PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت ستاپ ساز با ویژال بیسیک

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 07 تیر 1391, 21:23 عصر
سلام علیکم
امیدوارم تمام دوستان سایت برنامه نویس و تمام مدیران حالشون خوب باشه
من در حال ساخت ستاپ ساز هستم
این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستان در ساختش یاری دهند
موارد قابل گفتگو این هست :
1- برنامه ستاپ ساز چه امکاناتی داشته باشه (امکانات فعلیش : 1- مشخصات نام و شماره تلفن و ادرس و ... که در addremove ویندوز ذخیره میشه 2- محتویات و فایلها 3- تنظیمات نصاب که شامله تغییر اندازه و تغییر نوشته ها در فرمهای فایل ستاپ و uninstal هستش 4-تنظیمات فایل ستاپ که شامله تغیر ایکون و فرم تمام صفحه هستش
امکان رجستر کردن کامپوننتها هم قرار میدهم

2- زبان برنامه که اصلیش فارسی هستش و اینکه ایا دو زبانه باشه یا نه و اگر دو زبانه باشه بهترین روش برای اینکار چه روشه (داخل خود برنامه اینکارو بکنم یا با فایل تکست (مثل برنامه های دیگه که زبانهاش در فایلی در کنار برنامه ستش)

و ...

ممنون میشم در این تاپیک شرکت کنید و راهنمایی بفرماید

یا علی (ع)

2arash2
چهارشنبه 07 تیر 1391, 21:29 عصر
سلام علیکم
امیدوارم تمام دوستان سایت برنامه نویس و تمام مدیران حالشون خوب باشه
من در حال ساخت ستاپ ساز هستم
این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستان در ساختش یاری دهند
موارد قابل گفتگو این هست :
1- برنامه ستاپ ساز چه امکاناتی داشته باشه (امکانات فعلیش : 1- مشخصات نام و شماره تلفن و ادرس و ... که در addremove ویندوز ذخیره میشه 2- محتویات و فایلها 3- تنظیمات نصاب که شامله تغییر اندازه و تغییر نوشته ها در فرمهای فایل ستاپ و uninstal هستش 4-تنظیمات فایل ستاپ که شامله تغیر ایکون و فرم تمام صفحه هستش
امکان رجستر کردن کامپوننتها هم قرار میدهم

2- زبان برنامه که اصلیش فارسی هستش و اینکه ایا دو زبانه باشه یا نه و اگر دو زبانه باشه بهترین روش برای اینکار چه روشه (داخل خود برنامه اینکارو بکنم یا با فایل تکست (مثل برنامه های دیگه که زبانهاش در فایلی در کنار برنامه ستش)

و ...

ممنون میشم در این تاپیک شرکت کنید و راهنمایی بفرماید

یا علی (ع)

در مورد زبانش من پیشنهاد میدم از یک فایل XML استفاده نمایید.

just4froum
چهارشنبه 07 تیر 1391, 21:33 عصر
یک نکته رو یادت رفت.

قابلیت پارت کردن فایل نصب به اندازه ی دلخواه. مثلا اگر حجم فایل 1 گیگ هست بشه 2 تا 500 مگ یا یه 680 مگ و بقیش در یه فایل دیگه که بشه روی cd رایت زد.

راجع به دومیش هم بگم. نظر من اینه که طوری باشه که موقع ساخت فایل ستاپ توسط کاربر بشه متن هارو عوض کرد ولی کاربری که می خواد نصب کنه به زبان دسترسی نداشته باشه.

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 07 تیر 1391, 22:04 عصر
از نظراتتون متشکرم:قلب:

در مورد زبانش من پیشنهاد میدم از یک فایل XML استفاده نمایید.
تشکر از نظرتون . به نظر بنده xml سخت تر از فایل txt با پسوند دلخواه:متفکر:

یک نکته رو یادت رفت.

