PDA

View Full Version : سوال: استفاده از اصول علم حسابداری در نرم افزارهای خرید و فروش

mohamadlvs
جمعه 09 تیر 1391, 18:18 عصر
آیا برای نوشتن برنامه هایی که در آن ها (خرید و فروش) وجود داشته باشد مانند برنامه فروشگاه ، باید از اصول حسابداری استفاده کرد ، گزینه هایی مانند اسناد - تراز موجودی - سند اختتامیه - سند افتتاحیه - دفتر روزنامه - سند پرداختی - سند دریافتی و ...:متفکر:

Arash_janusV3
جمعه 09 تیر 1391, 20:01 عصر
آیا برای نوشتن برنامه هایی که در آن ها (خرید و فروش) وجود داشته باشد مانند برنامه فروشگاه ، باید از اصول حسابداری استفاده کرد ، گزینه هایی مانند اسناد - تراز موجودی - سند اختتامیه - سند افتتاحیه - دفتر روزنامه - سند پرداختی - سند دریافتی و ...:متفکر:
بله
مبحث اختتامیه و افتتاحیه را در برنامه نویسی قابل حل هستش بدون اینکه کاربر دخالتی داشته باشد
اسناد - تراز موجودی - دفتر روزنامه - سند پرداختی - سند دریافتی اینها گزارشات و مدارکی هستند که باید کاربر با آنها درگیر باشد و مشاهده کند و تنظیم کند

mohamadlvs
جمعه 09 تیر 1391, 20:40 عصر
خب، من چگونه باید این مسائل را یاد بگیرم؟!
اگر کسی این اصول رو در نرم افزارش رعایت نکند اشتباه است؟ آیا برنامه کارایی لازم را خواهد داشت ؟ و در کل مشکل چه می تواند به وجود بیاید چه از لحاظ کدنویسی و چه برای کاربران هایی؟
به نظر می رسد کار کردن باچنین نرم افزارهایی برای کاربر نهایی مشکل آفرین باشد چون که او باید معنا و مفهوم بعضی از مسائل مربوط به حسابداری را بداند(همانها که در بالا اشاره شد ) مثلن یک برنامه ای که برای یک کتابفروشی نوشته می شود شاید استفاده کننده این نرم افزار شخص کتابفروش باشد که با این مسائل آشنا نیست

Arash_janusV3
جمعه 09 تیر 1391, 20:49 عصر
ساده ترین راه اینه که از یک برنامه حسابداری الگو برداری کنید
البته باید در انتخاب نرم افزار دقت زیادی انجام بدید

mohamadlvs
شنبه 10 تیر 1391, 21:47 عصر
اگر کسی هست یک جواب واضح تر بدهد.

Y_Safaiee
شنبه 10 تیر 1391, 22:13 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز

البته به این شدت که دوست گرامی ام Arash_janusV3 آره گفت نیست,بیشتر نرم افزارها معمولا طبق سفارش سفارش دهنده ساخته میشه,من خودم چند سال پیش یه برنامه برای فروشگاه نوشتم و بهم گفت من تراز و دفتر روزنامه و ... نمیخوام تنها آیتمی که خواست انبارگردانی و سند زدن و چند تا آیتم کوچولو دیگه بود,پس اینجور نیست که همه فروشگاهها بخوان و اصلا بعضی مشاغل این مسائل لازمشون نیست که بخوان,اما یاد گرفتن این مسائل و قواعد بد نیست و خیلیم عالیه و خیلی جاها بدردتون میخوره.

من خودم اصول حسابداری رو از کتابی با نام "اصول حسابداری" تالیف وی گانت,کی سو , کی مل و با ترجمه دکتر علی پارسائیان یاد گرفتم که کتاب جامع و کار راه اندازیه و بیشتر مسائل رو توش واضح توضیح داده قیمتشم 4500 تومنه

موفق باشی
بایت بایت

Arash_janusV3
یک شنبه 11 تیر 1391, 17:53 عصر
منظورم این بود که یک نرم افزاری که اصول حسابداری در اون پیاده سازی شده را ازش الگو بگیره
و اکثر برنامه هایی که سفارشی هستش بر اساس سلیقه ها و کم و کسری ها پیاده سازی می شه
ولی برای معرفی کتاب اصول حسابداری یک شاخه کاردانش