PDA

View Full Version : سوال: چرا سشن در این سرور (تبیان) زود تایم اوت میشود؟

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 19:13 عصر
در اینجا یک کد نمونه که برای تایم اوت شدن سشن در صفحه نوشته شده را بررسی کنید:
فایل Global.asax

void Session_Start(object sender, EventArgs e)
{
Session["Logged"] = "No";
Session["User"] = "";
Session["URL"] = "Default.aspx";
}

void Session_End(object sender, EventArgs e)
{
Session["User"] = "";
Session["URL"] = "Default.aspx";
}
حال در صفحه این سه تابع را استفاده کرده ام :

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (Session["Logged"].Equals("No"))
{
this.LblUser.Text = "کاربر میهمان";
}
else
{
this.LblUser.Text = "کاربر مجاز" + " : " + DateTime.Now.ToString();
}
}

protected void btnLogin_Click(object sender, EventArgs e)
{
if(txtUserName.Text.Trim()=="a" && txtPassword.Text.Trim()=="b")
{
Session["Logged"]="Yes";
this.LblLog.Text = "کاربر مجاز" + " : " + DateTime.Now.ToString();
}

else
{
}
}

protected void btnLogin_Who_Is(object sender, EventArgs e)
{
if (Session["Logged"].Equals("No"))
{
}
else
{
this.LblUser.Text = "کاربر مجاز" + " : " + DateTime.Now.ToString();
}

}
نمونه کد در این آدرس تا فردا صبح فعال است :
نام کاربر a
کلمه عبور : b
بعد لاگ این میشود
اما کمتر از دو دقیقه بعد تایم اوت شده است

لازم به ذکر است که در وب کانفیگ ختما باید کلید ماشین تعریف شده باشد

validationKey="1025CAEB01810A1B6DF8223622ECD8D50D504A24B5F13BD57E 47BF6EEA8DE2113BD22E93903CD69A3CA08B9F6F92944DF46"
decryptionKey="EFAD6DD3EFB8AB437DD7FC0B403FF98"
validation="SHA1" decryption="AES"/>
با تشکر

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 19:52 عصر
نکته جالب دیگر اینکه اگر هر 5 ثانیه یکبار بر روی کلید کلیک کنید باز هم بیشتر از 40 تا 50 ثانیه متغییرهای سشن باقی نخواهد ماند و از بین میرود. واقعا مورد جالبی هست!!!

mahmood_4246
سه شنبه 13 تیر 1391, 20:53 عصر
مشکل شما از سرور هستش .. با پشتیبان صحبت کنید تا iis رو تنظیم کنه براتون

aminghaderi
سه شنبه 13 تیر 1391, 21:02 عصر
چرا سشن در این سرور (تبیان) زود تایم اوت میشود؟

چرا از خودشون نمی پرسید؟؟؟؟

پاورقی :
تیم کاری تبیان ، چه هاستینگ و چه برنامه نویسی اون ، واقعا قوی هستند !
صحت این موضوع رو می تونید در طراحی و مدیریت وب سایت خودشون (http://www.tebyan.net/) با توجه به آمار های ارائه شده از گوگل (http://www.webstatsdomain.com/domains/www.tebyan.net/) + (http://urloz.com/www.tebyan.net.html)و الکسا (http://www.alexa.com/siteinfo/tebyan.net) جویا بشید.
Alexa Top Sites In Iran (http://www.alexa.com/topsites/countries/IR)

