PDA

View Full Version : قرار دادن چک باکس و باتن برای هر ردیف گرید ویو

sara_aryanfar
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:09 عصر
با سلام دوستان من یک گرید ویو دارم که یک دیتا تیبل رو به اون اختصاص می دم و رکوردها میان داخل اون حالا می خوام برای هر ردیف هم چک باکس بزارم هم یک باتن این کار رو چطوری باید انجام بدم ؟

veniz2008
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:19 عصر
با سلام دوستان من یک گرید ویو دارم که یک دیتا تیبل رو به اون اختصاص می دم و رکوردها میان داخل اون حالا می خوام برای هر ردیف هم چک باکس بزارم هم یک باتن این کار رو چطوری باید انجام بدم ؟
سلام دوست عزیز، خیلی ساده شما با کلیک مثلث کوچیک بالای گرید باید گزینه add column رو انتخاب و در قسمت type میتونید چک باکس و button رو به سطرهاتون اضافه کنید و میتونید برای اونها هدر فارسی هم تعیین کنید
موفق باشید.

sara_aryanfar
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:20 عصر
مطمئن هستین این روشی که فرمودین برای برنامه ویندوز هست چون من دارم برای ویندوز اپلکشن می خوام نه وب اپلکشن

veniz2008
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:21 عصر
سلام
به قسمت Edit Column در Grid view بروید و دو TemplateField اضافه کنید و برای آن ها یک اسم بگذارید سپس بر Template Editing در Grid view کلیک کنید سپس button و Check box را در هر قسمت بگذارید.

فکر کنم شما گرید مربوط به asp رو گفته باشید!!، جواب شما در پست 3 داده شد، موفق باشید.

sara_aryanfar
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:22 عصر
سلام دوست عزیز، خیلی ساده شما با کلیک مثلث کوچیک بالای گرید باید گزینه add column رو انتخاب و در قسمت type میتونید چک باکس و button رو به سطرهاتون اضافه کنید و میتونید برای اونها هدر فارسی هم تعیین کنید
موفق باشید. خب من اینکارو قبلا کردم و یه چک باکس در آخر اضافه اومد به همین خاطر فکر کردم این روش درست نباشه چون اصولا باید برای هر رکورد یه چک باکس بیاد و اضافی نیاد اون پائین

veniz2008
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:30 عصر
من چک باکس اضافی ندارم،اینم عکس:
89047

sara_aryanfar
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:32 عصر
ببینید منظور من دقیقا بخش آخر هست شما سه تا رکورد داری اما چهارتا چک باکس

omid_csh
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:44 عصر
سلام
روی اسمارت تگ دیتاگریدویو کلیک کنید و تیک Enable Adding رو بردارین.
یا توی Properties خاصیت AllowUserToAddRow رو false کنید.

sara_aryanfar
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:54 عصر
ممنون حالا ما چطوری چک شدن یا نشدن این ردیف رو چک کنیم من می خوام رکوردها رو داخل یه حلقه بندازم و هر کدوم که چک خورده باشن یه عملی روشون صورت بگیره

veniz2008
یک شنبه 11 تیر 1391, 20:00 عصر
ممنون حالا ما چطوری چک شدن یا نشدن این ردیف رو چک کنیم من می خوام رکوردها رو داخل یه حلقه بندازم و هر کدوم که چک خورده باشن یه عملی روشون صورت بگیره
به این صورت:

int t = dataGridView1.Rows.Count;

for (int i = 0; i <= t - 1; i++)
{
if(Convert.ToBoolean(dataGridView1.Rows[i].Cells[4].Value) == true)
{
}
}

omid_csh
یک شنبه 11 تیر 1391, 20:15 عصر
for (int index = 0; index < dgvPersonList.RowCount; index++)
{
DataGridViewCheckBoxCell chk = dgvPersonList["column1", index] as DataGridViewCheckBoxCell;
if (chk != null)
if (chk.Value != null)
{
bool checkSate = (bool)chk.Value;
if (checkSate)
{
// checked
}
else
{
//un checked
}
}
}

sara_aryanfar
یک شنبه 11 تیر 1391, 21:01 عصر
اگه ما یک باتن بزاریم که مثلا اون رکورد رو نشون بده چطوری با کلیک روی باتن مقابل هر رکورد بفهمیم کدوم رکورد باید نشون داده بشه؟

veniz2008
یک شنبه 11 تیر 1391, 21:06 عصر
در رویداد click مربوط به gridview از کد زیر استفاده کنید،این کد باعث میشه تا با کلیک کاربر بر روی دکمه ساخته شده(ستون0)،فیلد نام(در اینجا ستون 1)در textbox1 ذخیره شود. اینم کد:

private void dataGridView1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Selected == true)
textBox1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();
}

ghasem110deh
چهارشنبه 26 آذر 1393, 18:22 عصر
سلام
الان چک باکس اضافه کردم ، حالا چطور بگم اگه یک یا چند چکباکس ، تیک شده بود با فشردن دکمه حذف (از بانک sql) حذف بشن !

اون کدی که واسه حذف از توی تکست باکس با پارامتر ID بود ... جواب نداد !