قابلیت پارت کردن فایل نصب به اندازه ی دلخواه. مثلا اگر حجم فایل 1 گیگ هست بشه 2 تا 500 مگ یا یه 680 مگ و بقیش در یه فایل دیگه که بشه روی cd رایت زد.
تشکر میکنم:قلب:
قابلیت خیلی جالبی هست . اینو میزارم اخر حتما این قابلیت رو میزارم

راجع به دومیش هم بگم. نظر من اینه که طوری باشه که موقع ساخت فایل ستاپ توسط کاربر بشه متن هارو عوض کرد ولی کاربری که می خواد نصب کنه به زبان دسترسی نداشته باشه.
این قابلیت رو داره (یعنی در حال ساختم ) این قابلیت میخوام دقیقا مثل وی بی بسازم که بشه دکمه ها و تکستها رو درگ کرد بعدش یک منو برای عوض کردن متنها و اندازه لیبیلهای بکار داده شده و تکستها و .. بسازم

منظور بدنه از زبان زبان برنامه ستاپ ساز هستش

بازم ممنون از نظراتتون

منتتظ نظرات بعدی شما و سایر دوستان هستم

یا علی (ع)

MohammadGh2011
چهارشنبه 07 تیر 1391, 22:32 عصر
سلام عليکم خدمت تمامي دوستان و آقاي حق پرست

همونطور که خودتون فرموديد و بهش اشاره کرديد ريجسترکردن کامپوننتها خيلي مهمه و بايد طوري باشه که در هر دو ويندوز يعني XP و Seven به خوبي کامپوننتها رو ريجستر کنه ولي آيا ميخوايد از دستور regsvr32 استفاده کنيد يا نه راه ديگه اي هم وجود داره؟!

و به زبانش هم به نظر من فقط انگليسي باشه بهتره،اگه حوصله داريد فارسي هم باشه کنارش خيلي عالي ميشه.
موفق باشيد

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 07 تیر 1391, 22:45 عصر
همونطور که خودتون فرموديد و بهش اشاره کرديد ريجسترکردن کامپوننتها خيلي مهمه و بايد طوري باشه که در هر دو ويندوز يعني XP و Seven به خوبي کامپوننتها رو ريجستر کنه ولي آيا ميخوايد از دستور regsvr32 استفاده کنيد يا نه راه ديگه اي هم وجود داره؟!
ممنون از توجهتون به تاپیک و ارائه نظرتون
بله regsvr32 در نظرمه . در هر دو ویندوز جواب میده اما فکر نکنم در 64 جواب بده . راهی برای اینکار هست ایا . یا روش بهتری

و به زبانش هم به نظر من فقط انگليسي باشه بهتره،اگه حوصله داريد فارسي هم باشه کنارش خيلي عالي ميشه.
خودم در نظر دارم هردوش رو داشته باشه

خوشحالم کردید

یا علی (ع)

MohammadGh2011
چهارشنبه 07 تیر 1391, 23:00 عصر
سلامي دوباره

ممنون از توجهتون به تاپیک و ارائه نظرتون
بله regsvr32 در نظرمه . در هر دو ویندوز جواب میده اما فکر نکنم در 64 جواب بده . راهی برای اینکار هست ایا . یا روش بهتری
خواهش ميکنم
ولي آقاي حق پرست regsvr32 در ويندوز سون 32 بيتي که من قبلا تست کردم جواب نداده و کامپوننتها رو ريجستر نکرد.
و به نطر من راه ديگه اي فکر نکنم باشه براي ريجستر کردن و بازم جستجو ميکنم در اين مورد.

خودم در نظر دارم هردوش رو داشته باشه
خيلي خوبه

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 07 تیر 1391, 23:19 عصر
خواهش ميکنم
ولي آقاي حق پرست regsvr32 در ويندوز سون 32 بيتي که من قبلا تست کردم جواب نداده و کامپوننتها رو ريجستر نکرد.
و به نطر من راه ديگه اي فکر نکنم باشه براي ريجستر کردن و بازم جستجو ميکنم در اين مورد.باز هم ممنون از نظرتون

والا تا حالا هرچی برنامه نوشتم و در سایتم قرار دادم تمام کامپوننتهاش و dll های استفاده شده در هر کدومشونرو در ریسورس و بعدش هنگام اجرای برنامه در پوشه system32 کپی و بعد رجستری کردم . و تا حالا هم مشکلی پیش نیومده

