PDA

View Full Version : سوال: دیتا بیس کریستال ریپورت

blake_daniel
شنبه 10 تیر 1391, 22:52 عصر
سلام به همه دوستان.
من دارم یه برنامه مینویسم که داخلش ریپورت دارم(کریستال ریپورت XI)
من تو برنامه همه آدرسها رو با APP.PATH دادم ولی نمیدونم که آدرس دیتا بیس مربوط به ریپورت رو چجوری با APP.PATH بدم.
تو سایت هم جستجو کردم یه چیزایی گیرم اومد ولی امتحان کردم نشد.
تمام چیزهایی هم که به ذهنم میرسید امتحان کردم ولی هیچ.
لطفا اگه کسی تو این مورد حرفه ایه یا مثال مرتبطی داره لطف کنه.
با تشکر از همه.

MohammadGh2011
یک شنبه 11 تیر 1391, 09:34 صبح
سلام عليکم

من تو برنامه همه آدرسها رو با APP.PATH دادم ولی نمیدونم که آدرس دیتا بیس مربوط به ریپورت رو چجوری با APP.PATH بدم.
پروژتون رو که ذخيره کردين ديتابيستون رو هم کنار پروژتون ذخيره کنيد و بعد دستورات زير رو در Form-Load بنويسيد.

ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Database.mdb"
ado.RecordSource = "Table1"
ado.Refresh 'To Refresh Database

موفق باشيد

blake_daniel
یک شنبه 11 تیر 1391, 09:46 صبح
سلام عليکم

پروژتون رو که ذخيره کردين ديتابيستون رو هم کنار پروژتون ذخيره کنيد و بعد دستورات زير رو در Form-Load بنويسيد.

ado.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Database.mdb"
ado.RecordSource = "Table1"
ado.Refresh 'To Refresh Database

موفق باشيد
مرسی ولی شما به سوال من توجه نکردین.
من میخوام که این دیتا بیس رو به یه ریپورت مربوط به کریستال ریپورت وصل کنم.
وگرنه لود کردن دیتا بیس رو خودم بلدم.
دوستان لطفا کمک کنید.

MohammadGh2011
یک شنبه 11 تیر 1391, 09:54 صبح
سلام عليکم

شما ميخوايد بانک اطلاعاتي Access رو متصل کنيد به Crystal Report و از اطلاعات بانک گزارش بگيريد؟

MohammadGh2011
یک شنبه 11 تیر 1391, 10:27 صبح
من میخوام که این دیتا بیس رو به یه ریپورت مربوط به کریستال ریپورت وصل کنم.
سلام عليکم
لطفا سوالتون رو واضح تر بنويسيد،
همونطور که در پست 4 خدمتتون عرض کردم اگه اونطوريه شما اگه Crystal Report رو سيستم شما نصب باشه از منوي Project ويژوال بيسيک گزينه ي Add Crystal Report رو انتخاب کنيد بعد از باز شدن يک کادر محاوره اي گزينه ي اول رو انتخاب کنيد و روز دکمه ي OK کليک کنيد تا يک کادر محاوره اي ديگه اي باز بشه،در اين کادر محاوره اي هر چيزي از شما سوال ميکنه و ميخواد رو بهش بديد و روي Next کليک کنيد تا مراحل به پايان برسه و گزارش شما تکميل بشه.

اگه سوالي داريد در خدمتم.

اگر منظور شما دوباره اين نبود واضح تر بنويسيد.

موفق باشيد

blake_daniel
یک شنبه 11 تیر 1391, 12:50 عصر
من همه کارای مربوط به گزارش رو کردم برنامه گزارش رو نشون میده و پرینت هم میگیره و هیچ مشکلی نداره.
من میخام که اگه برنامه رفت توی سیستم مشتری و اونجا توی یه مسیر دیگه(غیر از مسیری که تو سیستم من هست)و خواست گزارش رو ببینه برنامه ازش آدرس بانک اطلاعاتی مربوط به کریستال ریپورت رو نخواد.
اگه توجه کرده باشین وقتی آدرس بانک اطلاعاتی گزارش تغییر میکنه ، اگه گزارش رو باز کنی آدرس جدید بانک اطلاعاتی رو میخواد.

blake_daniel
یک شنبه 11 تیر 1391, 12:56 عصر
ساده: وقتی گزارش رو میسازیم آدرس بانک اطلاعاتی رو از توی کریستال ریپورت انتخاب میکنیم.
من میخوام آدرس بانک اطلاعاتی مربوط به گزارش رو از توی ویژوال بیسیک و با app.path انتخاب کنم.
سوالم مربوط به crviewer و crrep اینا میشه.اگه منظورم رو فهمیده باشین.

blake_daniel
یک شنبه 11 تیر 1391, 20:18 عصر
دوستان خواهشا یکی جوابمو بده.
برنامه تمومه فقط همین مونده.

blake_daniel
دوشنبه 12 تیر 1391, 09:27 صبح
واقعا هیچ کس نیست جواب منو بده؟

Irandoost
یک شنبه 21 آبان 1391, 11:02 صبح
این مشکل رو منم با vb6 و crystal report 8.5 دارم که بعد از جابه جایی بانک دیگه گزارش باز نمیشه. چطوری میشه با app.path اتصال داد؟

Irandoost
دوشنبه 22 آبان 1391, 20:05 عصر
یعنی هیچکس نیست که جواب بده؟؟؟؟؟؟

bensaeed
چهارشنبه 24 آبان 1391, 11:30 صبح
به این لینک یه سری بزن ، خدا کریمه
http://netnic.ir/post/698

mahdi.fa
جمعه 26 آبان 1391, 11:08 صبح
سلام دوست عزیز
اگر برای اتصال به کریستال از DataEnvironment استفاده می کنید این کد را بررسی کند :

DataEnvironment1.Connection1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path + "\data name.MDB;Persist Security Info=False"

واگر از adodc استفاده می کنید این سورس را بررسی کنید:

شایان کدینگ
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:20 عصر
کافیه یه متغییر سراسری توی یه ماژول تعریف کنی بعد توی قسمتی که می خوای ریپورت فعال بشه این کد بنویس
"...varname="select * from tblname where
بعدش کافیه توی ویوئری که میزاری قسمت لودش ریپورت کئوری ستینگ و برابرکنی با اون متغییر . شرمنده الان کدی نداشتم و ...

Irandoost
دوشنبه 14 اسفند 1391, 02:59 صبح
سلام دوستان
توی اون سورسی که گذاشتید مثالی از کریستال نبود!
من با کریستال 10 دارم کار میکنم و بانک اکسس هم دارم و میخوام بانک اطلاعاتی رو با یه متغییر string مثل متن یه text box به ریپورت وصل کنم. چطوری انجام بدم؟
مرسی

Irandoost
جمعه 25 اسفند 1391, 17:21 عصر
میشه لطفا راهنمایی کنید. ممنونم...