PDA

View Full Version : مبتدی: کریستال ریپورت داینامیک در Visual Stadio 2010 بدون استفاده از DataSet

lmaghsoodi
دوشنبه 05 تیر 1391, 12:10 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

آیا این امکان وجود دارد که کریستال ریپورتی بسازیم بدون استفاده از Dataset؟ خواهشمندم کمکم کنید. :متفکر:

Hybrid
دوشنبه 05 تیر 1391, 18:15 عصر
سلام ، دوست شما میتونین یا اطلاعات رو مستقیم از بانک بگیرین و خود بانک اصلی رو به کریستال معرفی کنید یا اینکه
بیاین و یک Dataset رو بهش معرفی میکنید ، من معرفی Dataset رو پیشنهاد میدم.

اگه میخواین اصلا منبع داده ای رو معرفی نکنید اینم میشه و میتونین از شی Text و پاس دادن مقدار در زمان اجرا اطلاعات رو در کریستال نمایش بدین

damanpak
سه شنبه 06 تیر 1391, 12:41 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

آیا این امکان وجود دارد که کریستال ریپورتی بسازیم بدون استفاده از Dataset؟ خواهشمندم کمکم کنید. :متفکر:
سلام،آره دوست عزیز این امکان هست و یه راهش طبق نظر دوستمون آقای ابراهیمی استفاده مستقیم از بانکه.راستش من شخصا از Dataset زیاد استفاده میکنم اما نمیدونم چرا دوست ندارم توی گزارشم ازش استفاده کنم و پیشنهاد من به شما اینه که یک نما یا همون ویو (View)در بانک اطلاعاتیتون بسازید و توی گزارشتون (View) رو نشون بدید

lmaghsoodi
چهارشنبه 07 تیر 1391, 09:06 صبح
من منظور از استفاده مستقیم از بانک را نمی دونم . و نحوه انجام این کار را نمی دونم .
چه راهی بهینه تر است ؟ استفاده از DataSet یا استفاده مستقیم از بانک اطلاعاتی ؟

اگر استفاده مستقیم از بانک اطلاعاتی منظور این است که View بسازیم، من با این کار موافق نیستم . چون بانک را سنگین می کند.

خواهش می کنم به من کمک کنید .

Hybrid
چهارشنبه 07 تیر 1391, 11:45 صبح
چه راهی بهینه تر است ؟ استفاده از DataSet یا استفاده مستقیم از بانک اطلاعاتی ؟
گفتم که استفاده از Dataset رو پیشنهاد میدم چون هم امنیتش بیشتره و هم سرعتش و هم مدیریت بهتری رو داده ها دارین.

اگر استفاده مستقیم از بانک اطلاعاتی منظور این است که View بسازیم، من با این کار موافق نیستم . چون بانک را سنگین می کند.
دلیله این حرفتون چیه و منظورت از سنگین شدن چیه در اینجا؟ اصلا این حرفتون صحیح نیست .

lmaghsoodi
پنج شنبه 08 تیر 1391, 14:07 عصر
ممنون از شما .منظور من به خاطر سنگین شدن اینه که با ساختن View برای هر گزارش، اگر تعداد گزارشات ما زیاد باشد، بانک سنگین می شود. البته من یه تازه کارم و شاید فکرم اشتباه باشد اگر به من کمک کنید خیلی ممنون می شوم.