شاید شما کامپوننت رو در پوشه system32 کپی نکرده باشید و regsvr32 رو فقط استفاده کرده باشید درسته؟

دو سوال هم دارم گفتم چون مربوط میشه به برنامه ستاپ ساز همینجا بپرسم
الان بنده از تولبار استفاده کردم دو تا مشکل دارم یکی اینکه اگر متن فارسی باشه buld میکنه متنو دومی راست چین نداره . ایا راهی برای این دو مشکل هست دوستان؟

یا علی (ع)

MohammadGh2011
چهارشنبه 07 تیر 1391, 23:32 عصر
سلام

شاید شما کامپوننت رو در پوشه system32 کپی نکرده باشید و regsvr32 رو فقط استفاده کرده باشید درسته؟
بله همينطوره من تو اينترنت و با مطالب دوستان ياد گرفته بودم که فقط بنويسيم {regsvr32 {path .
و اونطور که من ميدونم ريجستر کردن فقط اطلاعات اون کامپوننت رو در ريجستري ذخيره ميکنه نه خودش رو،ولي اگه اينطور باشه که فرموديد خيلي عالي ميشه،تست ميکنم.

الان بنده از تولبار استفاده کردم دو تا مشکل دارم یکی اینکه اگر متن فارسی باشه buld میکنه متنو دومی راست چین نداره . ایا راهی برای این دو مشکل هست دوستان؟
اسم کامپوننتي که داريد از اون Toolbar رو استفاه ميکنيد چيه؟!!

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 08 تیر 1391, 00:03 صبح
بله همينطوره من تو اينترنت و با مطالب دوستان ياد گرفته بودم که فقط بنويسيم {regsvr32 {path .
و اونطور که من ميدونم ريجستر کردن فقط اطلاعات اون کامپوننت رو در ريجستري ذخيره ميکنه نه خودش رو،ولي اگه اينطور باشه که فرموديد خيلي عالي ميشه،تست ميکنم.
بنده از کامپوننت (Microsoft Windows Comon Controls 6.0 (sp6 استفاده میکنم . اگر هم با این نمیشه یه کامپوننت که زیبا هم باشه و راست چین بشه و فونت buld نشه ممنون میشم معرفی کنید (حالا فونتش هم نشد اشکال نداره)

بازم تشکر

یا علی (ع)

MohammadGh2011
پنج شنبه 08 تیر 1391, 00:21 صبح
من يه نوع toolbar دارم که خيلي خوبه اون رو هم يه امتحان بکنيد.
تو سرور سايت نشد آپلود کنم يه جا ديگه آپلود کردم
http://s3.picofile.com/file/7421194080/Toolbar2.rar.html

موفق باشيد

البته موقع اضافه کردن رو فورم روش راست کليک کنيد و گزينه ي آخر رو بزنيد و تنظيماتش مياد،از تب Buttons ميتوني دکمه هاي تولبار رو اضافه کنيد و همچنين آيکون ها و ...
ديگه توضيح زيادي نميخواد خودتون ببينيدش ميتونيد باهاش کار کنيد.اگه باز مشکلي داره بگيد تا اگه داشتم يکي ديگه بزارم.

يا علي

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 08 تیر 1391, 01:45 صبح
دوتا لینک که جناب عباسی زحمتشو کشید و برام فرستاد که در مورد install maker هستش . میزارم شاید یکی بهش احتیاج پیدا کرد :

http://planetsourcecode.com/vb/scrip...56120&lngWId=1 (http://planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=56120&lngWId=1)

http://planetsourcecode.com/vb/scrip...30490&lngWId=1 (http://planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=30490&lngWId=1)

یا علی (ع)

just4froum
پنج شنبه 08 تیر 1391, 02:07 صبح

با سلام :

تا اونجایی که من می دونم در ویندوز های 64 بیتی باید به جای استفاده از regsvr32 از regsvr64 استفاده کرد.

