PDA

View Full Version : سوال: پرینت گرفتن و سیو متن تکست

Hassan2500
چهارشنبه 07 تیر 1391, 19:49 عصر
سلام

جناب حق پرست این کدی که خودتون قبلاً نوشتید من میخوام متن تکست1 که داخل ورد سیو میشه فونت Arial و اندازه فونت 12 باشه ولی اینطوری نیست و اگه میشه کاری کنید در قسمت Save as type علاوه برگزینه doc گزینه txt هم وجود داشته باشه در ضمن وقتی File name رو هم فارسی مینویسی فایل ورد باز نمیکنه من میخوام فارسی هم نوشتیم باز کنه

88845

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 07 تیر 1391, 20:54 عصر
سلام علیکم

جناب حق پرست این کدی که خودتون قبلاً نوشتید من میخوام متن تکست1 که داخل ورد سیو میشه فونت Arial و اندازه فونت 12 باشه ولی اینطوری نیستاین کار امکان نداره . اگر بخوای با برنامه ات بخونیش که امکانش هست . (تا جایی که بنده شنیدم و میدونم)

و اگه میشه کاری کنید در قسمت Save as type علاوه برگزینه doc گزینه txt هم وجود داشته باشه
ضمیمه شد
در ضمن وقتی File name رو هم فارسی مینویسی فایل ورد باز نمیکنه من میخوام فارسی هم نوشتیم باز کنهمن الان امتحان کردم فارسی هم ذخیره و باز میکنه . مشکلی نداشت

موفق باشید

یا علی (ع)

just4froum
چهارشنبه 07 تیر 1391, 21:35 عصر
اگر اشتباه نکنم این کار امکان داره ولی خیلی سخت میشه چنین کاری رو کرد. اگر بشه باید ساختار بایتی فایل های ورد رو بدونی چجوری و بیای بایت به بایت با برنامه بنویسی.

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 07 تیر 1391, 22:14 عصر
اگر اشتباه نکنم این کار امکان داره ولی خیلی سخت میشه چنین کاری رو کرد. اگر بشه باید ساختار بایتی فایل های ورد رو بدونی چجوری و بیای بایت به بایت با برنامه بنویسی. ولی بنده فکر نکنم بشه چون برنامه ورد هنگام اجرا خودش فونت بهش میده (مگر اینکه اون فایل ورد از قبل توسط خودش باز شده باشه و کاربر فونتشو تغییر داده باشه)
در مورد بیت به بیت خوندش هم نمیشه چون این فایل که با برنامه ساخته میشه مثل فایلی که با خود ورد ساخته میشه نیست چون اگر توجه کنید مثلا با برنامه که قرار دادم متن سید حمید حق پرست رو ذخیره بعد می بینید حجمش 18 بایت هستش (یعنی برنامه مثل نوتپد عمل میکنه) اما همین متن رو با ورد ذخیره کنید حجمش 26 کیلوبایت هستش

خب به نظر بنده با توجه به توضیح بالا ورد هنگام ذخیره فایل با خودش فونت ، رنگ ، و تمام تغیراتی که درش داده میشه هم با فایل ذخیره میکنه
اما این برنامه اینکاررو نمیکنه

و اگر هم بشه باید بدونیم ورد هنگام ذخیره چکارهای انجام میده و فونت و بقیه تغییرات رو چطوری در فایل ذخیره میکنه (در این مورد بیت به بیت ذخیره کنیم که به نظر بنده این برنامه با توجه به سختیش و وقت زیاد بردنش نمی ارزه)

موفق باشید

یا علی (ع)