PDA

View Full Version : سوال: لینک کردن جداول

adeli.mehdi
جمعه 09 تیر 1391, 15:40 عصر
سلام دوستان
من دو تا دیتا گرید دارم که با یک سلول مشترک به نام کد قطعه میخوام لینک بشن یعنی کنار یکی از دیتا گرید ها یک علامت+ کوچیک بیاد که با زدن ان مشخصات قطعه در زیر دیتا گرید باز بشه از ی کتاب قسنتی از کد را گرفتم ولی جوابنمیده ممنون میشم راهنمایی کنید
string naghet = "select * from naghet ";
string qchein = "select * from qchein ";
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter(naghet, conn);
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(ds, "naghet");
da = new OleDbDataAdapter(qchein, conn);
da.Fill(ds, "qchein ");
ds.Relations.Add("qcheinnaghet", ds.Tables["naghet"].Columns["idvp"], ds.Tables["qchein"].Columns["idvp"]);
DataViewManager dvm = new DataViewManager(ds);
dvm.DataViewSettings["qchein"].RowFilter = "idvp";
DataGrid.

adeli.mehdi
جمعه 09 تیر 1391, 19:56 عصر
سلام دوستان شاید من سوال رو سخت پرسیدم سادش اینه که ی برنامه مغازه که دو تا جدول کالا و مشتری داره وقتی رکورد نام مشتری را کلید کنی لیست خریدش بیاد

samadblaj
جمعه 09 تیر 1391, 22:20 عصر
یعنی میخواید اگر روی سطر اول از گرید که کلیک شد تو همون گرید اطلاعات مشتری رو نشون بده.

یا یه جور دیگه بگیم : میخواید گرید 2 توی گرید 1 باشه و اطلاعات مشتری انتخاب شده رو نمایش بده؟

adeli.mehdi
شنبه 10 تیر 1391, 13:09 عصر
سلام دوست عزیز وقتی که روی ی رکورد در دیتا گرید کلیک میکنی ی مثل مشکی کنار رکورد کلیک شده میاد من چون ی نمونه عکس تو کتاب دیدم که کنارش عامت+ میومد ب با زدن ان زیر مجموعه خرید ان مشتری در زیر همان رکورد باز میشد و نمایش می داد الان تونستم با یک select وقتی روی یک رکورد یا نام مشتری کلیک میکنم در یک دیتا گرید دیگه در همون فرم اطلاعات خرید همون مشتری رو ببینم ولی میخوام تو همون دیتا گرید زیر همون رکورد نام مشتری رکورد اضاف بشه و خرید هارو نمایش بده ممنون میشم اگه کمک کنید چون خیلی کارم راحتتر میشه یجای دیگه هم به نام دیتا گرید تودرتو دیدم ولی کامل نبود

adeli.mehdi
شنبه 10 تیر 1391, 13:09 عصر
یعنی میخواید اگر روی سطر اول از گرید که کلیک شد تو همون گرید اطلاعات مشتری رو نشون بده.

یا یه جور دیگه بگیم : میخواید گرید 2 توی گرید 1 باشه و اطلاعات مشتری انتخاب شده رو نمایش بده؟
///////////////////

سلام دوست عزیز وقتی که روی ی رکورد در دیتا گرید کلیک میکنی ی مثل مشکی کنار رکورد کلیک شده میاد من چون ی نمونه عکس تو کتاب دیدم که کنارش عامت+ میومد ب با زدن ان زیر مجموعه خرید ان مشتری در زیر همان رکورد باز میشد و نمایش می داد الان تونستم با یک select وقتی روی یک رکورد یا نام مشتری کلیک میکنم در یک دیتا گرید دیگه در همون فرم اطلاعات خرید همون مشتری رو ببینم ولی میخوام تو همون دیتا گرید زیر همون رکورد نام مشتری رکورد اضاف بشه و خرید هارو نمایش بده ممنون میشم اگه کمک کنید چون خیلی کارم راحتتر میشه یجای دیگه هم به نام دیتا گرید تودرتو دیدم ولی کامل نبود

samadblaj
شنبه 10 تیر 1391, 13:24 عصر
لطفا یه عکس ازش بزارید.

adeli.mehdi
شنبه 10 تیر 1391, 20:17 عصر
لطفا یه عکس ازش بزارید.

سلام دوست عزیز من ی عکس فرستادم فقط روی علامت +که کلید میکنی زیر مجموعه ان در زیر همون رکورد باز میشه باز میشه نتونستم باز شدشو پیدا کنم