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 21:52 عصر
قبول دارم که تیم پشتیبانی آن خیلی خوب و مستمر پیگیری میکنند و نیروی زیادی برای پاسخگوئی میگذارند.
توی سرورهای دیگه ، توی کنترل پنل پلسک جائی هست که خیلی راحت میشه اون را تنظیم کرد (ASP.NET Configuration for Domain)
من با تیم فنی هم تیکت زدم و اونها میگن که این موضوع را کاربر نمی تواند تغییر دهد. به اضافه اینکه میگن 300 تا مشتری دیگه هم دارند با همین تنظیمات کار میکنند و مشکل ندارند
بنابر این اول من باید مطمئن بشم : 1- که کد من مشکل ندارد 2- درخواست من غیر منطقی نسیت 3- بقیه کاربرها از چه روشی استفاده میکنند که به مشکل نمی خورند 4- تا فردا صبح هم صبر کنم که کارشناسان جواب من را بدهند. تو این فرصت خواستم از دیگر دوستان هم مشورت بگیرم.
تا آنجه من تجربه دارم سشن در جائیکه داری کار می کنی نباید تایم اوت بشود (?????????) خودتان چک کنید و ببینید بعد از 40 تا 50 ثانیه اگر قسم هم بخورید سشن منقضی میشود کد را هم که در توضیحات گذاشته ام اگر همه کد را هم بخواهید مشکلی نیست خیلی سبک است و می توانم ارسال کنم
من الان قریب به یک هفته است با کد ( در موضوعات مختلف) کلنجار میروم. خیلی وقتها شک کرده ام که مشکل از نوع کد من است و لذا اقدام به نوشتن نمونه کد کرده ام تا بفهمم مشکل از کجاست
اما این مورد را هنوز نتوانسته ام حل کنم
به نظر من هم مشکل از سمت سرور است اما کجای سرور؟
فکر کنم آخر من را از سرورشان بیرون پرت کنند چون مجبور میشوند خیلی از تنظیمات امنیتی (!!!) خود را باز کنند.

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 21:58 عصر
توضیح دیگر هم اینکه فکر میکنم تیم لینوکسی تبیان قوی باشد چون من هم از طیق همین دوستا تشویق به کار با سرورهای تبیان شده ام. چون آن دوستان هم در لینوکس و پی اچ پی گروه های کاری قوی هستند و از خدمات تبیان رضایت دارند، اما در مورد ویندوز و ابزارهای مورد استفاده آن که من واقعا شک دارم . حداقل 3 سرور دیگر را که دیده ام واقعا اگر به خاطر قیمت نبود یک ساعت هم معطل اینها نمی شدم. اما تفاوت قیمت خیلی زیاد است و بنابر این نمی خواهم به این زودی از آن منصرف شوم.

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 22:06 عصر
توضیح دیگر هم اینکه به نظر من رنکینگ الکسا و غیره به خاطر برنامه نویسی نیست بلکه به خاطر محتوا است. شما یک پول مفتی داشته باشید و یک طیف وسیع کارشناس و افراد دست به کی برد و فضای لازم برای ارائه مطلب را به افراد و گروه های مختلف بدهید ( سرور داشته باشید) قاعدتا رنک شما خوب ارتقاء پیدا میکند. نمونه آن را در سایتهای دیگری مشاهده میکنیم ( مثل کلوب) که در همین لیست (Alexa Top Sites In Iran (http://www.alexa.com/topsites/countries/IR))هم جایگاه بالاتری دارند. گوگل و الکسا به بکر بودن و ناب بودن و اصل بودن محتوا بسیار اهمیت میدهند و منابع اطلاعاتی را ترویج میکنند. اما شاید همان نمونه کار برنامه نویسی بسیار ساده و مبتدی داشته باشد (نمونه آن را در سایتهای خبری شخصا دیده ام که بسیار ساده بوده اند اما رنک بالا دارشته اند) .

