PDA

View Full Version : مشکل دستور زیر چیه؟

RAHA_AVA
دوشنبه 12 تیر 1391, 16:52 عصر
SqlCommand cmd2 = new SqlCommand("select max(id_driver) as id from tbl_driver", cn);
cn.Open();

SqlDataReader dr = cmd2.ExecuteReader();
if (dr.HasRows)
{
dr.Read();
int id;
id = dr.GetInt32(0);
cn.Close();

RAHA_AVA
دوشنبه 12 تیر 1391, 16:59 عصر
این ارورو میده
Specified cast is not valid.

FastCode
دوشنبه 12 تیر 1391, 20:40 عصر
max(id_driver)
رو بنویسید:
isnull(max(id_driver),0)

RAHA_AVA
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:19 عصر
همون ارورو میده

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:49 صبح
نتیجه سلکتی که شما نوشتید یک عدد هست نه جدول(پس سطر نداره). میتونید از executescalar استفاده کنید
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select max(id_driver) as id from tbl_driver", cn);
cn.Open();
int id = (int)cmd.ExecuteScalar();
cn.Close();

RAHA_AVA
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:01 صبح
ممنون ولی باز همون ارورو میده:گریه:

uniqueboy_ara
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:07 صبح
اینجوری بنویس ببین درست میشه؟
SqlCommand cmd2 = new SqlCommand("select max(id_driver) as id from tbl_driver", cn);
cn.Open();

SqlDataReader dr = cmd2.ExecuteReader();
if (dr.Read())
{
int id;
id = (int)dr[0];
}
dr.Close();
cn.Close();

tooraj_azizi_1035
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:15 صبح
سلام
دوست عزیز مقدار max(id_driver) احتمالاً در Int32 جای نمی گیرد از متد GetInt64 استفاده کن و متغیر id رو هم Int64 بگیر.

RAHA_AVA
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:20 صبح
آخه یعنی چییییییییییییییییییی؟!!!!!!!! !!!!!!!!!!
با اینم نشددددددددددددددددددددددد ددددددددددد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من عجله دارم کارن عقبه:ناراحت:

RAHA_AVA
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:22 صبح
سلام
دوست عزیز مقدار max(id_driver) احتمالاً در Int32 جای نمی گیرد از متد GetInt64 استفاده کن و متغیر id رو هم Int64 بگیر.

فقط 300 .400 تاس!

tooraj_azizi_1035
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:31 صبح
GetInt16 و Int16 رو تست کن.
اگه جواب نداد با متد GetFieldType نوع فیلد رو بدست بیار بعد می فهمی که باید از کدوم متد و چه نوع متغیری استفاده کنی تا دیگه خطا بهت نده.:لبخندساده:

RAHA_AVA
سه شنبه 13 تیر 1391, 13:29 عصر
باریکلا تورج عزیزییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی دسیمال بود با اینکه من اینت گذاشتم تو جدولم!!مممنونننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننن:تشو ق:
حالا یه مشکل دیگه:
من میخوام وقتی دارن اطلاعات راننده جدید رو وارد میکنن کدشم ببینن برای همین من چون کلیدم یکی یکی اضافه میشه مکس ای دیرو گرفتمو +1 کردم
ولییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییی:
الان چون حذف اطلاعات رو هم دارم ممکنه یه سری ای دی پاک شده باشه .................
مثلا :
الان اخرین ای دی 314 بعد قبلا من 315 تا 318 رو پاک کردم ولی وقتی اطلاعات رو وارد میکنن 315 رو میبینن ولی موقع درج اطلاعات تو جدول 319 درج میشه چیکار کنم ؟ نمیخوامم کلیدو دستی وارد کنم میخوام خودش یکی یکی زیاد شه

RAHA_AVA
سه شنبه 13 تیر 1391, 14:52 عصر
برنامه نویسایه عزیز من خیلی عجله دارم :ناراحت:

