PDA

View Full Version : ذخیره اطلاعات در آرایه؟

arenaw
سه شنبه 13 تیر 1391, 23:53 عصر
سلام
دارم یه برنامه مینویسم که یه بانک اطلاعاتی ساده هست
89181
واسه فیلد ها یوزر کنترل طراحی کردم و توسط کاربر تعدادشو سایزشو مکانشو اینا قابل تغییره
حالا ما یه لیست هم داریم که قابلیت اضافه شدن و حذف شدن داره که هر ایندکسش با توجه به اون فیلد ها داده ی مختلفی میتونه داشته باشه که بر اساس فیلد فیلتر توی لیست نمایش داده میشن

حالا من سوالم اینه که اگه بخوام این Row ها یا Contact ها رو توی آرایه ذخیره کنم هنگام اجرا خیلی محدودیت دارم. مثلا از نظر تعدادشون. یا اینکه بخوام از وسطشون یکی رو پاک کنم بعدیاش باید شیفت بشن عقب واسه هماهنگ شدن با لیست......

میخواستم بدونم از چی به جای آرایه باید استفاده کنم؟

the king
چهارشنبه 14 تیر 1391, 00:52 صبح
می توانید از Collection استفاده کنید، البته این محدودیت رو داره که درج عضو جدید همیشه انتهای مجموعه انجام میشه اما
می توانید از وسط اش عضو حذف کنید بدون اینکه نگران شیفت شدن سایر عضو ها باشید.
همچنین می توانید از یک کلاسی که List رو شبیه سازی می کنه استفاده کنید، نمونه اش اینجا هست :
vb6 equivalent to list<someclass> (http://stackoverflow.com/questions/4177708/vb6-equivalent-to-listsomeclass)

محسن واژدی
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:09 صبح
سلام عليکم
همچنین میتوانید از Dictionary هم برای این منظور استفاده کنید، البته از آنجايي که از کليد به جاي index در آن استفاده ميشود ميتوان گفت دستيابي به هر آيتم بصورت مستقيم و در حد اعلای خود است، حذف هر آیتم نیز بر اساس نام و عدد هر دو مکان پذیر است، البته برخي مشکلات جزئي هم دارد که در جاي خود قابل بحث و بررسي هست،
براي ساختن ديکشنري هم ميتوانيم از کلاس Dictionary موجود در کامپوننت "Microsoft Scripting Runtime" و هم با ایجاد شی CreateObject آنرا ایجاد کنیم
موفق باشيد

arenaw
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:22 صبح
Node رو هم با vb پیاده سازی کرد؟ فعلا دارم روش هایی که گفتین و تحقیق میکنم راجبشون..

arenaw
پنج شنبه 15 تیر 1391, 01:08 صبح
می توانید از Collection استفاده کنید، البته این محدودیت رو داره که درج عضو جدید همیشه انتهای مجموعه انجام میشه اما
می توانید از وسط اش عضو حذف کنید بدون اینکه نگران شیفت شدن سایر عضو ها باشید.

ولی چیزی که من الان دیدم اتفاقا وسطشم میشه درج کرد
موقع add کردن مقدار After یا Before رو که مقدار میدی میاد همونجا درج میکنه