PDA

View Full Version : سوال: مشکل اتصال به فایل mdf

MOR_MS
یک شنبه 11 تیر 1391, 20:50 عصر
سلام
من با مشکل اتصال به فایل mdf اس کیو ال برخوردم که قبلاً این مشکل را نداشتم هرکاری می کنم ارور میده که تصویر ارور را ضمیمه میکنم نمی دونم مشکل چیه اس کیو ال من 2008R2 است لطفا کمک کنید
89056

ROSTAM2
یک شنبه 11 تیر 1391, 21:24 عصر
از پنجره Server Explorer‌در سمت چپ VS بر روي DataBase راست كليك و Refresh
اگه درست نشد من نمي دونم

MOR_MS
یک شنبه 11 تیر 1391, 22:02 عصر
سلام
من هنوز موفق به برقراری با دیتا نشدم تا رفرش کنم من قبلا با(2010 vs بتا ) کار می کردم که عوضش کردم به این مشکل برخوردم مشکلی هم توی نصب نبوده

djhooman
یک شنبه 11 تیر 1391, 22:21 عصر
از پنجره Server Explorer‌در سمت چپ VS بر روي DataBase راست كليك و گزینه Close Connection رو بزن و بعد کارت و ادامه بده ....

MOR_MS
یک شنبه 11 تیر 1391, 22:33 عصر
سلام
همین کار رو کردم ولی نشد
درضمن فایلی که من میخوام به ان متصل شوم در اس کیو ال نیست

MOR_MS
دوشنبه 12 تیر 1391, 18:12 عصر
لطفا یک نفر کمکم کنه چکار باید انجام بدم

ebraham
دوشنبه 12 تیر 1391, 19:46 عصر
دیتابیست را با خود ویژوال استادیو ساختی ؟ درسته؟ هر دیتابیسی که توی ویژوال ساخته بشه ، توی اس کیو ال سرور هم قابل مشاهده هست . اگه با sqlExpress ویژوال استادیو دیتابیست را ساخته باشی . اس کیو ال سرور 2008 آر2 را اجرا کن ولی در قسمت servername کمبوباکس را باز کن و اسمی رو انتخاب کن که توش SQLExpress داشته باشه . مثلا نام کامپوترت هر چی باشه تو این کمبوباکس هم نام کامپیوترت همراه با کلمه Express دیده میشه . با اون وارد شو و دیتابیست رو ببین .

MOR_MS
دوشنبه 12 تیر 1391, 21:32 عصر
1- نه دیتابس را توی اس کیو ال ساختم
2- مشکلی نداره
درضمن من با SQLExpress نمی تونم وارد شوم ارور میده
راستی من می خوام از طریف برنامه فقط به فایل mdf متصل بشم در واقه می خوام فایل mdf را بصورت شرینگ استفاده کنم چون فعلاً مشکل اس کیو ال دارم

ROSTAM2
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:13 عصر
اگه مشكل اس كيو اله كه اونو از طريق Add or Remove Programs يك بار Repair كن ...

MOR_MS
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:52 عصر
با سلام
همین کار را کردم ولی نشد ارور میده تصویر ارور را ضمیمه کردم
89105

MOR_MS
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:12 صبح
سلام
کسی نیست کمکم کنه هر کاری کردم نشد

ROSTAM2
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:37 صبح
بنظر من SQL Server رو حذف كن و دوباره نصب كن بطوري كه كاملا حذف ونصب بشه يعني سرويس هاش هم كامل حذف بشه

MOR_MS
چهارشنبه 14 تیر 1391, 20:41 عصر
با سلام
و خسته نباشید
راستی من این برنامه را در فکرکنم1000 کامپیوتر باید استفاده بشه من اگه بخوام به فایل mdf متصل بشم مشکلی برام پیش نمیاد حداقل بصورت موقت
بعد می تونم همزمان بعضی از کار برا به فایل mdf و بعضی بعد از اتچ کرن فایل در SQL Server از تریق اتصال به SQL Server ادامه کار بدن
و یک سئوال دیگه اینکه برای اتصال کاربران به SQL Server فقط همان کانکش کافیه ؟ یا باید SQL Server توی کلاینتها نصب بشه
من برنامه را فقط توی کلاینها کپی میکنم

ebraham
چهارشنبه 14 تیر 1391, 21:49 عصر
برای سوال دوم شما ، نیازی به نصب اس کیو ال سرور روی کلاینتها نیست فقط کافیه که روی سرور نصب شه و همون کانکشن کافیه. سوال اول رو متوجه منظورتون نشدم .

MOR_MS
پنج شنبه 15 تیر 1391, 01:00 صبح
با سلام
SQL Server را هرکاری می کنم حذف بشه نمیشه چکار کنم که کامل حذف بشه

ebraham
پنج شنبه 15 تیر 1391, 18:19 عصر
اس کیو ال سرور را با Add remove program ویندوز نمیشه کامل حذفش کرد باید با خود uninstall اس کیو ال حذفش کنی .

MOR_MS
جمعه 16 تیر 1391, 18:43 عصر
سلام
مجبور شدم ويندوز عوض كنم كه درست شد
البته من اول كه حذف كردم ديگه اجازه نصب اس كيو ال را به من نداد كه مجبور به حذف شدم

pooya1072
شنبه 17 تیر 1391, 07:52 صبح
سلام دوست عزیز...از پیام خطا مشخصه که connection string ی که داره ارسال میشه مشکل داره. اونو چک کن.برنامه داره از قسمت Data Source و instance معرفی شده در کانکشن استرینگت ایراد می گیره.جهت یاداوری میگم.Data Source (در صورتی که بانکت روی سیستم local باشه) توی connection string به صورت Computer name\server instance name معرفی میشه.اونو چک کن.