aminghaderi
سه شنبه 13 تیر 1391, 22:40 عصر
توضیح دیگر هم اینکه به نظر من رنکینگ الکسا و غیره به خاطر برنامه نویسی نیست بلکه به خاطر محتوا است. شما یک پول مفتی داشته باشید و یک طیف وسیع کارشناس و افراد دست به کی برد و فضای لازم برای ارائه مطلب را به افراد و گروه های مختلف بدهید ( سرور داشته باشید) قاعدتا رنک شما خوب ارتقاء پیدا میکند. نمونه آن را در سایتهای دیگری مشاهده میکنیم ( مثل کلوب) که در همین لیست (Alexa Top Sites In Iran (http://www.alexa.com/topsites/countries/IR))هم جایگاه بالاتری دارند. گوگل و الکسا به بکر بودن و ناب بودن و اصل بودن محتوا بسیار اهمیت میدهند و منابع اطلاعاتی را ترویج میکنند. اما شاید همان نمونه کار برنامه نویسی بسیار ساده و مبتدی داشته باشد (نمونه آن را در سایتهای خبری شخصا دیده ام که بسیار ساده بوده اند اما رنک بالا دارشته اند) .
مجدد سلام.
کمی با حرفتون مخالف هستم ، ظاهر کار و کد نویسی با مقوله طراحی سیستم فرق می کنه.
اون چیزی که مهم تر هست مهندسی سازی هست که در 2 سیستمی که نام بردید به وفور قابل رویت هست .
شما اگر موشکافانه تر به سایت تبیان از نظر رعایت اصول seo نگاه کنید ، خواهید دید که کوچکترین نکته هم از قلم نیفتاده و این هم گواه بر فن قوی اونها داره .
برای مثال چینش اتوماتیک تگ B که ، استفاده از تگ B مورد تکید گوگل هست.
مورد دوم معمولا شبکه های اجتماعی یا پرتال های بزرگ اگر درست طراحی نشه ، بازدهی خوبی نداره ؟!
برای مثال اگر پایگاه داده درست طراحی نشه ، افت زمان خواهیم داشت در اکثر موارد هم Crash در انتظار دیتابیس هست.
مورد سوم که به بحث هاستیگ هم مربوط می شه UpTime نگه داشتن سرور هست که نمایانگر قدرت تیم فنی هست! خصوصا سایتی مثل تبیان که سایت مذهبی هست و مورد حملات سایبر هم قرار می گیره ، یه سایت تفریحی خیلی کم ، مگر چی بشود تا کسی بهش حمله کنه ولی سایت مذهبی مادام در حال گذر از این حملات هست و این بعد فنی تیم رو در مدیریت سرور قوی جلوه نمی دهد ، قوی اثبات می کند.
و... مواردبسیار زیادی از این قبیل .
زیاد توضیح نمی دم چون هدف تاپیک تحریف می شه و به حاشیه پرداخته می شه که فکر کنم این خواست شما نیست.

اگر هر 5 ثانیه یکبار بر روی کلید کلیک کنید باز هم بیشتر از 40 تا 50 ثانیه متغییرهای سشن باقی نخواهد ماند و از بین میرود. واقعا مورد جالبی هست!!! حافظه رست می شه .
من تا بحال تنظیم session time out ، اون هم رساندن به 40 تا 50 ثانیه رو ندیدم و نشنیدم؟! (اما حتمی دلیلی منطقی برای این کار وجود داره.)
حد اقل زمان رو 4 تا 5 دقیقه تنظیم می کنند (در سرور های اشتراکی شلوغ و ضعیف) و حد اکثر هم 10 تا 15 دقیقه برای سرور اشتراکی.
برای سرور شخصی که دست خودتون هست .
اما راهی برای جلوگیری از این اتفاق در سرور وجود داره و اون درگیر کردن حافظه با پایگاه داده هست که مدیرت کار توسط دات نت صورت می گرد ولی این کار برای هاست های اشتراکی طراحی شده نه سرور که دسترسی کامل بهش داده می شود و مورد بعدی این که تشریفات داره باید اونها رو لحاظ کنید و وقت گیر هم هست.
اگر به کارتون می یاد ، بگید تا توضیخ بدم.

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 23:13 عصر
دوست عزیز aminghaderi : (http://barnamenevis.org/member.php?91679-aminghaderi)
ضمن قدردانی از توجه شما، ضمن آنکه خیلی مخالف حرفهای شما نیستم، ولی فعلا چند روزی است که با این سرور رو موضوعات مختلف مشکل دارم و چون تنظیمات اونها خیلی محدودیت ایجاد میکند کار با سرور را مشکل و باگ گیری را غیر ممکن میکند. که اگر خواستید می توانم توضیح بدهم اما در این مورد خاص خیلی مشکوک بودم که کد من باعث ریست شدن سشن بشود چون کرش هم سشن را ریست میکند. لذا یک کد خیلی کوچک نوشتم و آنرا آپلود کردم که دقیقا کدهایش را در سوال آورده ام و هیچ چیز اضافه تری هم ندارد. البته شاید فردا صبح که شد کارشناس های انه بیایند و مشکل را بررسی و حل کنند. پس حداقل ضعف تیم پشتیبانی آنه اینکه مشتری مجبور است "کارمندی" با آنها کار کند در صورتیکه ما در بخش خصوصی کارمندی کار نمی کنیم و مدام در پی رفع مشکلات و پیشرفت کار هستیم. باور کنید که در این سرور اجازه استفاده از اسکیما وجود ندارد و باید اختصاصی برای شما ایجاد شود. یا مثلا کانکشن استریگ بصورت محلی تعریف میشود. البته همه مربوط به امینیت است اما دست برنامه نویس را می بندد.