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 13 تیر 1391, 20:33 عصر
اگر میخوای آخرین مقدار ستونی که identity هست رو بدست بیاری از تابع زیر در کوئری sql استفاده کنید
IDENT_INCR ( 'table_or_view' )
برای بدست آوردن آی دی جدید هم کافیه یک واحد بهش اضافه کنید تا آیدی مقدار جدیدی که میخواهید اضافه کنید رو قبل از اینزرت بدونید پس به جای max از سلکت زیر استفاده کنید
select IDENT_CURRENT('table name')+1

RAHA_AVA
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:08 صبح
ممنون ولی این برا من کار نکرد با مکس چیزی که من میخوامو جواب میده فکر کنم متوجه منظورم نشدید
من مشکلم اینه که یه سری از مقادیر کلیدها حذف شده و ممکنه بعدانم حذف بشن و بخاطره اینکه آخرین مقدار که وجود داره +1 میشه و نمایش داده میشه با مقداری که کلید اطلاعات جدید میشه و تو جدول دخیره میشه برابر نیست به مثالی که تو پست قبلی زدم دقت کنین :ناراحت:

tooraj_azizi_1035
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:19 صبح
سلام
شما چرا نمی گذارید SQL Server اتوماتیک کد تولید کنه (Identity=Yes) و برنامه هم اتوماتیک این کار رو بکنه و نیازی به Max+1 هم نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 14 تیر 1391, 05:46 صبح
جناب tooraj_azizi_1035 (http://barnamenevis.org/member.php?41757-tooraj_azizi_1035) ایشون هم دقیقا همین کار رو کردند دیگه یعنی به صورت اتوماتیک مقدار افزایش پیدا میکنه.
ولی ایشون میخوان قبل از درج در جدول آیدی که قراره به این سطر جدید اختصاص پیدا کنه را قبل از اینزرت بدست بیارند یعنی بهتر بگم ایشون میخوان آخرین مقدار identity رو بدست بیارند و بعلاوه 1 کنند که من در دو پست قبل توضیح دادم باید از select IDENT_CURRENT('table name')+1 استفاده کنند. به جای table name نام جدول رو بنویسید.

ممنون ولی این برا من کار نکرد با مکس چیزی که من میخوامو جواب میده فکر کنم متوجه منظورم نشدید
من مشکلم اینه که یه سری از مقادیر کلیدها حذف شده و ممکنه بعدانم حذف بشن و بخاطره اینکه آخرین مقدار که وجود داره +1 میشه و نمایش داده میشه با مقداری که کلید اطلاعات جدید میشه و تو جدول دخیره میشه برابر نیست به مثالی که تو پست قبلی زدم دقت کنین
خوب من هم دقیقا متوجه شدم شما چی میگی به خاطر همین جواب دادم. تابع IDENT_CURRENT مقدار حال حاضر identity رو برمی گردونه البته لزومی نداره سطری با این identity موجود باشه و همونطور که شما گفتی ممکن قبلا اون سطر پاک شده باشه. مثال زیر رو ببینید

http://up98.org/upload/server1/02/j/6lg5zb824rpkelx91m.png
تو این مثال 9 سطر پر شده.

http://www.up98.org/upload/server1/02/j/yeq8ukumstd4yunriv0z.png
حالا از سطر 5 به بعد رو پاک میکنیم. پس اگر از max استفاده کنیم مقدار 4 بدست میاد و بعلاوه یکش میشه 5 ، ولی اگر سطر جدیدی اضافه کنیم مقدار 10 رو به خودش میگیره پس استفاده از max اشتباهه. پس با IDENT_CURRENT این کار رو انجام میدیم و بعلاوه 1 میکنیم

http://www.up98.org/upload/server1/02/j/j2xd5gvql13vrl53gd.png

اگر هم سطر جدیدی اضافه کنیم آیدی مقدار 10 خواهد شد.
http://up98.org/upload/server1/02/j/wnhknh6c64jmuq7xpmf.png