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 08 تیر 1391, 03:26 صبح
تا اونجایی که من می دونم در ویندوز های 64 بیتی باید به جای استفاده از regsvr32 از regsvr64 استفاده کرد.
به فکر خودم هم رسیده بود اما تا حالا امتحان نکردم

یه جوری امتحان میکنم تا این قابلیت رو به برنامه بیافزایم

با تشکر

یا علی (ع)

vbhamed
شنبه 10 تیر 1391, 00:14 صبح
سلام

من يك سؤال دارم
با وجود اينهمه نرم افزار خوب و حرفه اي، چرا مي‌خواين همچين برنامه اي بسازيد ؟

just4froum
شنبه 10 تیر 1391, 00:20 صبح
اگر اجازه بدین من به نوبه خودم جواب بدم :

کسب تجربه

سید حمید حق پرست
شنبه 10 تیر 1391, 02:24 صبح
من يك سؤال دارم
با وجود اينهمه نرم افزار خوب و حرفه اي، چرا مي‌خواين همچين برنامه اي بسازيد ؟

همانطور که دوست عزیز just4froum (http://barnamenevis.org/member.php?211054-just4froum) فرمودند برای کسب تجربه.
مطمئنن ادم چیزی که خودش میسازه بیشتر دوست داره استفاده کنه تا ماله دیگران.
برنامه نویسی یاد نگرفتیم که فقط برای کسب پول برای دیگران برنامه نویسی کنیم . بلکه در این بین هم باید برنامه های رایگان و کاربدی و ایرانی داشته باشیم .
اینطوری که شما میگید باید در این فروم رو تخته کرد و درس برنامه نویسی در دانشگاها و کلا متوقف کرد چون تا مایکروسافت رو داریم چرا برنامه نویسی کنیم:قهقهه:
دوست عزیز حرف زیاده اما وقت ندارم

موفق باشید

یا علی(ع)

vbhamed
شنبه 10 تیر 1391, 08:58 صبح
سلام

اگر مسئله كسب تجربه باشه مشكلي نيست و خوب هم هست و كاملا قبول
اما ظاهرا مسئله اختراع دوباره چرخ هستش
درسته كه ميكروسافت و هزاران شركت ديگه هستن ولي به لطف زبان شيرين فارسي و مسائل مهمتر ديگه همه نرم افزارهاي ميكروسافت قابل استفاده در ايران نيست
مثلا بهترين نرم افزارهاي حسابداري رو داره كه قيمتشون هم خيلي مناسب تر از بعضي نرم افزارهاي ايرانيه گذشته از اينكه تو ايران رايگانه !
ولي با اين وجود چند تا شركت تو ايران مي‌تونن از اون استفاده كنند يا دارن استفاده مي‌كنن، البته منظور فقط حسابداري نيست بلكه نرم افزارهايي از اين دست كه استفاده از نمونه خارجيش مشكلات خودش رو داره رو مي‌گم
يا وقتي قانون جديدي در ايران مياد نميشه انتظار داشت ميكروسافت سريعا اون رو براي ما پياده سازي كنه
پس مي‌بيني كه نياز نيست در اين فروم تخته بشه چون كارهاي مورد نياز براي انجام دادن فراوونه

اما در مورد نرم افزار ستاپ ساز، اين يك نرم افزار عمومي براي يك كاربرد عمومي هست كه همون ساخت ستاپه
ايران و غير ايران هم نداره، امكاناتشون هم كامله و فارسي هم ميشه توشون كار كرد

به گفته امام صادق (ع) : علم خيلي زياده كه عمر انسان كفاف يادگيري همش رو نمي‌ده بنابراين بايد سراغ سودمندترين علم رفت

شما فكر مي كني اگر همچين نرم افزاري بسازي چند نفر حاضرن ازش استفاده كنن
اگر بخواد پيشرفته بشه بايد كلي كار كني بعدش نمي‌توني رايگان بدي، نرم افزار هم كه تو ايران قيمت يك كپي سي دي رو داره پس كسي از شما نمي‌خره يا خيلي محدود چون نرم افزارهاي حرفه اي تر رايگان هستش

