21:08 عصر
سلام
اینو سرعتی نوشتم اندازه ای که فقط یه متن رو بفرسته . اگه سوالی داشتی پیام بذر . درضمن شما توی همین بخش چت یا Socket Programing و تاپیک جامع چت رو بررسی کن تا دلت بخواد نمونه برنامه و توضیحات هست
http://uplod.ir/atdw5v80gjq8/Send___Recive.rar.htm

lordvandad
یک شنبه 04 تیر 1391, 21:33 عصر
خیلی ممنون دوست من... :لبخندساده:
تا حد خیلی خیلی زیادی یکی دیگه از مشکلام امروز حل شد و چون تازه دارم میرم سراغ ارتباط شبکه ای توی برنامه, این کمک خوبی بود برام...
فقط یه سوال: اینکه الان توی فرم send ما بعد از اینکه متن رو نوشتیم و فرستادیم برای اولین بار عالی کار می کنه, ولی مثلا اگه همون موقع متن جدید تایپ کنیم و بفرستیم دیگه توی فرم receive متن جدید نشون داده نمیشه... مشکل از طرف منه یا چیز دیگه است؟

saman_h
دوشنبه 05 تیر 1391, 09:32 صبح
خیلی ممنون دوست من... :لبخندساده:
تا حد خیلی خیلی زیادی یکی دیگه از مشکلام امروز حل شد و چون تازه دارم میرم سراغ ارتباط شبکه ای توی برنامه, این کمک خوبی بود برام...
فقط یه سوال: اینکه الان توی فرم send ما بعد از اینکه متن رو نوشتیم و فرستادیم برای اولین بار عالی کار می کنه, ولی مثلا اگه همون موقع متن جدید تایپ کنیم و بفرستیم دیگه توی فرم receive متن جدید نشون داده نمیشه... مشکل از طرف منه یا چیز دیگه است؟

نه دوست من مشکل از اینجاس که بعد از اینکه متن رو فرستادی باید اون متغییری که از نوع بایت تعریف کردمو با یه حلقه For خالیش کنی تا متنی که دوباره فرستاده میشه از اول توی اون متغییر ریخته بشه ...
مثلا اینطوری : for (int counter = 0; counter < 100; counter++)
buff[counter] = Convert.ToByte(false);