RAHA_AVA
چهارشنبه 14 تیر 1391, 13:42 عصر
ممنون ممنون ممنوننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننmafaman2003عزیزززززز زززززززززززززززززز:تشویق:

RAHA_AVA
چهارشنبه 14 تیر 1391, 16:05 عصر
شرمنده بازم یه سوال دیگه البته اینا برایه شما ها که راحته برا ماهاااااااا:ناراحت:

DELETE FROM tbl_vehicle
WHERE (id_vasile IN
(SELECT id_vasile
FROM tbl_driver
WHERE (id_driver = @id)))
چرا ارور میده از کلید خارجیو اینا؟!!!!!

RAHA_AVA
چهارشنبه 14 تیر 1391, 17:52 عصر
یکی بگه این دیگه چشهههههههههههه:عصبانی++:
if (checkBox1.Checked == true & checkBox2.Checked == false)
{
cmd.Parameters.AddWithValue("@vaziatebime", 2);
cmd.Parameters.AddWithValue("@tbadane", textBox3.Text);
cmd.Parameters.AddWithValue("@tsales", " ");

}
مقدار تکس باکس 3 رو نمیندازه تو جدول با && چک کدم

veniz2008
چهارشنبه 14 تیر 1391, 18:12 عصر
سلام،از تابع trim استفاده کنید، شاید مشکل از اون باشه،به این صورت:

cmd.Parameters.AddWithValue("@tbadane", textBox3.Text.Trim());
اگر جواب نداد دقیقا بگید چه کاری رو میخواید انجام بدید تا دوستان بتونن راحت تر راهنمایی کنن.

FastCode
پنج شنبه 15 تیر 1391, 09:29 صبح
if (checkBox1.Checked == true & checkBox2.Checked == false)
if ((checkBox1.Checked == true) && (checkBox2.Checked == false))

" "
System.DBNull.Value

RAHA_AVA
پنج شنبه 15 تیر 1391, 13:35 عصر
ممنون خیلی خیلی هر دو مورد هم پرانتز هم trim(دقیقا چیکا میکنه؟) مشکلشششششششش بود
مشکل کوری دیلیت ص قبل چیه؟!

veniz2008
پنج شنبه 15 تیر 1391, 16:53 عصر
شما نمیدونید پرانتز چکار میکنه؟؟؟؟(خوب معلومه دیگه کارش جداسازی و تعیین اولویت هست).
اما در مورد trim : کارش اینه که فاصله های اضافی ابتدا و انتهای رشته رو از بین میبره. فرض کن شما یه فیلد نام از نوع (10)nchar دارید(یعنی با طول 10 کاراکتر)،حالا توی تکست باکس کاربر تایپ میکنه reza و اونو برای sql میفرسته، اگر بدون trim بفرستی واسه sql اونم رضا رو بصورت ######reza ذخیره میکنه(منظور از # همون کاراکتر space هست،یعنی 6 تا کاراکتر space به آخرش اضافه میکنه تا بشه 10 کاراکتر (به اندازه طول فیلد ). حواستون باشه که space با null کاملا فرق داره). حالا موقع اعتبار سنجی وقتی شما میزنید reza میره داخل sql و چیزی رو پیدا نمیکنه( چون reza با ######reza یکی نیستند)،حالا اگه از trim استفاده کنی وقتی مینویسی reza،خودش میاد و فاصله های اضافی رو حذف میکنه و بصورت همون reza ذخیره میکنه.
موفق باشید.

RAHA_AVA
شنبه 17 تیر 1391, 13:03 عصر
کسی مشکل دستور Delete ص قبل رو نمیدونه یعنی؟

sobijoon
شنبه 17 تیر 1391, 14:14 عصر
شما داری کلید جدولتون رو دستی یکی یکی افزایش میدی!؟
خب چرا از اتونامبر استفاده نمیکنید؟Identity=Yes
در ضمن وقتی عددی رو به عنوان کلید اصلی به DB ارسال میکنی درسته که اون ردیف رو پاک میکنی اما دیگه نمیتونی از اون شماره برای id استفاده کنی!

