PDA

View Full Version : سوال: ساخت فایل html

Maryam.J
سه شنبه 06 تیر 1391, 15:00 عصر
سلام.
پرشین بلاگ وقتی از وبلاگتون بکاپ میگیرین، به صورت فایل های html بتون میده.
یعنی هرچی توی دیتابیس هست رو به صورت صفحات html درست میکنه و میده. یعنی برای هرپست یا هر پیج، یک صفحه html میسازه.
میخواستم بدونم روشی برای انجام این کار هست یا باید با کدنویسی و ... این کارو کرد؟
ممنون.

mahmood_4246
سه شنبه 06 تیر 1391, 21:12 عصر
شما میخوای هر پستتون یه فایل html بشه
راه پیشنهادی من اینه که یه از بانک پست ها رو بخونید و با استفاده از fileStream فایل رو از نوع html برای دانلود آماده کنید

Maryam.J
سه شنبه 06 تیر 1391, 21:29 عصر
این کار که به صورت دستی و سنتیه!!!! میخواستم بدونم راه حلی نیست که راحت تره بشه!

aminghaderi
پنج شنبه 08 تیر 1391, 06:29 صبح
این کار که به صورت دستی و سنتیه!!!! میخواستم بدونم راه حلی نیست که راحت تره بشه!
دیگه از نوشتن 4 خط کد راحت تر!! یعنی نوشتن 4 خط کد واقعا سخته؟؟
در کل فکر نکنم برای این کار راه حل ساده تری وجود داشته باشه ، راه حل قوی تر و بهتر شاید باشه ولی ساده تر نیست.
اونها احتمالا فایل های اصلی بلاگ کاربر هست که در اختیار کاربر به عنوان بکاپ داده می شود و احتمالا فایل های cache خود asp.net ؟!
(البته قابلیت render صفحات به html در asp.net محیا است ولی اصلا کار ساده ای نیست .)

Maryam.J
پنج شنبه 08 تیر 1391, 23:57 عصر
راحت تر منظورم از اون نظر نبود! منظورم استاندارد تر بود!!
برای پرسین بلاگ هم امکان نداره اونی که شما میگین باشه! یعنی بیاد برای هرکاربری اون فایل ها رو بسازه. اونها دیتاهایی هستن که توی دیتابیسن و موقع تقاضای بکاپ فایل html ساخته میشه!

Beginner2013
جمعه 09 تیر 1391, 00:41 صبح
زمانی که من از PB استفاده میکردم امکان بک آپ نداشت،به نظرم برای یه چیزی مثل سرویس وبلاگ اگه بخوایم فایل بک آپ بصورت HTML درست کنیم،بهترین کار استفاده از همون متدی هست که قبلا برای Render کردن صفحات وبلاگ در قالب منتخب کاربر درست شده.حال برای اینکه بدونید این پست ها و مطالب چگونه در این قالب جای میگیرن این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?192412-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%DA%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%D8%AF%D9%87%DB%8C&highlight=) آقای raziei رو ببینید.در واقع شما این کارو برای یک قالب انجام میدید با این تفاوت که تعداد پست های نمایش داده شده،تمام پست ها خواهند بود.اما اگه این کارو هم نمی پسندید می تونید داده ها رو از پایگاه داده به یک دیتا سورس XML بریزید،و بعد با Replace کردن element ها اونو به HTML تبدیل کنید.

aminghaderi
جمعه 09 تیر 1391, 06:57 صبح
پرشین بلاگ وقتی از وبلاگتون بکاپ میگیرین، به صورت فایل های html بتون میده.

اونها دیتاهایی هستن که توی دیتابیسن و موقع تقاضای بکاپ فایل html ساخته میشه!
خوب ، هدف این کار چی هست؟؟
فایل های html خروجی می دهد و بعد فایل html رو به صورت ورودی به عنوان فایل بکاپ می گیرد که اطلاعات رو بازگردانی یا restore کند؟؟
به نظر شما این منطقی هست ، که متن رو به صورت html در اوردن و بعد باز به صورت html گرفتن و تبدیل به متن کردن و برگردادند به داخل دیتابیس برای برگشت به حالت قبلی وبلاگ؟؟
خیلی راحت می تونه یه فایل txt به شما بدهد و بعد همون فایل رو بگیرد و 3 صورت دیتاهای از دست رفته رو بازگردانی کنه (راه اصولی و منطقی در سیستم های بزرگی) .

Beginner2013
جمعه 09 تیر 1391, 07:02 صبح
مساله اینه که سرویسا اصلا دوست ندارن که امکان Restore باشه،و در واقع به این بک آپ نمیشه گفت باید گفت کپی،PB رو نمی دونم اما تو بلاگفا که بودم بک آپ رو به صورت فایل word میداد که قابل restore هم نبود،خوب این که نشد بک آپ!

Beginner2013
جمعه 09 تیر 1391, 07:09 صبح
واسه اینکه ببینم بک آپ PB چه شکلی هست،الان یکی از اکانتای مردمو زنده کردم،و یه بک آپ گرفتم،ساز و کارش همونیه که گفتم.به اینا نمیشه گفت بک آپ

Maryam.J
جمعه 09 تیر 1391, 09:08 صبح
بله دوستانف من هم برای بکاپ نمیخوام، پرشین بلاگ رو مثال زدم! در واقع فکر نکنم در پرشین بلاگ قابلیت ریستور باشه!
من برای این میخوام تبدیل به html کنم، که فایل های html رو بتونم منتقل کنم! در واقع یه سری فایل ها آموزشیه که میخوام با aspمحتواشو بسازم و بعد تبدیل به html کنم و روی cd بدم به دیگران! نمیخوام روی هاست باشه!
ممنون از پاسخ هاتون. اگه چیز جدیدی پیدا کردم میگم. شما هم همینطور!! :لبخندساده: