PDA

View Full Version : گفتگو: یک سیستم مدیریت مدارس چگونه باید باشد؟

lordofphp
یک شنبه 11 تیر 1391, 12:42 عصر
به نام خدا
باعرض سلام ودرود وصلوات
وقت بخیر دوستان ببخشید به نظر شما یه نرم افزار تحت وب مدیریت مدارس چطور باشه؟

مثلا امکاناتش چقدر و چطور باشه؟

ظاهر و گرافیک چقدر به نظرتون تاثیر داره؟

سطح امنیت تا چقدر باشه؟

بعد میخوام با پی اچ پی بنویسمش

راستی میخوام هر 3 پایه رو ساپورت کنه

بعد میشه با نرم افزار جدید آموزش و پرورش که تحت ویندوز هستش ارتباط برقرار کنه؟

ممنون میشم اگه دوستان مشارکت کنند

با تشکر فراروان

موفق و موید باشید

farhadfery
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:55 عصر
یکبار مشتری همچین پیشنهادی به من داد. چند روز کامل نیازهاشو و امکاتش را مورد بررسی قرار دادم و لیست بسیار خوبی شد. اما مشتری مهمترین چیزی که براش بود؛ هزینه بود. چون شرکت های دیگه هم بودند که مشابه این سایت را با قیمت کمتر می فروختند. در حقیقت اونها با چندین بار فروش (نزدیک 20 تا مدرسه) 5 تا 6 برابر پولی که من می خواستم بگیرم را انها کسب کرده بودند. مهمترین نکته به نظر من اینکه کد شما تو فروشهای زیاد باید به شما پول را برگردونه.
- ظاهر که همیشه مهم و خیلی هم مهمه
-امنیت بستگی به برنامه و وسعت کار شما داره. اگر به اطلاعات دانش اموزان از وب دسترسی هست خیلی مهمه.
- با php: کار خوبی انجام می دی:قلب:

lordofphp
یک شنبه 11 تیر 1391, 21:31 عصر
به نام خدا
سلام ممنون از کمکتون رو ظاهر که قراره شدید کار کنم آخه میدونید که اینجا همه به ظاهر نگاه میکنن تا به قدرت و کیفیت و امنیت
بعضی ها فکرمیکنن چون این خوشگل تره پس بهتره
گفتین یه لیست امکانات هم دارین میشه یه کوچولو بهم بدین
ممنون بازم ببخشید وقتتون میگیرم

farhadfery
یک شنبه 11 تیر 1391, 23:47 عصر
لیست را تو دفترم بود. حسش نیست بگردم. اما چیز جالبی که تو ذهنم هست مشاوره مدرسه که حالا یا انلاین یا افلاین
یکی هم ارتباط با معلم و اطلاع از وضعیت نمره
برنامه های در پیشرو
مسابقه و
....

lordofphp
دوشنبه 12 تیر 1391, 09:00 صبح
به نام خدا

سلام ایکاش میشد لیست بدین خیلی خوب میشد!

بعد یه سوال داشتم یه رفرنس برای تامین امنیت دارین البته فعلا مبتدی باشه زبانش هم مورد نداره

ببخشید مزاحمتون میشم و وقتتون میگیرم

colors
دوشنبه 12 تیر 1391, 10:07 صبح
درود

مثلا اینا خوبن ( قبلا واسه یه مدرسه لیست کرده بودم )

- ایجاد بخش آزمون انلاینهمراه با بخش بایگانی. برگزاری آزمون به صورت کاملا اینترنتی با تعیین زمان برگزای و مدت زمان پاسخگویی
- اختصاص یک بخش برای مشاوره به صورت آنلاین بین مشاورین و دانش آموزان
- بخش دریافت و مطالعه کتاب برای دانش آموزان و ارائه کتاب های درسی و ... با تعداد نامحدود
- بخش ثبت نام دانش آموزان همانند دانشگاه برای مشاهده نمرات و چاپ کارنامه دوره مربوطه و دوره های گذشته
- ایجاد یک بخش برای هر دانش آموز که قادر ساختن انتخاب واحد و پرداخت هزینه به صورت کاملا غیز حضوری
- ساخت یک بخش برای ارائه راهکار و برنامه های مطالعاتی
- بخش کاملا اختصاصی برای نمایش لیست امتحانات، اعلانات و ...
- معرفی صحیح مدرسه همراه با رئیس مدرسه، کارکنان و معلمان ( مثلا معرفی امکانات مدرسه )
- ایجاد یک تالار گفتگوی اختصاصی برای دانش آموزان و معلمان که قادر باشن سوالاتشونو مطرح کنن و معلمان جواب بدن
- بخش اخبار مدرسه
- بخش کلاس های ما
- بخش پرسش و پاسخ
- بخش معرفی معلمان
- بخش درباره ما و ارتباط با ما
- بخش مجوزهای مدرسه، آئین نامه های آموزشی، آمار بازدید روزانه، پیام روز و ...

farhadfery
سه شنبه 13 تیر 1391, 11:54 صبح
نمونه سوالات و جزو اساتید

بهزاد علی محمدزاده
سه شنبه 13 تیر 1391, 13:05 عصر
سلام . یه کتاب در زمینه امنیت php هست : آموزش روش های نفوذ در php امیر حسین استخریان ... ( تازه به بدستم رسیده ، امتحان داشتم خودم هنوز مطالعه اش نکردم . ) اما مناسب هست برای کسی که در زمینه امنیت اطلاعات نداره و می خواد تازه کسب کنه .

در مورد گرافیک ، آخه دوست من این چه تصوریه که بین برنامه نویسان ما هست که خیال می کنیم باید مشتری الگوریتم ها رو ببینه نه ظاهر رو ؟ اونها که اصلا نمی دونن الگوریتم و امنیت چی هست !!! این وجدان کاری شماست اگر اونها چیزی رو ندونن و لازم باشه ولی شما هم پیاده سازی نکنید . این رزومه خود شماست ، پروژه ایی که تحویل دادی امن هست یا نه . مثل معماری می مونه که با 1 ریشتر ساختمانش بریزه پایین !!! کارنامه خودش خراب میشه ...

کاربر حق داره ظاهر خوب از پروژه اش بخواد چون مدام با اون رابط کاربری قراره کار انجام بده ! و شما هم گرافیک مناسب باید بهش بدین هم برنامه نویسی مناسب .

89130

این صفحه ورود وب سایت دانشگاه ماست ... با یکی از فریم ورک های php برنامه نویسی شده . ولی آخه مگر برای اونها کاری داشته که یه مقدار این button و بیار زیر text تا تو یه خط باشند و یه نمایی بهشون بده ؟ آیا اشکال داره این صفحه لاگین زیبا و مرتب باشه ؟

شما این ها رو توی پروژه ات انشاالله رعایت کن . موفق باشید