RAHA_AVA
شنبه 17 تیر 1391, 19:12 عصر
sobijoon جان شادیا:لبخند: من کی یکی یکی اضافه کدم هی میگین؟!:لبخند:
من الان مشکلم اون کوری دیلیتیه که ص قبل گذاشتم:ناراحت:

FastCode
شنبه 17 تیر 1391, 22:32 عصر
لطفاً لیست ستونهای دو تا جدول با نوعشون رو بزارید

majidrezaei2007
یک شنبه 18 تیر 1391, 01:03 صبح
اینطوری بنویس :

SqlCommand cmd2 = new SqlCommand("select max(id_driver) from tbl_driver", cn);
cn.Open();
int id = 0;
id = Convert.ToInt32(cmd2.ExecuteScaler());
cn.Close();

اگه بازم همون خطا رو داد . نوع id_driver توی بانک رو هم چک کن . ببین متنی نباشه () . یعنی عددی باشه (int , bigint ,decimal)

RAHA_AVA
دوشنبه 19 تیر 1391, 02:20 صبح
ممنون مشکل حل شد.........اشکال جایه دیگه بود

الان یه مشکله دیگه دارم:متفکر:
من از این کلاس و این کدا (http://www.codeproject.com/Articles/13678/The-DataGridViewPrinter-Class) استفاده کردم برای پرینت اطلاعات گریدم و اروراشم درست کدم ولی الان دکمه پرینتو میزنم اصلا عین خیالش نیس هی من نیگا میکنم هی اون نیگا میکنه هچ کاریم نیکنه و ارورم نیگیره چرا یعنییییییییییییییی؟!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RAHA_AVA
دوشنبه 19 تیر 1391, 18:26 عصر
من از اینم (http://www.pic.iran-forum.ir/images/6pmzudogl93leplz6k2.rar) استفاده کردم اینم ارور نمیده ولی کاریم نمیکنه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!
یکی لطف کنه این کدارو یه نگا بندازه کمک کنه.ممنون

FastCode
سه شنبه 20 تیر 1391, 02:34 صبح
ابتدای event ه کلیک button تون یک BreakPoint بزارید و روند کد رو با F11 دنبال کنید.

RAHA_AVA
یک شنبه 25 تیر 1391, 00:45 صبح
خب برنامه نویسایه عزیز من بازم یه سواله دیگه دارم مشکله این کد چیه؟!!!!!!!

SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT IDENT_CURRENT('tbl_sefaresh')+1", Fr_main.cn);
SqlCommand cmd1=new SqlCommand ("select fname+' '+lname as[نام و نام خانوادگی] from tbl_Driver ",Fr_main .cn );
SqlCommand cmd2 = new SqlCommand("SELECT COUNT(id_driver) FROM tbl_Driver", Fr_main.cn);
Fr_main.cn.Open();
SqlDataReader dr=cmd.ExecuteReader ();
SqlDataReader dr1 = cmd1.ExecuteReader();
SqlDataReader dr2 = cmd2.ExecuteReader();

if (dr.Read())
{
lblid.Text = dr.GetDecimal(0).ToString();
}

dr1.Read();
dr2.Read();
int i = dr2.GetInt32(0);
int j=0;
while (j < i)
{
comboBox1.Items.Add(dr1.GetString(j));
j++;
}

dr.Close();
dr1.Close();
dr2.Close();

میخوام وقتی فرمم لود میشه نام و نام خانوادگی راننده هام بیان تو کومبو و هم کد سفارشم تو فرم نمایش داده بشه

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 25 تیر 1391, 01:44 صبح
شما باید بگید خطا چیه تا بشه راهنمایی کرد.

