PDA

View Full Version : مشکل در وصل شدن به دیتابیس لطفا کمک کنید

nekooee
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:04 عصر
سلام دوستان
من در ویژوال استدیو 2008 یک وب سایت طراحی کردم که به دیتابیسش رو به صورت SQL EXPRESS زدم. حالا بردمش روی سرورم (سرور ویندوز دارم پنل خاصی هم نداره خودم IIS روش نصب کردم) حالا اونجا sql manager نصب کردم و دیتابیسم رو داخلش اتچ کردم. حالا نمیتونم به دیتابیس وصل بشم هر کار میکنم.

چون sql express تبدیل شده به sql manager داخل فایل web.config فقط باید تغییر ایجاد کنم؟ الآن وب کانفیگش به این شکل هست:

<connectionStrings>
<add name="DatabaseConnectionString" connectionString="Data Source=localhost;UID=administrator;PWD=123456;DATA BASE=iau "
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

مقدار Data Source درسته؟ باید localhost باشه یا اسم سرور؟

بعد من روی sqlmanager ورود با یوزر ویندوز رو انتخاب کردم. باید یوزر وپسوورد همون رو بزنم؟ خودش sqlmanager میزنه اسم سرور اسلش بعد ادیمینستراتور اما من دیگه ادیمینستراتور خالی زدم. درسته دیگه؟

مشکل الآن چیه؟

hamid_shrk
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:22 عصر
با سلام،
برای Data Source باید آدرس سرور sql رو بزنید.
در مرحله بعد هم شما یک user رو دیتابیستون بسازید و دسترسی های مربوط رو بهش بدید سپس username و password رو ست کنید توی وب کانفیگتون

TeacherMath
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:23 عصر
من روی یه سرور SQL EXPRESS نصب کردم و کانکشن استرینگم اینه ودرست کار می کنه.

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

nekooee
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:33 عصر
برای اینکه بخوام همون sqlexpress استفاده کنم باید تو سرور چی نصب کنم؟؟ من الآن sql management نصب کردم و با همون استرینگ که روی سیستم خودم کار میکنه ولی روی سرور کار نمیکنه. من روی سرور visual studio enterprise نصب کردم ولی همراهش sql managment نصب شده و express نیست

بعد آدرس سرور sql رو از کجا باید پیدا کنیم؟

TeacherMath
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:52 عصر
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=1695

TeacherMath
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:54 عصر
مگه iis و sql روی یک کامپیوتر نیستند.
اگه نیستند آدرس یک سرور همان ip آن است.

nekooee
پنج شنبه 08 تیر 1391, 18:59 عصر
چرا روی یک سرور هستند هر دو تا

nekooee
پنج شنبه 08 تیر 1391, 19:16 عصر
من اون فایلی که دادید نصب کردم. البته بعد از نصب چیزی به عنوان sql express تو list program اضافه نشد که من گفتم حتما نباید اضافه میشده و البته باز هم به دیتابیس وصل نشد :(
اگه یاهو دارید میشه بیاین یاهو ؟ یوزر و پسوورد سرور میدم خودتون نگاهش کنید:( خیلی گیرم
آی دی یاهوم رو به شما پیام خصوصی دادم

TeacherMath
جمعه 09 تیر 1391, 09:59 صبح
من پروژه شما را بررسی کردم مشکل از برنامه نویسی اونه .جایی که به دیتابیس وصل میشه.

