PDA

View Full Version : نحوه آپدیت بانک اطلاعاتی Sql

mohsen_iceman2000
چهارشنبه 07 تیر 1391, 22:35 عصر
سلام من یه برنامه نوشتم با زبان Vb6 که به مشتری داده ام حالا نرم افزار رو آپدیت کردم و باید دیتابیس مشتری هم چون فیلدها زیاد شده تغییر بدم کسی راهی بلده که فیلد ها و جدول هایی که در دیتابیس مشتری نیست ساخته بشه

barnamenevisforme
پنج شنبه 08 تیر 1391, 17:25 عصر
سلام
بهتیرن راه استفاده از scrip هست.
واسه هر کدوم از جدول ها که تغییر دادی یا تازه اضافه کردی،روش راست کلیک کن،all task/generate sql script گزینه ها رو به دقت نگاه کن،بعد script رو با زدن،ok توی یه فایل متنی ذخیره میکنی.بعد واسه اجرای این فایل توی سیستم مقصد از tools/sql query analizer استفاده میکنی.
فقط یادت باشه قبل از اجرای script یه نسخه پشتیبان از برنامه کاربر بگیری.(نکته بسیبار مهم)
واسه اعمال اطلاعات وارد شده باید از گزینه import data استفاده کنی.

mohsen_iceman2000
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:01 عصر
من script گرفتن و تو کامپیوتر مشتری اجرا کردم ولی کلیه اطلاعات حذف شد باید چی کار کنم که اطلاعات حذف نشه ، ؟؟؟؟؟؟؟/ من از کل Database اسکریپ تولید می کنم چون تعداد table هام کم و زیاد می شه

چون مشتری هام کامپیوتر بلد نیستن می خوام این کار رو تا جایی که می تونه آسون کنم

barnamenevisforme
جمعه 09 تیر 1391, 00:25 صبح
سلام
دوست عزیز امیدوارم که راهنمایی بنده شما رو دچار زحمت نکرده باشه.و امیدوارم به توصیه ای که کردم در مورد تهیه نسخه پشتیبان عمل کرده باشید.در این صورت خیالم راحته که با یه بازیابی اطلاعات دویاره بر میگرده.
با این حساب واسه این کار شما باید برنامه بنویسید.(تا مشتری ها با یه اجرای ساده بتونن پایگاه داده رو به روز کنن)

barnamenevisforme
جمعه 09 تیر 1391, 01:17 صبح
سلام
این یه لینک واسه اضافه کردن فیلد به جدول های موجود.
www.w3schools.com/sql/sql_alter.asp (http://www.w3schools.com/sql/sql_alter.asp)
اینم یه نمونه در مورد ایجاد پایگاه داده البته با vb.net با تلفیق اینا همه چی درس میشه.

mohsen_iceman2000
جمعه 09 تیر 1391, 11:12 صبح
سلام
دوست عزیز امیدوارم که راهنمایی بنده شما رو دچار زحمت نکرده باشه.و امیدوارم به توصیه ای که کردم در مورد تهیه نسخه پشتیبان عمل کرده باشید.در این صورت خیالم راحته که با یه بازیابی اطلاعات دویاره بر میگرده.
با این حساب واسه این کار شما باید برنامه بنویسید.(تا مشتری ها با یه اجرای ساده بتونن پایگاه داده رو به روز کنن)

سلام نه دستتون درد نکنه راهنماییت خوب بود منظورم اینه که با این روشی که شما گفتید تونستم database رو آپدیت کنم ولی وقتی دیتابیس update می شه مقادیر اون table هایی که درونش اطلاعات بوده 0 می شه دلیل این رو میدونید واسه چیه یعنی اون backup که گرفته شده رو باید Resture کنم وقتی update کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

barnamenevisforme
جمعه 09 تیر 1391, 14:15 عصر
سلام
دلیل پاک شدن اطلاعات از پایگاه داده وجود عبارت drop table هست.در واقع شما نیاز نبود واسه کل database یه script بسازید.واسه هر جدول میتونستید این کار رو بکنید.(مخصوصا جدولی که اصلا در پایگاه داده وجود نداشته.)
اگه نسخه پشتیبان بازیابی بشه،کل شمای قبلی پایگاه داده به همراه اطلاعات بر میگرده.
بهتون پیشنهاد میکنم این موضوع رو در بخش های دیگه ای مثل c# و یا sql server مطرح کنید.احتمال زیاد میدم دوستان راهکارهای بهتری سراغ داشته باشن.