PDA

View Full Version : سی شارپ و SQL Server

barnamenevis300
سه شنبه 13 تیر 1391, 19:27 عصر
من تازه دارم سی شارپ بصورت مبتدی برنامه نویسی میکنم و نمیدونم SQL Server دقیقا چی هست.
اینکه خود SQL یه زبان هست که برای بانک اطلاعاتی هست که هیچ. من میخام بدونم منظور از SQL Server چیه؟

آیا وقتی یه برنامه ایی از این استفاده میکنه هنگام اجرا با یک process دیگه ایی در ویندوز ارتباط برقرار میکنه به اسم SQL Server ؟ که خود این process که SQL "Server باشه مسئولیت کارهای مربوط به بانک اطلاعاتی و مدیریت اون فایل بانک اطلاعاتی رو بر عهده میگیره؟

یا نه وقتی برنامه کامپایل میشه چیزای مربوط به sql server با برنامه کامپایل میشن؟

Farshid007
سه شنبه 13 تیر 1391, 19:41 عصر
اینجوری فرض کن:
SQL یه زبان برای به راه انداختن موتور SQL Server مانند :پرس و جو (Select) درج کردن (Insert)و ...
SQL Server یه موتور که شمارو به پایگاه داده * وصل می کنه (مثل یه رابط)

* DataBase

Farshid007
سه شنبه 13 تیر 1391, 19:43 عصر
در مورد اون Proccess SQL Server
اون پروسس تو همون برنامه تو انجام میشه و جزئی از برنامه تو هستش

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 13 تیر 1391, 20:47 عصر
در مورد پروسس ، بله پروسس sqlserver باید در حال اجرا باشه. برنامه ای که شما مینویسید درخواست ها (کوئری ها) را به پروسس sqlserver میفرسته و نتیجه رو هم از همون پروسس دریافت میکنه. این پروسس نقش سیستم مدیریت پایگاه داده (Databese Management System) (یا به اختصارDBMS) رو بر عهده داره.

barnamenevis300
سه شنبه 13 تیر 1391, 23:50 عصر
این پروسس مذکور سرویسی از ویندوزه؟ که همیشه اجرا هست یا نه هنگام اجرای برنامه اونهم اجرا میشه؟

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:30 صبح
اگر در برنامه شما از اس کیو ال استفاده کرده باشید بایستی برنامه sqlserver روی سیستمی که میخواهید این برنامه اجرا بشه نصب شده باشه.