PDA

View Full Version : سوال: نیاز به چند منبع آموزشی

VB.SOS
شنبه 10 تیر 1391, 23:49 عصر
سلام به دوستان عزیز

چند وقتیه که می خوام وارد چند بحث بشم (که در زیر نوشتم) اما کتاب خوبی نمیشناسم. از اونجایی که می دونم مطالعه روی این مباحث انرژی و وقت زیادی می طلبه می خوام قدم های اول رو محکم و درست بردارم.

اگه دوستان لطف کنن و کتابهایی رو که میشناسن معرفی کنن ممنون میشم. چون رشته من مهندسی هستش به مسائل کاربردی علاقه بیشتری دارم [تا صرفا تئوری یا فلسفی، البته این ها هم خیلی نیازه]

1- منطق فازی
2- شبکه عصبی و شبکه عصبی فازی
3- الگوریتم های ابتکاری بهینه سازی

باز هم تشکر می کنم.

VB.SOS
سه شنبه 13 تیر 1391, 23:30 عصر
یعنی از اساتید کسی نمی خواد جواب ما رو بده؟

بابا سوال سختی نیست که، چند تا کتاب خوب!!!
ما می خوایم جا پای شما بزاریم!!!!

soroushp
جمعه 16 تیر 1391, 10:04 صبح
یعنی از اساتید کسی نمی خواد جواب ما رو بده؟

بابا سوال سختی نیست که، چند تا کتاب خوب!!!
ما می خوایم جا پای شما بزاریم!!!!

من ارشد نیستم اما به صورت کلی تو این زمینه به سختی می تونی از کسی جواب بگیری !!! بگذریم..

- برای منطق فازی کتاب دکتر تشنه لب خوبه
- برای شبکه عصبی منهاج - انتشارات امیرکبیر - فعلا جلد اول رو بگیر بخون -
قبلش اسلاید های دکتر شیری رو بخون تا بفهمی اصلا شبکه عصبی یعنی چی چون من از اول رفتم سراغ منهاج منظورم اینه که اون اسلاید ها کلید ند !
منظورت از الگوریتم های ابتکاری بهینه سازی چیه ؟

VB.SOS
شنبه 17 تیر 1391, 20:46 عصر
soroushp عزیز ممنون از راهنمایت، چون می خوام خوب و قوی وارد این بحث ها بشم، نمی خوام چشم بسته و با منابع بد شروع کنم.
سوالی که داشتم اینه که آیا این کتاب ها می تونه من رو وارد بحث های کاربردی کنه؟ چون من هدف استفاده کردن از این مباحث تو رشته خودم هستش (مهندسی صنایع)

الگوریتم های بهینه سازی به سه دسته ریاضی، ابتکاری و فرا ابتکاری تقسم میشه.
الگوریتم های ریاضی مثل سیمپلکس، و فرا ابتکاری مثل ژنتیک و ... هستن.

البته من هم شناخت چندانی ندارم! :خجالت:

soroushp
شنبه 17 تیر 1391, 22:58 عصر
باید بسته به کاره تون کتاب و اون فیلد مورد نظر رو دنبال کنید - مثلا اگر بخواهید Image Processing یا Learnig یا .. دنبال کنید باید سراغ شبکه عصبی برید - اگر دنبال الگوریتم هستید از ژنتیک ، کلونی مورچه ها و... باید استفاده کنید ، تو یک پروژه نمیشه همه اینها رو پیاده کنید چون زمانبر هست !(برای خودتون )
کتابهای بالا که معرفی شد یک مرجع محسوب میشه تا شما مفاهیم رو درک کنید

i-nostalgic
سه شنبه 27 تیر 1391, 16:57 عصر
من کتاب طراحی شبکه عصبی مارتین هاگان_هاروارد بی.دیموث-مارک بیل ترجمه سید مصطفی کیا انتشارات کیان رایانه سبز رو می خونم .بد نیست سطح مطالبش متوسط و پیشرفته است.

adelatarodi
دوشنبه 20 مرداد 1393, 14:43 عصر
دوست من ، به نظرمن در ایران بالا تر از استاد منهاج در علم فازی و شبکه عصبی ندارین کتاب های ایشون رو میتونی تهیه کنی معمولا انتشارات امیر کبیر هستن (اینترنتی هم میتونی تهیه کنی) شاد باشی:چشمک: