PDA

View Full Version : مشکل ترکیب اعداد و حروف فارسی

davood3830
سه شنبه 29 آذر 1384, 08:59 صبح
سلام
در برنامه دبیرخانه ای که نوشته ام برای وارد کردن شماره نامه که معمولاً ترکیبی از اعداد و حروف فارسی است (که با علامت / از هم جدا می شوند) دچار مشکل شده ام.
برای واردکردن آن در فرم از richtextbox استفاده کرده ام.اما بعد از ذخیره سازی بخش حرفی شماره از میانه های رشته به انتها منقل می شود و هنگام گزارشگیری با کریستال ریپورت نیز به همین شکل چاپ می شود.بانک اطلاعاتی sql server 2000و نوع داده برای شماره نامه nvarchar انتخاب شده است.از کمک شما پیشاپیش متشکرم.

علی کلاهدوزان
سه شنبه 29 آذر 1384, 11:05 صبح
در net. 2005 با masktextbox کار کن البته اگه مشگلت رو درست فهمیده باشم

davood3830
سه شنبه 29 آذر 1384, 15:18 عصر
ممنون از پاسختان-
البته من از .net 2003 استفاده می کنم و textbox در این ورژن دارای خصوصیت mask نیست.در ضمن شماره نامه ها فرمت ثابتی ندارد.اما با بررسی هایی که تا به حال کرده ام فکر نمی کنم این مشکل مربوط به vb و application من باشد چرا که من به هر ترتیبی یک رشته را از فرم خود وارد می کنم در sql به هم می ریزد. مثلاً وقتی شماره را بصورت 6020/بط/11 وارد می کنم در جدول به صورت بط/6020/11 ذخیره می گردد.حتی وقتی به طور مستقیم در خود جدول (از طریenterprise maanger) تایپ می کنم نیز همین اشکال وجود دارد.جالب اینجاست که وقتی این مقدار را از جدول کپی کرده و در ms word درج می کنم صحیح نمایش داده می شود.پس در sql هم درست ذخیره می شود اما صحیح نمایش داده نمی شود.به هر حال هر کاری کردم مقادیر را در grid یا گزارشات کریستال درست نمایش دهد ، نشد که نشد.

علی کلاهدوزان
سه شنبه 29 آذر 1384, 16:59 عصر
هر قسمت رو توی یک فیلد ذخیره کن این بهترین را حله

davood3830
شنبه 10 دی 1384, 11:22 صبح
شماره نامه را در ده بخش جدا ذخیره کردم.اما موقعی که در query آنها را با هم concetenate می کنم دوباره همان مشکل بوجود می آید.حال شاید برای گزارشها بتوانم یک کاریش بکنم.(همانطور جدا جدا اما در کنار هم) اما هنگام نمایش در grid اگر برای هر تکه یک ستون جدا بگذارم هم خیلی بیریخت مشه همه امکان جستجو روی کل شماره نماه را از دست می دهم.توضیح اینکه من از کامپوننت خاصی برای گرید استفاده می کنم که دارای filter line است و برای کاربر این امکان را فراهم می سازد که روی کلیه ستونهای گرید امکان جستجو(filtering ) داشته باشد.

saghari
چهارشنبه 14 دی 1384, 16:56 عصر
با سلام
اگه از گرید جانوس استفاده کنی این مشکل رو نداره

davood3830
سه شنبه 27 دی 1384, 09:39 صبح
ضمن تشکر -اگر ممکن است راهنمائی کنید این کامپوننت(گرید جانوس) را از کجا تهیه کنم.

fotrosi
شنبه 15 تیر 1392, 11:42 صبح
با سلام من این مشکل را در گرفتن گزارش از بانک اطلاعاتی دارم لطفا راهنمایی بفرمایید چکار می شود کرد؟
گزارش ساز: استیمول ریپورت