PDA

View Full Version : نمابش لیست باکس جلوی متن در حال تایپ

saeedhushmand
جمعه 09 تیر 1391, 20:31 عصر
چه جوری می تونم همچین چیزی درست کنم ،حالا ایتم های توش مهم نیست من می خوام لیست باکس رو طوری تنظیم کنم که توی textbox جلوی متن در حال listbox نمایش داده بشه(textbox هم حدودا 10 برابر listbox هست)
88944

mehdy.programmer
جمعه 09 تیر 1391, 21:19 عصر
نمیدونم که راه بخصوصی داشته باشه یا نه! ولی می تونی یه لیست باکس بزاری و invisible اش کنی! بعد هر وقت روی تکست باکس خواستی ، می تونی location اش رو تغییر بدی به 5 پیکسل پایینتر از cursor location! بعد visible اش کنی!

samadblaj
جمعه 09 تیر 1391, 22:01 عصر
اگه وقت کردم برات مینوسیمش با لیست ویو میتونی این کار رو انجام بدی ، میتو نی برای مقیاس موس قرارش بدی یا جاهای دیگه با رویداد ، و همینطور که دوستمون گفت با visible کردنش برای نمایش بعد از انتخاب ایتم مخفی میشه یا تامر برای مقدار اتوماتیک...

reza1984
جمعه 09 تیر 1391, 22:16 عصر
دوستان بهش میگن AutoComplete و بروش زیر پیاده سازی میشه

AutoCompleteStringCollection acsc = new AutoCompleteStringCollection();
txtBox1.AutoCompleteCustomSource = acsc;
txtBox1.AutoCompleteMode = AutoCompleteMode.Suggest;
txtBox1.AutoCompleteSource = AutoCompleteSource.CustomSource;

samadblaj
جمعه 09 تیر 1391, 22:27 عصر
دوست عزیز AutoComplete مختص Textbox و اینجور کاراهاست و دست برنامه نویس باز نیست.طبق عکس پیوستی در پست اول لیست شامل گرافیک هم هست که AutoComplete این امکان رو برای برنامه نویس نداره.

saeedhushmand
شنبه 10 تیر 1391, 00:08 صبح
دوست عزیز گرافیکش مهم نیست (چه کار کنم VS گرافیکی... ) من فقط می خوام listBox در Textbox جلوی اخرین کاراکتر تایپ شده نمایش بدم AutoComplete های زیادی رو هم از اینترنت دانلود کردم ولی AutoComplete پایین textbox و به اندازه textbox نمایش داده می شه نه توی textbox و اونجوری که من خوام
همچنان نیازمند یاری شما هستم....

Saeed_m_Farid
شنبه 10 تیر 1391, 00:47 صبح
خوبه همتون دات نت کار هستید، ما چی بگیم :دی
اسمش Intellisense (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hcw1s69b.aspx) هست و یه مشابه سازیش رو می تونید تو مقاله زیر (با کد) ببینید؛ اگه خودتون هم بگردین، همه همین رو پیشنهاد میدن:
DIY Intellisense - CodeProject (http://www.codeproject.com/Articles/5839/DIY-Intellisense)

saeedhushmand
شنبه 10 تیر 1391, 15:35 عصر
فایل زیر رو با کمک دوستمون پیدا کردم اما هنگامی که backspace می زنم بر نمی گرده و مربع می زاره دوستان دانلود کنند و هر کسی براش مقدور بود درستش کنه و کدی که اضافه ، کم یا ویرایش کرده برای من بزاره...