اگر هم هدف كسب علم باشه با كارهاي مفيدتر كه نتيجش سود بيشتري داشته باشه هم ميشه كسب علم كرد

البته مي‌بخشيد من اصلا قصد ندارم كه بگم اينكار رو بكنيد يا نه
منظورم اينه كه بهتره كسب علم در جهتي باشه كه بيشترين منفعت رو داشته باشه و بشه از نتيجش بهره برداري بهتري كرد

سید حمید حق پرست
شنبه 10 تیر 1391, 10:32 صبح
سلام علیکم

سلام

اگر مسئله كسب تجربه باشه مشكلي نيست و خوب هم هست و كاملا قبول
اما ظاهرا مسئله اختراع دوباره چرخ هستش
درسته كه ميكروسافت و هزاران شركت ديگه هستن ولي به لطف زبان شيرين فارسي و مسائل مهمتر ديگه همه نرم افزارهاي ميكروسافت قابل استفاده در ايران نيست
مثلا بهترين نرم افزارهاي حسابداري رو داره كه قيمتشون هم خيلي مناسب تر از بعضي نرم افزارهاي ايرانيه گذشته از اينكه تو ايران رايگانه !
ولي با اين وجود چند تا شركت تو ايران مي‌تونن از اون استفاده كنند يا دارن استفاده مي‌كنن، البته منظور فقط حسابداري نيست بلكه نرم افزارهايي از اين دست كه استفاده از نمونه خارجيش مشكلات خودش رو داره رو مي‌گم
يا وقتي قانون جديدي در ايران مياد نميشه انتظار داشت ميكروسافت سريعا اون رو براي ما پياده سازي كنه
پس مي‌بيني كه نياز نيست در اين فروم تخته بشه چون كارهاي مورد نياز براي انجام دادن فراوونه

اما در مورد نرم افزار ستاپ ساز، اين يك نرم افزار عمومي براي يك كاربرد عمومي هست كه همون ساخت ستاپه
ايران و غير ايران هم نداره، امكاناتشون هم كامله و فارسي هم ميشه توشون كار كرد

به گفته امام صادق (ع) : علم خيلي زياده كه عمر انسان كفاف يادگيري همش رو نمي‌ده بنابراين بايد سراغ سودمندترين علم رفت

شما فكر مي كني اگر همچين نرم افزاري بسازي چند نفر حاضرن ازش استفاده كنن
اگر بخواد پيشرفته بشه بايد كلي كار كني بعدش نمي‌توني رايگان بدي، نرم افزار هم كه تو ايران قيمت يك كپي سي دي رو داره پس كسي از شما نمي‌خره يا خيلي محدود چون نرم افزارهاي حرفه اي تر رايگان هستش

اگر هم هدف كسب علم باشه با كارهاي مفيدتر كه نتيجش سود بيشتري داشته باشه هم ميشه كسب علم كرد

البته مي‌بخشيد من اصلا قصد ندارم كه بگم اينكار رو بكنيد يا نه
منظورم اينه كه بهتره كسب علم در جهتي باشه كه بيشترين منفعت رو داشته باشه و بشه از نتيجش بهره برداري بهتري كرد

خب من که نخواستم برنامه رو پولی کنم . خب مثلا یکی از ستاب سازها InstallShield هست که پولیه و کرک میخواد ولی برنامه من اینجوری نیست و ایرانیه و کاملا رایگان . فقط حرفه ای ها یا اونایی که زیاد با سیستم و زبان انگلیسی سر و کار دارن میتونن از نرم افزارهای خارجی سر در بیارن (اینو خودم دیدم و شنیدم) خب اگه همچین برنامه ای وجود داشته باشه که زبان شیرین فارسی رو پشتیبانی کنه و کار باهاش مثل آب خوردن باشه و کاملا رایگان باشه همه استفاده میکنن . استفاده از همچین نرم افزاری بهتره تا یه نرم افزار کرک شده . خودتون که حرف از قانون کپی رایت میزنید چرا میگید از نرم افزارهای دیگه استفاده کنیم که کرکی هستن