نیازی به sqlreader نیست. به این صورت هم میتونی عمل کنی
using (SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT IDENT_CURRENT('tbl_sefaresh')+1", Fr_main.cn))
{
Fr_main.cn.Open();
lblid.Text = cmd.ExecuteScalar().ToString();
Fr_main.cn.Close();
}

using (SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select id , fname+' '+lname as[نام و نام خانوادگی] from tbl_Driver ", Fr_main.cn))
{
da.Fill(dt);
comboBox1.DataSource = dt;
comboBox1.DisplayMember = "نام و نام خانوادگی";
comboBox1.ValueMember = "id";
}تو این قسمت ستون id رو به سلکت اضافه کنید تا بتونید از selectedvalue کمبو استفاده کنید.

RAHA_AVA
یک شنبه 25 تیر 1391, 03:14 صبح
ممنون ارور نمیداد کومبورو پر نمکیرد با دستوره شمام همین طور

RAHA_AVA
یک شنبه 25 تیر 1391, 17:13 عصر
ممنون دوست عزیز درست شد
ولی برای این دستور این ارورو میده یعنی چی ؟مشکل چیه؟
using (SqlCommand cmd = new SqlCommand("select plak from tbl_Driver where id_driver=@id" , Fr_main.cn))
{
cmd.Parameters.AddWithValue("@id", cmbdriver .SelectedValue );
Fr_main.cn.Open();
lblplak.Text = cmd.ExecuteScalar().ToString ();
Fr_main.cn.Close();
}

No mapping exists from object type System.Data.DataRowView to a known managed provider native type.

RAHA_AVA
یک شنبه 25 تیر 1391, 18:39 عصر
درست شد این من میخوام گریدو که پر میکنم بعد با یک دکمه بتونم پرینت بگیرم کریستالو اینا خیلی مطلب هست ولی آدم گیج میشه قدم به قدم با کوری گرفتن نمایش تو گرید و بعد چاپ آموزشی هست؟یا کسی میتونه کمک کنه؟
ورژن 2008

RAHA_AVA
سه شنبه 27 تیر 1391, 21:00 عصر
دوستان من این دستوراتو با بریک پوینتم دنبال کردم ولی معلوم نیست چرا کار نمیکنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

datetime();

if (Fr_main.tp1 == true)
{
tabControl1.SelectedIndex = 1;

SqlCommand cmd1 = new SqlCommand("select IDENT_CURRENT('tbl_customer')+1", Fr_main.cn);
Fr_main.cn.Open();
lblid_customer1.Text =cmd1.ExecuteScalar().ToString();
Fr_main .cn .Close ();
}
else if(Fr_main .tp1 ==false)
{
tabControl1.SelectedTab = tabPage1;
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select id_driver , fname+' '+lname as[نام و نام خانوادگی] from tbl_Driver ", Fr_main.cn);
DataTable dt = new DataTable();
Fr_main.cn.Open();
da.Fill(dt);
cmbdriver.DataSource = dt;
cmbdriver.DisplayMember = "نام و نام خانوادگی";
cmbdriver.ValueMember = "id_driver";
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select * from tbl_customer where id_customer=@id", Fr_main.cn);
cmd.Parameters.AddWithValue("@id", Fr_customer.id_customer);
lblid_customer.Text = Fr_customer.id_customer.ToString();
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
dr.Read();
txtadres1.Text = dr.GetString(2);
txtname1.Text = dr.GetString(1);
txtadres.Text = dr.GetString(2);
txttel.Text = dr.GetString(3);
lblid_customer1.Text = Fr_customer.id_customer.ToString();
dr.Close();
Fr_main.cn.Close();

}
یعنی جواب میدادا ولی الان نه این دستورا تو فرم لودن

RAHA_AVA
چهارشنبه 28 تیر 1391, 00:17 صبح
چرا دیگه هیشکی جواب نمیده؟!!!!!!!!!!!! برنامه نویسا کجان پس؟!!!!!!!!!:ناراحت:

veniz2008
چهارشنبه 28 تیر 1391, 16:06 عصر
سلام،شما قدم قدم جلو برو، اول یاد بگیرید چطور توی گرید نمایش بدید بعدشم برید سراغ چاپ گزارش با کریستال ریپورت.من تو کدی که در بالا گذاشتید نشانی از گریدویو نمی بینم،دقیقا میخواید چه کاری انجام بدید؟

RAHA_AVA
جمعه 30 تیر 1391, 18:02 عصر
حل شد به صورت تابع نوشتم اسم توابع رو اوردم تو فرم لود ...........گریدم فرم قبلی پر میشه........

