PDA

View Full Version : اجرا نشدن پروژه

Restlesa
دوشنبه 12 تیر 1391, 21:33 عصر
سلام بر همگی دوستان عزیز برنامه نویس
خطای زیر برای چیه و چه راهی برای برطرف کردنش وجود دراه ؟؟؟

harani
دوشنبه 12 تیر 1391, 21:41 عصر
به نظر من یا یک قسمت مهم از Vsت حذف شده یا اگه از try , catch استفاده کرده باشید بیش از اندازه اونو اصلاح کردید چرا که اصلاح یا undo , redo کردن بیش از اندازه قسمت try , catch موجب تخریب برنامه میشه . این نظر من بود .

Restlesa
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:03 عصر
من برای اولین بار که پروژه رو باز کردم و خواستم اجراش کنم این خطا رو داد و در هیچ کجای برنامه از Try,catch استفده نشده

harani
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:30 عصر
من نظرمو گفتم چیزی از VS تان حذف نکردید ؟؟؟ من جواب دیگه ای به ذهنم نمی رسد .

veniz2008
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:45 عصر
سلام،اگر توجه کرده باشید خطای مربوط به net framwork. رو میده. به نظر میرسه ورژن ویژوالی که باهاش برنامه رو ساختن بالاتر از ورژن ویژوال سیستم شما هست،چه ورژنی از ویژوال استودیو رو استفاده میکنی؟،اگر vs 2010 داری با اون نرم افزار رو اجرا کن.

Restlesa
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:50 عصر
برنامه با net framework. 3.5 و برنامه ویژال استودیو 2010 نوشته شده ولی من برنامه ویژال استودیو 2008 رو دارم
یعنی مشکل از اینه ؟؟؟

veniz2008
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:00 عصر
بله دوست عزیز،قانون کلی برای نرم افزارهای برنامه نویسی اینه که هر برنامه باید توسط اون ورژن( یا بالاترش) اجرا بشه ( در مورد sql هم به همین صورت هستش).

Restlesa
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:48 عصر
ممنونم دوست عزیز
یه سوال دیگه هم داشتم ... توی یه پروژه ای که دانلود کردم از کامپوننت errorProvider استفاده شده و روی هر گزینه ای که کلیک می کنم خطای زیر ظاهر میشه
ممنونت میشم در این باره هم کمکم کنی ؟؟؟

veniz2008
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:51 عصر
ممنونم دوست عزیز
بببخشید ممنونت میشم این خطایی رو که عکسش رو میزارم هم بهم بگی به چه دلیله ؟؟؟
خوب واضح هست!،برنامه نمیتونه دیتابیس رو باز کنه،آیا از ویندوز7 استفاده میکنید؟،اگه آره برنامه ویزوال رو بصورت Run as Administrator اجرا کنید.

Restlesa
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:56 عصر
خوب واضح هست!،برنامه نمیتونه دیتابیس رو باز کنه،آیا از ویندوز7 استفاده میکنید؟،اگه آره برنامه ویزوال رو بصورت Run as Administrator اجرا کنید.
بله از ویندوز 7 استفاده می کنم ... خود برنامه ویژال استودیو رو بصورت Run as Administrator باز کردم و سپس پروژه مذکور رو Open کردم اما هم چنان مشکل پابرجاست

veniz2008
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:58 عصر
بله از ویندوز 7 استفاده می کنم ... خود برنامه ویژال استودیو رو بصورت Run as Administrator باز کردم و سپس پروژه مذکور رو Open کردم اما هم چنان مشکل پابرجاست
کانکشن استرینگ رو بزار،احتمالا کانکشن استرینگ برنامه با سیستم شما سازگار نیست.

Restlesa
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:05 صبح
پروژه رو براتون آپلود کردم
ممنونت میشم یه نگاهی بهش بندازی

دانلود (http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://restles.persiangig.com/document/hesabdari.rar)

veniz2008
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:10 صبح
کانکشن رو اینطور اصلاح کن:
حالت اول:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=(local);Initial Catalog=testdb;Integrated Security=True");
اگه بالایی جواب نداد اینو تست کن:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=Hesam-PC;Initial Catalog=testdb;Integrated Security=True");
کلمه Hesam-pc رو در واقع از پیغام خطایی که گذاشته بودید بدست آوردم،باید نام کامپیوترتون رو بذارید.

Restlesa
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:20 صبح
دوست عزیز فکر کنم که به پروژه نگاه نکردی ... در هیچ کجای برنامه دستور تعرف کانکشن وجو نداره :متفکر:

veniz2008
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:22 صبح
دوست عزیز فایل DataAccess.cs رو باز کن و کانکشن رو بصورت زیر تغییر بده:
حالت اول:

string strcon = "Data Source=(local);Initial Catalog=Grocery;Integrated Security=True";
حالت دوم:
اگه بالایی کار نکرد از این استفاده کن:

string strcon = "Data Source=Hesam-PC;Initial Catalog=Grocery;Integrated Security=True";
موفق باشی دوست من.

veniz2008
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:25 صبح
یه سوال : نام دیتابیس برنامه شما Grocery هستش، این دیتا بیس رو attach کردید دیگه؟؟؟،به همراه برنامه ای که برای من فرستادید نبود.

Restlesa
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:34 صبح
دوست عزیز فایل DataAccess.cs رو باز کن و کانکشن رو بصورت زیر تغییر بده:
حالت اول:

string strcon = "Data Source=(local);Initial Catalog=Grocery;Integrated Security=True";
حالت دوم:
اگه بالایی کار نکرد از این استفاده کن:

string strcon = "Data Source=Hesam-PC;Initial Catalog=Grocery;Integrated Security=True";
موفق باشی دوست من.

هر دو کد رو امتحان کردم اما خطای زیر رو داد

Restlesa
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:37 صبح
یه سوال : نام دیتابیس برنامه شما Grocery هستش، این دیتا بیس رو attach کردید دیگه؟؟؟،به همراه برنامه ای که برای من فرستادید نبود.
من هیچ کاری نکردم ... پروژه رو دانلود کردم و بازش کردم و اجراش کردم که خطا داد ... بانک در پوشه Debug کنار فایل اجرایی پروژه قرار داره ... از اونجا برنامه رو اجرا کردم بازم خطای ذکر شده در پست قبلی رو داد

veniz2008
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:47 صبح
یه فایل هست به نام app.config ، اونو باز کن و کانکشن رو در اونجا هم اصلاح کن،یعنی الان باید در هر دو تا فایلی که گفتم کانکشن یکسان داشته باشی.

Restlesa
سه شنبه 13 تیر 1391, 01:16 صبح
یه دنیا ممنون
مشکل همین بود. کانکشن استرینگ فایل app.config با DataAccess.cs فرق داشت
ببخشید بازم یه سوال دیگه هم ازتون داشتم
من یه پروژه دیگه ای دارم که پایگاه داده ش Access 2003 هستش. وقتی برنامه رو اجرا می کنم خطا میده که Provider مربوط به Access 2003 رجیستر نشده
من برنامه Access 2003 رو نصب کردم و رجیسترشم کردم ولی بازم مشکل پابرجاست. اون رو به چه صورت می تونم برطرفش کنم ؟؟؟
ممنونم ازت