پس خود شما چرا اون همه نرم افزار حسابداری و نرم افزارهای دیگه که مثالش مثل مور و ملخ ریخته نوشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
خودتون کردید بعد میگید شما نکنید واقعا:متعجب:
دیگه هیچی نمیگم

موفق باشید

یا علی (ع)

vbhamed
شنبه 10 تیر 1391, 14:28 عصر
سلام علیکم

خب من که نخواستم برنامه رو پولی کنم . خب مثلا یکی از ستاب سازها InstallShield هست که پولیه و کرک میخواد ولی برنامه من اینجوری نیست و ایرانیه و کاملا رایگان . فقط حرفه ای ها یا اونایی که زیاد با سیستم و زبان انگلیسی سر و کار دارن میتونن از نرم افزارهای خارجی سر در بیارن (اینو خودم دیدم و شنیدم) خب اگه همچین بنامه ای وجود داشته باشه که زبان شیرین فارسی رو پشتیبانی کنه و کار باهاش مثل اب خوردن باشه و کاملا رایگان باشه همه استفاده میکنن . استفاده از همچین نرم افزاری بهتره تا یه نرم افزار کرک شده . خودتون که حرف از قانون کپی رایت میزنید چرا میگید از نرم افزارهای دیگه استفاده کنیم که کرکی هستن

پس خود شما چرا اون همه نرم افزار حسابداری و نرم افزارهای دیگه که مثالش مثل مور و ملخ ریخته نوشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
خودتون کردید بعد میگید شما نکنید واقعا:متعجب:
دیگه هیچی نمیگم

موفق باشید

یا علی (ع)

سلام

فكر كنم اشتباه متوجه شديد
من گفتم اگر قرار باشه نرم افزار شما مثل Install Shield حرفه اي باشه بايد روش زمان زيادي كار كنيد و كلي تحقيق راجع بهش كنيد كه اگر اينكار رو قرار باشه انجام بديد شما هم نه اينكه نخواين بلكه نمي‌تونيد رايگان بديد چون وقت و عمرتون رو تلف كردين (اهداف خداپسندانه موضوعش چيز ديگري است)

من به شما پيشنهاد حسابداري رو به عنوان مثال دادم چون نمونه خارجيش به درد ايراني ها زياد نمي‌خوره يا نرم افزارهاي سفارشي مشتري كه حتي نمونه خارجي هم ندارن
ولي در مورد ستاپ ساز اينطور نيست و كسي كه برنامه اي مي‌نويسه در حد كار براي مشتري كه مي‌خواد ستاپ درست كنه، يعني تا حد مطلوبي در برنامه‌نويسي وارده پس كار كردن با يك نرم افزار انگليسي براي ساخت ستاپ نبايد براش سخت باشه ضمنا من صحبتي از قانون كپي رايت نكردم

مهم از نظر من اين بود كه وقتمون رو براي چيزهاي پر ارزش تر بزاريم
اما در كل اينها همه پيشنهاد و تجربه بود نه رد نظر شما يا تحميل نظر خودم، نه شما اجباري داريد و نه من اصراري
اينجا هم يك محيط دوستانه براي تبادل افكار و اطلاعات هست نه محلي براي بگو مگو و كشمكش

سید حمید حق پرست
شنبه 10 تیر 1391, 15:09 عصر
ولي در مورد ستاپ ساز اينطور نيست و كسي كه برنامه اي مي‌نويسه در حد كار براي مشتري كه مي‌خواد ستاپ درست كنه، يعني تا حد مطلوبي در برنامه‌نويسي وارده پس كار كردن با يك نرم افزار انگليسي براي ساخت ستاپ نبايد براش سخت باشه ضمنا من صحبتي از قانون كپي رايت نكردم
خیلی ها تو فروم هستن و خودم از چند شهر دانشجو برنامه نویسی میشناسم که نمیتونن وین بزنن چه برسه به Install Shield
راستی Install Shield خیلی هم حرفه ای نیست ها . راحت میشه همچین چیزی ساخت اما فقط وقت لازم داره

در کل ممنون از ارائه نظرتون . بنده دو ساله علاقه داشتم ببینم ستاپ ساز چجوری با vb نوشته میشه و میخواستم یاد بگیرم که الان دو ماهه روش کار میکنم (البته مداوم نه) اگر وقت داشتم فقط 20 روز کلا روش وقت بزارم تموم میشه اما ...

