PDA

View Full Version : سوال: علت از کار افتادن سرویس مربوط به share فایلها یا Printer در برخی از کلاینتها

davood59
سه شنبه 13 تیر 1391, 08:48 صبح
سلام دوستان؛
وقتتون بخیر؛
یک سوالی از خدمت اساتید داشتم و اونهم این که چرا گاها برخی از کلاینتها از سرویس دهی share خارج میشن؟؟
یعنی نرم افزار داخلی سازمان که با سرور ارتباط داره براحتی کار میکنه ولی کلاینت مربوطه فایلهایی رو که کاربر share کرده به سایر کلاینتها نشون نمیده و پرینتری رو هم که روی او نshare هستش از سرویس دهی خارج میکنه؟؟
وقتی هم که از منوی Run میخوای فایلی رو از دستگاه مورد نظر بگیری با پیغام نبود چنین کلاینتی مواجه میشی؟
البته یکی دو تا فایل برای رفع این Bug پیدا و اجرا کردم ولی بازهم جواب نداد.
میخواستم از دوستان سوال کنم آیا برای شماها این اتفاق افتاده یا نه؟
راهکارش چی میتونه باشه بنظرتون؟ و اینکه آیا میشه یه جایی این Log ها ثبت شده باشه تا بلکه از طریق اون بشه پی به علت موضوع برد؟
ضمنا service مربوط به این خاصیت (همون share) که از منوی services.msc قابل دسترسی هستش از ابتدا start هست ولی بعدش سرویس دهی رو متوقف میکنه!
یعنی با یک Restart کردن سیستم دوباره میتونه share کنه و...

hghyami
چهارشنبه 14 تیر 1391, 13:09 عصر
یک توضیح راجع به شبکه میدی؟ OS ماشین‌ها چی‌ هست ؟ Server داری ؟ و غیره... اگر میتونی‌ screen shot بذاری هم بهتر که بدونیم چه مشکلی‌ دقیقا داری

davood59
چهارشنبه 14 تیر 1391, 13:43 عصر
روی سرور windows server 2003 نصب شده و روی کلاینتها همگی Win XP SP2 نصب هستش و کلاینتها بصورت DHCP آی پی می گیرن.
وقتی که میخواد قطع بشه صفحه Desktop یه لرزش خیلی خفیفی گرفته و بعدش حالت صفحه به حالت classic رفته و taskbar هم به رنگ سفید یا همون خاکستری تغییر رنگ میده.
دوست عزیز آقای قیامی؛ من خودم 2 تا احتمال رو بیشتر میدم؛
ببینید میگن win xp sp2 این Bug رو داره که خب با نصب و اجرای 2 تا بسته نرم افزاری این مشکل گاهاً حل میشه که خب من هم دانلود کرده و امتحان کردم و گاهی اوقات مشکل حل شده.
موضوع دیگه هم چون من همه MotherBord ها رو از یک مارک استفاده کرده و کارت شبکه همشون هم Unboard هستش، میگم نکنه شاید Mac این کلاینتی که بیشتر اذیت میکنه با Mac دستگاه دیگه ای مشابه باشه، هرچند که میگن این مورد بسیار بعید هستش.
به ذهنم رسیده که یک کارت شبکه غیر Unboard بذارم شاید مشکل حل بشه!
میخواستم ببینم آیا دوستان هم با همچین مشکلی برخورد کردن یا نه؟؟
ممنون ازتون که پیگیر موضوع هستید.
موفق باشید.

hghyami
چهارشنبه 14 تیر 1391, 14:42 عصر
اگر میتونی‌ برام event log اون مکهین رو بذار. در ضمن mac آدرس هم نمیتونه باشه. مگر اینکه مشکل از سویچ باشه. اگر خواستی‌ یک بر که دوباره این مشکل پیش اومد به من بگو و قبل از اینکه هر کاری بکنی‌ من رو از طریق teamviewer به دستگاه وصل کن من هم ببینم.

davood59
چهارشنبه 14 تیر 1391, 19:52 عصر
باشه؛ چشم؛ کاش زودتر می گفتید تا مجددا اون بسته ها رو نصب نمی کردم تا شاید علت رو اصولی پیدا می کردید. علی ایحال به روی چشم، هر وقت این مشکل مجددا پیش اومد مزاحمتون میشم.