PDA

View Full Version : سوال: کارکرد برنامه های trial

mehdy.programmer
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:21 عصر
سلام به همه دوستان و استید محترم!
همه ما برنامه های trial رو دیدیم که اگه تا مثلا 30 روز برنامه رجیستر نشه، برنامه یا دیگه کار نخواهد کرد یا خود به خود حذف خواهد شد! می خواستم ببینم وقتی که برنامه در حال اجرا نیست چطوری می تونه خودش رو حذف کنه!
آیا اصلا ممکنه کدی نوشته بشه و وقتی که برنامه در حال اجرا نیست کار کنه؟؟

با تشکر

Esikhoob
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:28 عصر
سلام
در ویندوز Task Scheduler وجود داره که شما میتوانید به کامپیوتر دستور بدید که در زمان معین یا اتفاق معین یک برنامه ای را اجرا کنه.
شما خودتون هم میتوانید Schedule کنید که ویندوز در ساعت معین فلان برنامه را هر روز اجرا کنه و . . .

البته من تا به حال ندیدم برنامه Trial ی برای حذف خودش از Schedule استفاده کنه .

mehdy.programmer
دوشنبه 12 تیر 1391, 12:44 عصر
منم راجع به Task scheduler فک کرده بودم ولی اگه اینطوری بود که راحت می شد حلش کرد! فک نکنم از اون راه بشه! من تو فکر کد هایی ام که بشه وقتی برنامه در حال اجرا نیست کار کنن! :متفکر:

Beginner2013
دوشنبه 12 تیر 1391, 13:31 عصر
من تابحال ندیدم برنامه های trial خودشون حذف کنن بلکه غیر فعال میشن،ولی اگر می خواید بدونید چجوری یک برنامه می تونه خودشو حذف کنه،می تونه برنامه ی کوچولو به نام uninst یا uninstall رو که معمولا در پوشه نصب قرار میده اجرا کنه و باقیه ماجرا با اون خواهد بود.یا اینکه برنامه کوچولویی برای این کار در ریسورسش داشته باشه که Extract و اجرا کنه و راه دیگه اینکه یه فایل کوچولوی bat،js یا vbs رو برای این کار در آخرین باری که اجرا میشه درست کنه و در startup قرار بده و در نهایت روشی که بعضی ویروسا استفاده میکنن،برنامه رو جوری تنظیم میکنی که اگه بدون آرگومنت اجرا شد مثلا به طور کامل اجرا میشه و اگه مثلا با آرگومنت D/ اجرا شد برنامه اجرا کننده ی خودشو می بنده و دیلیت میکنه،به این ترتیب برنامه یه نمونه از خودشو کپی بهدم با آرگومنت مذکور اجرا میکنه،و خودشم که با یکبار شات دان سیستم بسته میشه و ..