PDA

View Full Version : مشکل در اول راه یادگیری ASP.Net (خواهشاً کمک کنید)

hadidan
دوشنبه 12 تیر 1391, 14:20 عصر
با سلام، راستش من تازه دام asp.net رو یاد میگیرم ولی در همین ابتدای راه به یک مشکل ناجور برخوردم!
در هرصفحه ایی که از کنترلی استفاده میکنم که آن کنترل از java script استفاده میکنم با خطای زمان اجرای Microsoft Jscript Runtime Error روبرو میشم!!!
رفتم ویندوزم رو عوض کردم و ویژوال استدیو 2010 رو دوباره نصب کردم اما بعد از مدتی دوباره این مشکل برام پیدا شد.
تو سایت گشتم بعضی ها گفته بودند که تاریخ سیستم رو تنظیم کن. دیدم که تاریخ سیستم اشتباه هستش درستش کردم ولی بازم اون مشکل وجود داره!!!

خواهشاً هرکس میتونه کمکم کنه تا انگیزه ام رو برای یادگیری ازدست ندادم :(

khataei
دوشنبه 12 تیر 1391, 15:32 عصر
سلام
این ارور مشکلی به وجود نمی آورد . وقتی سایت را آپلود کنید درست می شود . اگر می خواهید در localhost این ارور نیاید از بروزر FireFox استفاده کنید .

alonemm
دوشنبه 12 تیر 1391, 16:12 عصر
با سلام، راستش من تازه دام asp.net رو یاد میگیرم ولی در همین ابتدای راه به یک مشکل ناجور برخوردم!
در هرصفحه ایی که از کنترلی استفاده میکنم که آن کنترل از java script استفاده میکنم با خطای زمان اجرای Microsoft Jscript Runtime Error روبرو میشم!!!
رفتم ویندوزم رو عوض کردم و ویژوال استدیو 2010 رو دوباره نصب کردم اما بعد از مدتی دوباره این مشکل برام پیدا شد.
تو سایت گشتم بعضی ها گفته بودند که تاریخ سیستم رو تنظیم کن. دیدم که تاریخ سیستم اشتباه هستش درستش کردم ولی بازم اون مشکل وجود داره!!!

خواهشاً هرکس میتونه کمکم کنه تا انگیزه ام رو برای یادگیری ازدست ندادم :(

باسلام:

این خطا که در حالت اجرا رخ میده میگه که شما یک شی یا متغییر دارید که موجودیت نداره که میتونه اشتباه تایپی باشه - نام یا ID اشتباه باشه و یا این شی وجود نداره به کل تو صفحه.

از چه کنترلی در صفحه استفاده میکنید و کدتون رو بزارید تا بهتر راهنمایی کنم.

موفق باشید.

alonemm
دوشنبه 12 تیر 1391, 16:15 عصر
سلام
این ارور مشکلی به وجود نمی آورد . وقتی سایت را آپلود کنید درست می شود . اگر می خواهید در localhost این ارور نیاید از بروزر FireFox استفاده کنید .
-------------------------------
www.SadraPooyesh.ir

باسلام:

دوست عزیز این خطا که در حالت اجرا بوجود می آید که علتشو در پست قبل گفتم در VS به شما نمایش داده میشود اما اگر شما سایت رو با این خطا آپلود کنید این اسکریپت به درستی کار نمیکنه سایت شما دچار مشکل لود نشدن کامل میشه.
سعی کنید همیشه به رفع مشکلات بپردازید تا اینکه پنهانش کنید.

موفق باشید.

hadidan
دوشنبه 12 تیر 1391, 17:06 عصر
سلام
-------------------------------
www.SadraPooyesh.ir

با تشکر از جوابتون ولی این ارور رو تو همه مرورگر ها میده (تو همشون تست کردم) این ارور توسط ویژوال استیودو صادر میشه و اگر از از IIS برای نمایش سایت استفاده کنم. این ارور نمایش داده نمیشه ولی صفحه ناقص هستش مثلاً وقتی از کنترل Menu استفاده میکنم با اجرا در لوکال هاست IIS بجای زیر منو ها Expected Objectمینویسه!!!

hadidan
دوشنبه 12 تیر 1391, 17:13 عصر
باسلام:

این خطا که در حالت اجرا رخ میده میگه که شما یک شی یا متغییر دارید که موجودیت نداره که میتونه اشتباه تایپی باشه - نام یا ID اشتباه باشه و یا این شی وجود نداره به کل تو صفحه.

از چه کنترلی در صفحه استفاده میکنید و کدتون رو بزارید تا بهتر راهنمایی کنم.

موفق باشید.

