PDA

View Full Version : شبکه اجتماعی

P30Hacker
سه شنبه 06 تیر 1391, 18:34 عصر
سلام خسته نباشید...

دوستان بنده میخواستم بدونم برای طراحی یک شبکه اجتماعی بهتره از چه زبان برنامه نویسی استفاده و به چه نکاتی باید توجه کرد؟

aminghaderi
سه شنبه 06 تیر 1391, 23:52 عصر
با اکثر زبان ها می شه این کار رو کرد . (asp.net و php شخصا دیدم.)
منتها این مهارت و امکانات شما است که باید مورد بررسی قرار بگیره.
برای مثال حجم کار چقدر است؟!
چقدر ثرمایه دارید؟؟!
چقد امکانات از قبل نیروی انسانی (نیروی کاری + نیروی فنی باسواد بالا) داردید؟!

sahama
چهارشنبه 07 تیر 1391, 11:20 صبح
با سلام
اصولا می گن ایده ها مهم تر از زبان ها هستند
شما باید اول روی ایده هاتون فکر کنید و این که این سایت چطور قراره کار کنه و بعد از اون یه زبان رو حالا بنا به سلیقه شخصی یا اینکه از قبل بلد هستید یا موارد دیگه انتخاب کنید
طیف زبانهای گسترده ای در این زمینه کاربرد داره مطمئن نیستم اما ظاهرا فیس بوک با php نوشته شده و از طرف دیگه بخش های زیادی از گوگل پلاس با python و go نوشته شده و asp MVC هم به خوبی این کار رو برای شما انجام می دهبه طوری که stackoverflow با اون نوشته شده همین طور سایت بالاترین با ruby نوشته شده و ....

P30Hacker
چهارشنبه 07 تیر 1391, 19:11 عصر
سلام...
خب دوستان بنده فعلا PHP , APS.net تا حدودی بلدم و درحال یادگیری هستم تا فوق پیشرفته...
در حال حاضر دارم الگوریتم شبکه اجتماعی را طراحی میکنم امکان داره 4 یا 5 ماه طول بکشه
فعلا که 2 نفر رو برای سرمایه گذاری پیدا کردم (از اعضای خانواده هستن:لبخند:) وقتی هم که الگوریتم فعلی شبکه اجتماعی تمام شد برای ثبت و پیدا کردن سرمایه گذار ، نیروی کاری اقدام میکنم.
شاید مسخره بنظر بیاد و بگین خیلی ها از این حرفا زدن و...
با این ایده هایی که من دارم باعث میشه وارد رقابت با شبکه های بزرگ بشم
انشاا... اگر خدا بخواد بهار 92 نسخه آزمایشی شبکه اجتماعی راه اندازی میشه

aminghaderi
چهارشنبه 07 تیر 1391, 19:31 عصر
انشاالله ، کار نشد نداره ، اصل همون بحث مالی و نیروی کار و الگریتم و نکانی بود که دوستمون هم بهشون به صورت کامل اشاره کردند ( که توضیحاتشون جای تشکر داره) ، اما حتمی قبل کار مطالعه زیادی داشته باشید و بحث مهندسی سازی سیستم رو واقعا جدی بگیرید و به صورت اصولی کار کنید تا خدای ناکرده ثرمایه و ایده شما از بین نرود.

موفق باشید.

sahama
چهارشنبه 07 تیر 1391, 19:35 عصر
سلام
یه چیزی بگم:
در ریز هسته ها به جای معماری لایه ای و عمودی از معماری افقی استفاده می شه که خودت استاد تری
سیستم های مدیریت محتوای جدید مثل جوملا هم داره بر مبنای ریز هسته توسعه داده می شه
توصیه می کنم که چنین معماری رو بررسی کنی و ببنی که برای کارت مناسب هست یا نه
اگر مناسب باشه توسعه و ادامه توسعه با اون راحت تره
(خودمم دارم به عنوان پروژه دانشگاهی روی یه ریز هسته کار می کنم :دی)

alistudio123
شنبه 10 تیر 1391, 13:02 عصر
فــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــوری

دوستان من هم ایده ی طراحی یک شبکه ی اجتماعی را دارم با امکانات زیر ، هر کی بتونه طراحی بهتر با قیمت پایین تر ( زمان کمتر و امنیت بالاتر ) برای من این پروژه را پیاده سازی کنه ممنون می شم !

1- طراحی قالب بر اساس طرح دلخواه من
2- پیج شخص خصو صی هر شخص
3- Home Page شبیه به HomePage فیسبوک
4- add friend ( لیست دوستان )
5- share کردن عکس و متن
6- گالری تصویر هر شخص
و
در انتها قابلیت چت ( الزامی نیست )

ایمیل برای تماس با من :
Alistudio123[at]gmail.com

sahama
شنبه 10 تیر 1391, 15:00 عصر
با سلام
دوست عزیز هم اینکه شما اینجا آف تاپیک زدی و مطلب شما مربوط به این قسمت نیست و هم اینکه درخواستتون گنگه
در محل مربوط درخواستتون رو اعلام کنید و البته کامل. مثلا قالب رو دقیقا باید توضیح بدید یا اینکه homepage شبیه به فیس بوک یعنی چه (جز به جز توضیح بدید)

idocsidocs
جمعه 16 تیر 1391, 15:42 عصر
با PHP هزینه هاتون کمتر می شه.

بنظرم قبل از طراحی شبکه اجتماعی، به فکر گرفتن مجوز باشد تا با مشکلات حقوقی مواجه نشید.

aminghaderi
جمعه 16 تیر 1391, 22:10 عصر
با PHP هزینه هاتون کمتر می شه.
بنظرم قبل از طراحی شبکه اجتماعی، به فکر گرفتن مجوز باشد تا با مشکلات حقوقی مواجه نشید.
سلام.
مجوز چی ؟؟
تا سال 88 که من پیگیری می کردم ، مجوز نمی خواست؟! جدیدا این طوری شده؟؟

idocsidocs
جمعه 16 تیر 1391, 22:46 عصر
تا سال 88 که من پیگیری می کردم ، مجوز نمی خواست؟! جدیدا این طوری شده؟؟
بله

سایت پلیس فتا رو نگاه کنید.