nekooee
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:27 عصر
بالاخره مشکل و حل کردم. مشکل از برنامه نویسی نبود ایراد در دستوری بود که در web.config قرار میگرفت و بالا نوشتم. اون دستور پست اول ایراد داره و کار نمیکنه. جالبه که از ده ها سایت و سایت خود مایکروسافت حتی نگاه کردم چندین مدل دستور داره که هر کدوم روی یک ورژن خاص و دیتابیس خاص جواب میدن. فکر میکن Asp مسخره ترین چیزیه تو عمرم دیدم. چون پولیه یک کار کردن هر بار مجبور بشی بری ورژن جدید بخری هر دفعه با هر نسخه که بزنی باید روی سرور همون نسخه نصب باشه و جدیدیها رو هم که ویندوز 2008 حتما باید باشه و 2003 کار نمیکنه و .....
php آدم لذت میبره با هر چی می خوای بنویس راحت روی همه phpها کار میکنه فوقش دو تا دستورش هم جواب نده یک دقیقه php رو آپدیت میکنی مثل .net و ... نیست که روی یک سیستم قدیمی هم راحت کار میکنه.
این برنامه های ویندوزی همش هم قاطی می کنند. میری sql management رو پاک کنی دوباره نصب کنید باز آثارش میمونه تو ویندوز دفعه بعد میخوای نصب کنی همش اخطار میده یا یک سری چیزها رو میگه از قبل هست. باز باید بری برنامه windows install clean up رو از سایت مایکروسافت بگیری بتونی پس مونده هاش رو پاک کنی و دوباره نصب بشه. هر بار نصب روی سرور کلی زمان بر و اعصاب خورد کنه.
آخرش هم من نتونستم به صورت SQLExpress روی سرور اجرا کنم و دیتابیس رو بردم sql manager
php چیه این چیه...

khataei
دوشنبه 12 تیر 1391, 16:50 عصر
سلام
دیتابیس را با هر نامی که در سرور upload کردین باید ست کنید. در ضمن username , password هم باید با آن ست کنید که از پنل قابل دسترسی است.

nekooee
دوشنبه 12 تیر 1391, 18:05 عصر
ممنون اینهایی گفتید که دیگه هر کسی میدونه. حالا مشکلش و فهمیدم ولی هر ورژن .net کدهای مختلف داره که با هم فرق میکنند حتی بستگی داره از چه چیزهایی تو برنامتون استفاده کرده باشید و به دلایل مختلف باز هم ممکنه دستور متفاوتی در web.config مجبور باشید بگذارید. اگر یک مدت از برنامه نویسی دور باشید و ورژنهای جدید بیاد دیگه شما هیچی انگار بلد نیستید چون دستورات تند تند عوض میشند در تمام برنامه های تحت ویندوز و ویژوالها همینگونه هست. حتی برنامه های زبان script فلش هم هینطور هست و هر ورژن میاد باید باز برید دوره ببینید اما php اصلا اینجوری نیست
عاشق php هستم

SAEID2009
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 11:38 صبح
آقا منم دقیقا همین مشکل دوست عزیزمون رو دارم دیگه کلافه شدم هرکار میکنم دیتابیسیم Attach نمیشه یکی دو روز دیگه هم تحویلم پروژم هست واقعا کلافه شدم تورو خدا یکی کمک کنه.درضمن زیاد از asp سر در نمیارم لطفا یه راهنمایی کامل بکنید بنده رو اینم عکس ارور:

SAEID2009
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 19:05 عصر
دوستان لطفا کمک کنید اورژانسیه

barnamenevisforme
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 21:36 عصر
سلام دوست عزیز
همین الان یکی از دوستان یه مقاله معرفی کردن،فکر کنم تا حدی مشکل شما رو حل کنه
http://barnamenevis.org/showthread.php?387022-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-5-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7
مقاله pdf در پست اول

SAEID2009
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 10:48 صبح
ممنون مقاله بسیار خوبی بود تا حدی سایر مشکلات attach شدن دیتابیس در سایر پیج های برنامه رو حل کرد ولی همچنان مشکل web config سر جاش هست خواهشا یه نفر یه راهنمایی بکنه بنده رو

zahrashoja
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 15:40 عصر
آقا منم دقیقا همین مشکل دوست عزیزمون رو دارم دیگه کلافه شدم هرکار میکنم دیتابیسیم Attach نمیشه یکی دو روز دیگه هم تحویلم پروژم هست واقعا کلافه شدم تورو خدا یکی کمک کنه.درضمن زیاد از asp سر در نمیارم لطفا یه راهنمایی کامل بکنید بنده رو اینم عکس ارور:

بنظرم connection string شما مشکل داره .. متن خطایی که میده رو به همون انگلیسی اگه سرچ کنید حتمن جواب میگیرین من خودم اینطوری خیلی خطاهای سایتمو برطرف کردم