PDA

View Full Version : آموزش: Apia system 32.dLL

Apia system 32.dLL
جمعه 09 تیر 1391, 12:08 عصر
با سلام خدمت همه
من به تازگی به جمع شما دوستان پیوستم میخوام از تجربیات خودم در زمینه برنامه نویسی در خصوص اکسس و... راهنمایی به شما به کنم
از امروز می خوام آموزش کاربردی *** Apia*** رو بدم و نحوه عملکرد اونا رو
حالشو ببرید .
:قهقهه:

Apia system 32.dLL
جمعه 09 تیر 1391, 12:18 عصر
سری اول آموزش :
بسم الله الرحمن الرحیم

تابع ActivateKeyboardLayput

[Private Const KL_NEXT = 1
Private Const KL_PREV = 0

Private Declare Function ActivateKeyboardLayput Lib "user32.dll" (ByVal HKL As Long , ByVal Flags As Long) As Long]

چه کاری انجام میده
[اين تابع زبان صفحه کليد را تغيير مي دهد.
اگر تابع کار خود را با موفقيت به پايان برساند مقدار بازگشتي يک عدد غير صفر و اگر تابع با خطايي مواجه شود مقدار بر گشتي صفر خواهد بود

HKL : اين آرگومان تعيين مي کند بايد زبان قبلي بر روي صفحه کليد اعمال شود با زبان بعدي
KL_NEXT : زبان بعدي را روي صفحه کليد اعمال مي کند
KL_PREV : زبان قبلي را روي صفحه کليد اعمال مي کند

Flags : مقدار اين متغير را برابر &0 قرار دهيد]

تابع دوم :AddFontResourceA
[Private Declare Function AddFontResourceA Lib "gdi32.dll" (ByVal lpFileName As String) As Long]

چه کاری انجام میده
[اين تابع يک فونت را به مجموعه فونت هاي ويندوز اضافه مي کند.
اگر تابع مقدار صفر را برگرداند به منزلهء عدم موفقيت تابع است در غير اينصورت عمليات افزودن فونت موفقيت آميز بوده است.

lpFileName : اين متغير رشته اي به فايل فونت اشاره مي کند]

فعلاً بااین دو تا حال کنید تا ببینم چقدر مورد پسند شما ها واقع شده اگر مشتری زیاد شده حدود 2000 تابع دیگه ام میذارم برای آموزش شما ها

mehrangkhan
جمعه 09 تیر 1391, 12:25 عصر
میشه بازم بذاری من مشتری پرو پا قرص این توابع هستم
و خیلی با این توابع کار میکنم
یا علی

Apia system 32.dLL
جمعه 09 تیر 1391, 15:15 عصر
با سلام خدمت همه بله دوست عزیز اگر استقبال زیاد باشه حتماً
یکی از دوستان یک پیغام خصوص دادند که Apaiچیه من عذر خواهی میکنم که توضیحاتی در این مورد ندادم این توضیحات

توابع API چیست؟
API مخفف Application Programming Interface است و به معنای رابط برنامه نویسی کاربردی است.API مجموعه ای از توابع برنامه نویسی است که هم مورد استفاده سیستم عامل واقع می سود و هم یک برنامه کاربردی می تواند از آن استفاده کند. توابع API در قالب فایل های DLL عرضه میشود. در سیستم عامل ویندوز فایل هایی مثل : Kernel32.dll ، gdi32.dll ، user32.dll و چندین فایل دیگر شامل این توابع هستند. این توابع معمولاً با زبان برنامه نویسی C نوشته شده اند. ولی در زبان های دیگر مثل دلفی ، ویژوال سی پلاس پلاس و ویژوال بیسیک هم می توان از آنها استفاده کرد.
توابع API بر دو دسته اند :

16 بیتی : این توابع در ویندوز های قدیمی کاربرد داشته اند و در سیستم ها ی کنونی به تدریج جای خود را از دست داده اند. و فقط برای حفظ سازگاری ویندوز با برنامه های قدیمی این توابع هنوز هم با ویندوز عرضه می شوند. توابع 16 بیتی ویندوز در حدود 730 عدد می باشد.
32 بیتی : این توابع نمونه های پیشرفته تر توابع قدیمی 32 بیتی هستند. همانطور که گفته شد توابع 16 بیتی قدیمی شده اند و نمونه های 32 بیتی اکثر آنها در ویندوز موجود است. برای آنکه این گونه توابع با نمونه های 16 بیتی شان اشتباه گرفته نشود در انتهای آنها یک کاراکتر A وجود دارد که نشان دهندهء 32 بیتی بودن آنهاست. توابع 32 بیتی بالغ در 6500 عدد هستند.
نحوه به کار بردن توابع API در ویژوال بیسیک

برای استفاده از توابع API در وی بی ابتدا باید آنها را در وی بی تعریف نمود که اصطلاحاً به آن Declare گفته می شود. صورت یک Declare به این صورت است

Declare Function FnName Lib LibName [Alias RealName](Parameters )As ReturnType

FnName : نام تابع ( نامی که قرار است در برنامه استفاده شود ).
LibNam : نام کتابخانه ( فایل با پسوند DLL ).
RealName : نام واقعی تایع در فایل کتابخانه. اگر نام واقعی تابع و نامی که در برنامه استفاده می شود یکی باشند آنگاه نیازی به این قسمت نیست .
Parameters : پارامتر های تابع.
ReturnType : نوعی که تابع قرار است بر گرداند.

توجه : در نوشتن نام واقعی تابع ( یا اگر نام واقعی و مجازی تابع یکی باشد ، نام مجازی آن ) بزرگ و کوچک بودن حروف اهمیت دارد .

RESMAILY
جمعه 09 تیر 1391, 18:37 عصر
به نام خدا
با سلام. اگر بحث جدي شد و خواست به سرانجام برسد درباره تابعي موسوم به bit bit هم اگر كسي چيزي مي داند بنويسد. البته مثال و غيره اش را مي شود پيدا كرد. ولي نحوه به كار گيري اش. مثلا بشود يك محدوده خاص از صفحه را به كمك آن تبديل به يك فايل بيت مپ نمود و غيره. اگ رعلاقمنداني بدوند . من مثالي را كه نمي توانم از آن سزدر بياورم برايتانمي گذارم. گواينكه قبلا هم گذاشته ام.