PDA

View Full Version : از کار افتادن بانک اطلاعات

mehdi-ghafari
دوشنبه 12 تیر 1391, 08:04 صبح
سلام دوستان
من یه سایت رو با استفاده از نسخه express که رو خود VS2010 بود(فکر میکنم sql 2008 Express هست دیگه) طراحی کردم
خیلی خوب کار میکرد
ولی الان نسخه Standard و کامل SQL Server 2008 R2 رو نصب کردم دیگه اون بانک قبلیم کار نمیکنه
مشکلش چیه؟
باید رشته اتصال رو عوض کنم؟
وقتی میخوام از طریق VS از پنجره Server Explorer وارد دیتابیس بشک میگه این ورژن پایینتر از نمیدونم چی چی هست. و نمیذاره برم داخل
حالا میخوام بدونم چطور این دیتابیس رو که با نام MyDB.mdf هست رو با SQL Server Management Studio باز و مدیریت کنم.
در ضمن رشته اتصال رو چطور تغییر بدم

ممنونم

fakhravari
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:10 عصر
جای دیتاسورسExpress < نقطه = . بزارید

bftarane
دوشنبه 12 تیر 1391, 13:44 عصر
در Visual Studio روی بانکتون که در پوشه App_Data هست کلیک راست کنید و Detach رو بزنید.
حالا SQL Server Management Studio رو باز کنید روی Databases کلیک راست بعد Attach، حالا دکمه ADD رو بزنید و MyDB.mdf رو پیدا کنید و OK کنید و دوباره OK حالا در قسمت Databases که نگاه کنید می بینید بانک اضافه شده.
خوب حالا به Visual Studio برید و در قسمت Sever Explorer اون علامتی که یه دوشاخه هم درش دیده میشه رو کلیک کنید در صفحه ای که باز میشه در قسمت Server name یه نقطه بزارید می بینید که قسمت Select or enter a database name فعال میشه حالا در اون قسمت بانکتون رو انتخاب کنید.
اگه روی دکمه Test connection کلیک کنید اگه موفق شده باشید پیغام موفقیت میده حالا Ok کنید.
حالا می تونید اسم بانکتون رو در قسمت سرور اکسپلورر ببینید روش کلیک کنید حالا می تونید از پنجره Properties، کانکشن استرینگ رو کپی کنید و اون رو در وب کانفیگ جایگزین کانکشن استرینگ قبلی کنید.

این کارها رو انجام بدید ببینید مشکلتون حل میشه؟

mehdi-ghafari
دوشنبه 12 تیر 1391, 18:20 عصر
واااای. بسیار ممنونم دوست من.
آموزشی بسیار کاربری، مفید و مختصر
مشکلم به راحتی حل شد.
همیشه از نصب بانک اطلاعات میترسیدم. چون وسط کارام یه همچین مشکلاتی پیش میومد بلد نبودم حلش کنم. ممنونم از شما:تشویق:
دوستان من با راه کار دوست عزیزمون bftarane (ببخشید اسمتون رو نمیدونم) مشکلم حل شد.
در واقع تاپیک به نتیجه رسید
موفق و پیروز باشید