خیلی ممنون از جوابتون.
مشکل اینجاست که قسمت جاوا اسکریپت رو من نمیویسم و توسط خود VS تولید میشه. مثلاً زمانی که از کنترل Menu یا Tree و یا Validition استفاده میکنم. خود VS کد Jscript رو تولید میکنه و در زمان اجرا به این ارور برخورد میکنم. مثلاً وقتی از کنترل Menu استفاده میکنم و براش زیر منو میزارم زمانی که موس رو به طرف منو میبرم به من خطا میده وبجای زیرمنو ها مینویسه Expected Object

alonemm
سه شنبه 13 تیر 1391, 14:44 عصر
سلام
البته این ارور نیست بلکه از شما اجازه اجرا script می گیرد .

باسلام:

دوست عزیز متن خطا رو بخونید متوجه میشید که مقدار Sys موجدیت نداره پس خطا داره و در صورت زدن دکمه Continue ازش رد شده و صفحه به درستی لود نمیشود.

در قالب سوال دوستمون هم مطمعن بشید که مرورگر شما JavaScript رو پشتیبانی میکنه و یا در مرورگر غیر فعال نباشه.

hadidan
دوشنبه 19 تیر 1391, 15:59 عصر
دوباره سلام
یک پروژه جدید شروع کردم، اینبار خطا نمی گیره اما بازم بجای زیرمنو ها می نویسه Expected Object یک سایت پیدا کردم که فکر کنم جواب مشکلم توش باشه ولی سایت فارسی نیست و من هم زبانم خوب نیست! از دوستان خواهش میکنم به این لینک سر بزنید و ببینید میتونید مشکلمو حل کنید یا نه.
ممنون

http://geekswithblogs.net/samerpaul/archive/2009/10/26/fixing-error-microsoft-jscript-runtime-error-object-expected.aspx

alonemm
دوشنبه 19 تیر 1391, 16:57 عصر
باسلام:

مشکل میتونه از فایل های ریسورس هم باشه..

من با کد زیر یک منو ساختم به همراه زیر منون بدون هیچ مشکلی نمایش پیداد میکنه:

<asp:Menu ID="Menu1" runat="server" BackColor="#F7F6F3"
DynamicHorizontalOffset="2" Font-Names="Verdana" Font-Size="0.8em"
ForeColor="#7C6F57" StaticSubMenuIndent="10px">
<DynamicHoverStyle BackColor="#7C6F57" ForeColor="White" />
<DynamicMenuItemStyle HorizontalPadding="5px" VerticalPadding="2px" />
<DynamicMenuStyle BackColor="#F7F6F3" />
<DynamicSelectedStyle BackColor="#5D7B9D" />
<Items>
<asp:MenuItem Text="New Item" Value="New Item">
<asp:MenuItem Text="New Item" Value="New Item"></asp:MenuItem>
</asp:MenuItem>
</Items>
<StaticHoverStyle BackColor="#7C6F57" ForeColor="White" />
<StaticMenuItemStyle HorizontalPadding="5px" VerticalPadding="2px" />
<StaticSelectedStyle BackColor="#5D7B9D" />
</asp:Menu>

hadidan
دوشنبه 19 تیر 1391, 17:33 عصر
خیلی ممنون از جوابتون

دوست عزیز منظورتون رو تز ریسورس نفهمیدم! اگه منظورتون همون فایلهایی ریسورسی باشه(که تصویرشم گذاشتم) که تو زمان اجرا درست میشه، من هم فکر میکنم اشکال از اونجاست ولی اون فایلها که دیگه دست من نیست که بتونم تغییر بدم.
من با کد زیر منو ایجاد کردم و بعد اجرا کردم، شد همونجوری که تصویرشو ضمیمه کردم.

<asp:Menu ID="Menu1" runat="server">
<Items>
<asp:MenuItem Text="New Item1" Value="New Item1"></asp:MenuItem>
<asp:MenuItem Text="New Item2" Value="New Item2">
<asp:MenuItem Text="New Item5" Value="New Item5">
<asp:MenuItem Text="New Item6" Value="New Item6"></asp:MenuItem>
<asp:MenuItem Text="New Item3" Value="New Item3">
<asp:MenuItem Text="New Item8" Value="New Item8"></asp:MenuItem>
<asp:MenuItem Text="New Item4" Value="New Item4"></asp:MenuItem>
</Items>
</asp:Menu>

hadidan
دوشنبه 19 تیر 1391, 18:00 عصر
نگاه کنید کد شما هم بازم برام چنین مشکلی داشت.
یعنی اشکال از ویژوال استدیو منه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alonemm
شنبه 24 تیر 1391, 11:26 صبح
باسلام:

شما در یک مرورگر دیگه تست کنید همانند Google Chrome.