PDA

View Full Version : نحوه نوشتن برنامه

setareh2013
شنبه 10 تیر 1391, 07:42 صبح
با سلام
من می خوام یک برنامه بنویسم که اشعار تعدادی از شاعرها رو بتونم اضافه حذف و ویرایش کنم .
جستجو به این صورته که باید کاربر بتونه تنظیم کنه که فقط از داخل مصرع ها جستجو کنه یا مثلا بیتهای اول هر شعر یا مصرع های زوج وفرد و...
حالا نمی دونم چه طوری باید اشعار رو ذخیره کنم که بعدا این جستجو ها راحت انجام بشه .

Beginner2013
شنبه 10 تیر 1391, 07:54 صبح
سلام،4 تا فیلد ایجاد کنید
ID(Integer)،Poem1(nvarchar 100),Poem2(nvarchar 100),NumberOfRecords (Integer)

setareh2013
شنبه 10 تیر 1391, 07:59 صبح
این طور که شما میگین باید مصرعهای سمت راست رو داخل یک ستون و مصرع های چپ رو داخل یک ستون دیگه وارد کنم . فکر میکنم باید یک جدول دیگه داشته باشم مربوط به آی دی و نام کل اشعار(جدول یک ) و در این جدول که شما گفتین (جدول دو )یک کلید خارجی از جدول اشعار وارد کنم . شاید درست بشه . فقط فکر میکنم که numerofrecords باید در جدول اشعار ذخیره بشه یعنی جدول یک .

Beginner2013
شنبه 10 تیر 1391, 08:06 صبح
این طور که شما میگین باید مصرعهای سمت راست رو داخل یک ستون و مصرع های چپ رو داخل یک ستون دیگه وارد کنم . فکر میکنم باید یک جدول دیگه داشته باشم مربوط به آی دی و نام کل اشعار(جدول یک ) و در این جدول که شما گفتین (جدول دو )یک کلید خارجی از جدول اشعار وارد کنم . شاید درست بشه . فقط فکر میکنم که numerofrecords باید در جدول اشعار ذخیره بشه یعنی جدول یک .

اینکه شما گفتید نرمال تر هست،نام شعر و شعرا هم پاک یادم رفت!

setareh2013
شنبه 10 تیر 1391, 14:02 عصر
در این مورد اگه کاربر بخواد مصرع هایی از اشعار رو انتخاب کنه که مثلا آخر اون مصرع ها کلمه "گاه" داره ، با این روش میشه اینکارو کرد ؟ با توجه به این که کل مصرع های سمت راست داخل یک فیلد و کل مصرع های سمت چپ داخل یک فیلد دیگه هستند . اگه میشه چه طوری میشه اینکارو کرد
باتشکر