موفق باشید

یا علی (ع)

l4dl4d
دوشنبه 12 تیر 1391, 09:03 صبح
نميدونم چرا ابن تاپيك بيشتر حرف بود تا عمل؟
براي اين كار بايد يك فايل نمونه رو تو سورس نرم افزار بزاريد تا در صورت نياز استخراجش كنيد.
كمكي بود بگيد!

سید حمید حق پرست
دوشنبه 12 تیر 1391, 10:54 صبح
سلام علیکم

نميدونم چرا ابن تاپيك بيشتر حرف بود تا عمل؟
هلو بیا گلو که نیست برادر عزیز .

براي اين كار بايد يك فايل نمونه رو تو سورس نرم افزار بزاريد تا در صورت نياز استخراجش كنيد.
كمكي بود بگيد!
چی میگید دوست عزیز . خودتون متوجه شدید؟؟؟؟؟

اگر منظورت گذاشتن سورس هست . اولا سورس هرگز نمیزارم چون خیلی روش کار کردم و نزدیک به 4 ماه روش تحقیق کردم (خودت بودی که exe هم رایگان نمیدادی) دوما اگر قرار باشه سورسو بزارم چرا برنامه رو نوشتم خب همه کمپایل میکنن به اسم خودشون (البته منظورم از دوستان بزرگوار این تالار نیست که خوشن میدونن کیارو میگم) و این وسط زحمت من میره بر باد .

یا علی (ع)

m2011kh
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:23 عصر
سلام به همه دوستان
خواهشا از این بحث های بی هدف بیایید بیرون و به ساخت برنامه تمرکز کنید.
بحث داره به انحراف کشیده میشه،به خاطر اینکه تایپیک به مسیر اصلی خودش هدایت بشه آقای حمید جان از نظر من برای زبان یه فایل تکست با هر پسوندی که دلتون میخواد بهتره چون هر چی فایل exe سبک تر باشه بهتر و مطمئن تره.
برای uninstal هم میتونید یه برنامه جدا برای uninstal کنار برنامه بزارید که وقتی طرف خواست uninstal کنه برنامه uninstal هم همراه با فایل طرف نصب شه.
و اطلاعات برنامه طرف و فایل هاش تو یه فایل کنار برنامه uninstal ذخیره بشه که وقت uninstal کردن بتونیم همه رو پاک کنیم.

سید حمید حق پرست
سه شنبه 07 شهریور 1391, 22:59 عصر
سلام علیکم

خواهشا از این بحث های بی هدف بیایید بیرون و به ساخت برنامه تمرکز کنید.
بحث داره به انحراف کشیده میشه،.بحثی نشده دوست عزیز ایشون حرف زدن بنده جواب دادم همین

به خاطر اینکه تایپیک به مسیر اصلی خودش هدایت بشه آقای حمید جان از نظر من برای زبان یه فایل تکست با هر پسوندی که دلتون میخواد بهتره چون هر چی فایل exe سبک تر باشه بهتر و مطمئن ترههمین کار رو انجام دادم

برای uninstal هم میتونید یه برنامه جدا برای uninstal کنار برنامه بزارید که وقتی طرف خواست uninstal کنه برنامه uninstal هم همراه با فایل طرف نصب شه.
و اطلاعات برنامه طرف و فایل هاش تو یه فایل کنار برنامه uninstal ذخیره بشه که وقت uninstal کردن بتونیم همه رو پاک کنیم. uninstall خیلی وقته ساختم و داخل ریسورس فایل setup میباشد و فایل setup هم تکمیله

فقط قسمتهای جزئی ستاپ ساز مونده که یکیشون همین تاپیک که زدم :
http://barnamenevis.org/showthread.php?348866-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-listview-%D9%88-treeview

موفق باشید

یا علی (ع)