PDA

View Full Version : طراحی سایت با امکان تغییر قالب

kimm66
چهارشنبه 07 تیر 1391, 20:20 عصر
سلام.خسته نباشید اساتید.من یه سایت دارم مینویسم ،میخام قالبش داینامیک باشه.یعنی کاربر قالب رو انتخاب کنه.چه کار باید بکنم؟

ravand
پنج شنبه 08 تیر 1391, 08:23 صبح
میخوای مثل بلاگفا و سرویس های دیگه باشه که کدهای قالب همه اش html هست؟

kimm66
پنج شنبه 08 تیر 1391, 10:46 صبح
نگا میخام یه کمبو بزارم ، طرف قالبهای موجودو ببینه و یکیشو انتخاب کنه و قالب به اون تغییر کنه.

ayub_coder
پنج شنبه 08 تیر 1391, 12:48 عصر
به این آسونی های هم که فکر می کنید نیست. روش های مختلفی وجود داره ولی ساده ترینشون استفاده از کلاس های آماده ای(template engine) هست که برای اینکار (یعنی جدا سازی واسط دیداری از کد ) درست شده مانند smarty
در کل مبحث قالب پذیری مبحث نسبتا پیچیده ایه نیاز به تجربه کافی در زمینه کد نویسی با روش های مختلف داره.
سایت اسمارتی
www.smarty.net
که به صورت رایگان می تونید دانلود کنید. نحوه استفاده از اون هم تو همین سایت و هم تو داکیومنت های خود اسمارتی موجوده

kimm66
پنج شنبه 08 تیر 1391, 23:44 عصر
نه بابا.اسمارتی که لازم نیست.من باید 1جوری آدرس فلدر template رو به برنامه بدم.اونم بره از فلدر template بخونه.یه همچین کاریه.اسمارتی که جریانش جداست.بعدم من وقت اسمارتی یاد گرفتن که ندارم.

javadt
جمعه 09 تیر 1391, 00:06 صبح
شما می تونی قالب ها رو جوری طراحی کنی کلاس هایی یکسان داشته باشه ولی فایل های css او نها متفاوت باشه بعد بر اساس نوع قالب انتخاب شده آدرس قایل css رو بدی

kartuf
جمعه 09 تیر 1391, 00:37 صبح
راه پیشنهادی من این هست که شما چند قالب مختلف ایجاد کنید و در یک پوشه نگهداری کنی بعد با برنامه چک کنی که اگه مثلا کوکی قالب وجود داشت مقدار کوکی میشه قالب سایت و مقدار اون رو به مسیر قالب اضافه میکنید اگر کوکی وجود نداشت قالب پیشفرضی که شما تعریف میکین لود میشه برای ثبت کوکی هم میشه از جاوا اسکریپت کمک گرفت البته در پرانتز باید بگم که این کار برای معماری های mvc شدنی هست چون باید سطح نمایش سایت از سطح پردازش و کنترل جدا باشه

kimm66
جمعه 09 تیر 1391, 10:10 صبح
ممنون از نظراتتون.البته حرف جناب kartuf کاملا صحیحه.اتفاقا مدتی هست که mvc رو مطالعه میکنم ولی متاسفانه چیزی ازش سر در نمیارم.در ثانی چون پروژه من سنگین هست و من تجربه کار با mvc رو ندارم نمیتونم ریسک کنم چون ممکن هست وسط کار ندونم باید چکار کنم و پروژه رو دستم بمونه و خسارت بدم.بنابراین mvc منتفی هست.کاری که به ذهنم رسیده اینه که یه پوشه template بسازم و درون اون تمام قالبام رو پوشه بندی کنم و تمام صفحات واسه همه ساخته بشه و فرما داخل اون باشه.حالا اگر راه بهتری هست بهم بگین.ضمنا در mvc من نمیفهمم که چطور صفحات مختلف با فرم های مختلف فقط توی index ساخته میشن.متاسفانه آموزش های فارسی هم همه کپی و بسیار گنگ هستن.