PDA

View Full Version : کامپوننت ساعت

minaforotan
جمعه 09 تیر 1391, 17:55 عصر
سلام دوستان یه کامپوننت ساعت نوشتم و اما وقتی ازش می خوام تو برنامم استفاده کنم به محض گذاشتنش رو صفحه ی فرم شروع به کار میکنه میخوام بگم وقتی فرم من لود شد این کامپوننت شروع به کار کنه باید چی کار کنم؟
ممنون

mehdy.programmer
جمعه 09 تیر 1391, 21:15 عصر
توی محیط طراحی کار می کنه دگه، آره؟

amirxbest
جمعه 09 تیر 1391, 21:36 عصر
اصولا این م.ل کامپوننت ها تو محیط طراحی کار میکنن.یادمه قبلا با وی بی 6 هم همینجوری بود.و منطقی هم هست مثل این میمونه که از یه برنامه دیگه استفاده کنی...فکر نکنم راحی وجود داشته باشه.البته وجود داره اما دردسر داره یه کم...

mehdy.programmer
جمعه 09 تیر 1391, 21:44 عصر
خوب شما برای کاربر برنامه مینویسی! و کاربر هم به محیط طراحی دسترسی نداره، پس در واقع چه کار کنه چه نکنه فرقی به حال چه کاربر چه شما نداره!

gwbasic
جمعه 09 تیر 1391, 22:39 عصر
سلام دوستان یه کامپوننت ساعت نوشتم و اما وقتی ازش می خوام تو برنامم استفاده کنم به محض گذاشتنش رو صفحه ی فرم شروع به کار میکنه میخوام بگم وقتی فرم من لود شد این کامپوننت شروع به کار کنه باید چی کار کنم؟
ممنون
کامپوننت شما احتمالا از Component به طور مستقیم یا غیر مستقیم ارث برده (احتمالا می تونه مثلا از Panel) ارث برده باشه. بنابراین داری خصوصیتی به نام DesignMode هست شما باید از این خصوصیت برای تشخیص اینکه در مد طراحی هستید یا نه باید استفاده کنید.
احتمالا کدهای نمایش ساعت رو در رویدادگردان Paint نوشتید. و یا متد OnPanit رو بازنویسی کردید. آن کد رو به صورت زیر تغییر بدید.

protected override void OnPaint(PaintEventArgs e)
{
base.OnPaint(e);
if (this.DesignMode == false)
{
// TODO: Panit Clock
}
}