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 13 تیر 1391, 23:58 عصر
89182
کل نمونه کد را پیوست کردم

aebrs@yahoo.com
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:01 صبح
اگر کد را بررسی کرده باشید می بینید که اصلا چیزی ندارد که مشکل ساز باشد
به نظر من خیلی سر راست و روشن است

aebrs@yahoo.com
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:29 صبح
تغییرات داده شد چک کنید

aebrs@yahoo.com
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:37 صبح
تغییر جدید آپلود شد و به نظر داره کار میکنه حداقل الان 90 ثانیه گذشته است و هنوز تایم اوت نشده است
زمان شروع : کاربر مجاز : 7/4/2012 12:59:50 AM
زمان جاری : کاربر مجاز : 7/4/2012 1:02:52 AM
فکر کنم مشکل بر طرف شده است
اگر ساکن مشهد هستید التماس دعا دارم
شب بخیر و خیلی ممنون

aminghaderi
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:56 صبح
تغییرات داده شد چک کنید اون حالت نقص داره ، چون هر بار صفحه را رفرش کنیم متغیر Session بررسی می شه و در صورت نبود اون ، مجدد متغییری جدید ساخته می شه ، که باعث پوشیدن ایراد می شه و ما فکر می کنیم ، کار داره با کمال دقت و سلامت انجام می شه ، که اینطوری نیست.

مرتب شدن تاپیک - دلیل اصلی در پست آخر مشخص شد.کد های شما رو مجدد و دقیق بررسی کردم ، اما حق با شما بود ، مشکل از کد های شما نیست.
برگشتیم سر خونه اول ، یعنی همون مشکل از تنظیم سرور برای Reset شدن حافظه است.

برای نتیجه گیری نهایی این فایل هایی که ضمینه می کنم رو لطفا در فضاتون آپ کنید و بعد از ورود جهت تست وجود متغییر فقط دکمه "رفرش" را بزنید.
آپ کردید خبر دهید تا خودم هم چک کنم.
لینک فایل های ضمینه شده (http://uplod.ir/impsyl28xz0p/P2.rar.htm)

aminghaderi
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:02 صبح
فکر کنم مشکل بر طرف شده است
اگر ساکن مشهد هستید التماس دعا دارم
نه متاسفانه ، ظاهرا برطرف شده.
چشم به روی چشم ، گرچه محتاجیم به دعای شما بزرگواران.
آپ کردید خبرش رو بدید .

aebrs@yahoo.com
چهارشنبه 14 تیر 1391, 07:19 صبح
اون حالت نقص داره ، چون هر بار صفحه را رفرش کنیم متغیر Session بررسی می شه و در صورت نبود اون ، مجدد متغییری جدید ساخته می شه ، که باعث پوشیدن ایراد می شه و ما فکر می کنیم ، کار داره با کمال دقت و سلامت انجام می شه ، که اینطوری نیست.
کد های شما رو مجدد و دقیق بررسی کردم ، اما حق با شما بود ، مشکل از کد های شما نیست.
برگشتیم سر خونه اول ، یعنی همون مشکل از تنظیم سرور برای Reset شدن حافظه است.

برای نتیجه گیری نهایی این فایل هایی که ضمینه می کنم رو لطفا در فضاتون آپ کنید و بعد از ورود جهت تست وجود متغییر فقط دکمه "رفرش" را بزنید.
آپ کردید خبر دهید تا خودم هم چک کنم.
لینک فایل های ضمینه شده (http://uplod.ir/impsyl28xz0p/P2.rar.htm)

سلاح و صبح بخیر
ببخشید من دیشب پست شما را ندیدم و رفتم
امروز صبح آنرا آپ نمودم و فرمایش شماصحیح است این کد منتطقی تر کار می کند
شما هم می توانید ببینید
از زحمات شما قدردانی می کنم
با تشکر
ابراهیمی

aminghaderi
چهارشنبه 14 تیر 1391, 07:42 صبح
سلام ، صبح بخیر ، خواهش می کنم .
منم چک کردم و حق با شماست ، خیلی ناجور هست ، به یک دقیقه هم نمی رسد.
کلا session و کلید رمزی گشا و ... همه را reset می کند .