PDA

View Full Version : سوال: سؤال در مورد Icon < properties< Form

Hassan2500
دوشنبه 05 تیر 1391, 11:28 صبح
سلام

1- چکار کنم وقتی تصویری با فرمت ico یا cur در قسمت Icon فرم قرار میدهیم را پاک کنیم و به حالت قبلی برگردانم یعنی همون تصویر vb6 باشه

2- وقتی یک تصویر با فرمت ico یا cur بوسیله نرم افزار میسازم چطوری توشون متنی که میخوام رو بنویسم که کیفیت خوندنشون هم بالا باشه

3- بهترین نرم افزار برای ساختن فرمت ico یا cur از تصاویر با فرمتهای دیگر چیه

AbbasVB
دوشنبه 05 تیر 1391, 12:00 عصر
با سلام
دوست عزیز اگر فقط می خواهید آیکون را به حالت اول بر گردانید فایل Form1.frx را که در کنار فایل فرم هست رو پاک کنید
البته اگر عکس دیگری که در فرم قرار داده باشید هم پاک می شود و باید دوباره آن ها را به فرم اضافه کنید
موفق باشید

Hassan2500
دوشنبه 05 تیر 1391, 12:30 عصر
این فایل رو وقتی پاک میکنم بعدش دوباره باز نمیگرده و در ضمن بعدش فایل VBP بخوبی کار نمیکنه

M.T.P
دوشنبه 05 تیر 1391, 13:10 عصر
این فایل رو وقتی پاک میکنم بعدش دوباره باز نمیگرده و در ضمن بعدش فایل VBP بخوبی کار نمیکنه

فایل فرم رو با NotePad باز کنید و خطی رو که اشاره به آیکن فرم داره رو پاک کنید مثلا:

Icon = "Form1.frx":0000

just4froum
دوشنبه 05 تیر 1391, 14:08 عصر
سلام

1- چکار کنم وقتی تصویری با فرمت ico یا cur در قسمت Icon فرم قرار میدهیم را پاک کنیم و به حالت قبلی برگردانم یعنی همون تصویر vb6 باشه

در قسمت properties فرم قسمت icon را انتخاب کنید و سپس دکمه ی Del را بر روی کیبرد فشار دهید.

2- وقتی یک تصویر با فرمت ico یا cur بوسیله نرم افزار میسازم چطوری توشون متنی که میخوام رو بنویسم که کیفیت خوندنشون هم بالا باشه

یعنی چی ؟ یعنی شما می خواین توی یک آیکن متن بنویسید ؟:عصبانی++: شما هر جوری بنویسید خونده نمیشه مگر یک حرف یا یک کلمه کوچک باشد.

3- بهترین نرم افزار برای ساختن فرمت ico یا cur از تصاویر با فرمتهای دیگر چیه

من از نرم افزار IcoFX استفاده می کنم که یک برنامه رایگان هم هست.

AbbasVB
دوشنبه 05 تیر 1391, 16:55 عصر
با سلام
البته راهی که من پیشنهاد کردم راه خیلی اصولی نیست ولی می تونه کار راه انداز باشه
برای این که روی یک آیکون متن بنویسی باید اگر آیکون بود با هر برنامه ای که قابلیت تبدیل فرمت های تصویری رو داشته باشه استفاده کنی و آیکون رو به فرمت قابل ویرایش دیگر مثلا png تبدیل کنی بعد با فتوشاپ دستکاریش کنی بعد سیوش کنی وبعد با یه برنامه دوباره به آیکون تبدیلش کنی

من برای کار با آیکون نرم افزار Axialis IconWorkshop رو پیشنهاد می کنم خودم باهاش کار کردم قابلیت هاش خوبه می تونه آیکون رو به دیگر فرمت ها تبدیل کنه و بر عکس
اگر می خواهی همان آیکون پیش فرض ویژوال بیسیک رو داشته باشی می تونی آیکون رو دوباره به پروژه اضافه کنی (دوباره آیکون فرم رو عوض کنی)
البته ویژوال بیسیک از آیکون های با کیفیت بالا پشتیبانی نمی کنه