RAHA_AVA
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 22:49 عصر
SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT * FROM tbl_srf WHERE (date LIKE N'%@date') ", Fr_main.cn);
cmd.Parameters.AddWithValue("@date", date);

مشکل این چیه ؟!!!!!!!!,date یه متغیر stringe

RAHA_AVA
سه شنبه 24 مرداد 1391, 02:01 صبح
نمیدونه کسییییییییی؟!

Y_Safaiee
سه شنبه 24 مرداد 1391, 02:23 صبح
SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT * FROM tbl_srf WHERE (date LIKE N'%@date') ", Fr_main.cn);
cmd.Parameters.AddWithValue("@date", date);

مشکل این چیه ؟!!!!!!!!,date یه متغیر stringe

با سلام خدمت شما,هدف شما از نوشتن این دستور چیه؟اگه میخوای select شه چرا از sqldataadapter استفاده نمیکنین؟با استفاده از sqldataadapter و BindingSource که دستتون بازتره .

به اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?348014-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%AF%D8%B1-DataGridView&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88+%D8%AF%D8 %B1+%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8% AF), اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?348726-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3&p=1538416#post1538416)و اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?355951-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86-ID-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3.&p=1570402#post1570402)یه سر بزنین و کامنتهام و سمپل کدارو مشاهده کنید.

موفق باشین
بابت بایت

RAHA_AVA
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 03:42 صبح
ممنون دوست عزیز ولی من مشکلم اینه که الان شرطم به این صورته
WHERE date LIKE N'"+date +"%'"

و Date متغیر رشته ای که از اتصال مقادیر 3 کومبو باکس به وجود اومده و من میخوام اطلاعات رکوردی که تاریخش مثلا شامل 18 مرداد 1391 هست رو نشون بده ولی به این صورتی که من نوشتم همه رو نشون میده چراااااااااااااااااااا؟!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

RAHA_AVA
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 16:12 عصر
نه پره چون همزمان مقدارش میره تو یه تکس باکسه دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!دلیلش چیه؟!!!!!!!!!

RAHA_AVA
یک شنبه 29 مرداد 1391, 14:22 عصر
ای باباااااااااااااااااااااا انقد پیچیدسسسسسسسس؟!

RAHA_AVA
یک شنبه 29 مرداد 1391, 22:54 عصر
دوستان من یه سوال دیگم دارم چطور میتونم بعد از اینکه این اطلاعات رو تو دیتا گرید نشون دادم (که ممکنه اسکرولم بخوره) همه ی اطلاعات گریدو با زدن یک دکمه چاپ کنم؟باید از کریستال استفاده کنم حتما؟نمیشه خودش به صورت جدول دیتا گرید چاپ کنه؟

mehdi_gerami65
یک شنبه 29 مرداد 1391, 23:03 عصر
شما بايد از دستور كانورت استفاده كني درسته تايپ كست شما هم درسته ولي بعضي وقت ها سي شارپ تبدي نميكنه يه بار هم اين امتحان كن
‍Conver.ToInt32(dr[0]);

RAHA_AVA
دوشنبه 30 مرداد 1391, 22:27 عصر
شما بايد از دستور كانورت استفاده كني درسته تايپ كست شما هم درسته ولي بعضي وقت ها سي شارپ تبدي نميكنه يه بار هم اين امتحان كن
‍Conver.ToInt32(dr[0]);

چیووووووووووو میخوام که کانورت کنم؟؟!!!!!!!!