PDA

View Full Version : نحوه اتصال یک تکست باکس در وی بی به یک تکست باکس درون یک سایت؟!!!!

Behnam.Nikoo
چهارشنبه 14 تیر 1391, 11:25 صبح
سلام خسته نباشین.
می خواستم بدونم که چطوری می شه یک تکست باکس توی وی بی رو به یک تکست باکس در درون دخل یک سایت متصل کرد؟(مثلا بااستفاده از یک نرم افزار و تعدادی تکست درون یک سایت ثبت نام کرد و یا وارد شد)
:متفکر:
(تکست ، دکمه و یا هر عنصر دیگر)

MohammadGh2011
چهارشنبه 14 تیر 1391, 11:30 صبح
سلام عليکم

ارتباط يك TextBox با TextBox در يك سايت (http://barnamenevis.org/showthread.php?298333-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D9%8A%D9%83-TextBox-%D8%A8%D8%A7-TextBox-%D8%AF%D8%B1-%D9%8A%D9%83-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA)

موفق باشيد

Behnam.Nikoo
پنج شنبه 15 تیر 1391, 15:41 عصر
ممنون
من این سورس رو دانلود کردم فقط می خواستم بدونم که کار این سورس اینه که هر چیزی رو توی text1 بنویسی توی تکست اون سایت همون کلمه رو می نویسه؟؟؟؟؟
بعدم وقتی روی دکمه کلیک میکنم ارور می ده!!!

MohammadGh2011
پنج شنبه 15 تیر 1391, 19:10 عصر
ممنون
من این سورس رو دانلود کردم فقط می خواستم بدونم که کار این سورس اینه که هر چیزی رو توی text1 بنویسی توی تکست اون سایت همون کلمه رو می نویسه؟؟؟؟؟
بعدم وقتی روی دکمه کلیک میکنم ارور می ده!!!
سلام عليکم
اون سورسي که شما دانلود کرديد سايتش تغييرپيدا کرده و به خاطر همين ارور ميده.
اين مراحل رو دنبال کنيد :
توهمون سورسي که دانلود کرديد همه ي کدهارو پاک کنيد و کدهاي زير رو جايگزين کدهايي که حذف کرديد بکنيد و يک تکست باکس ديگه هم کنار تکست باکس1 اضافه کنيد.
من مثال ياهو رو زدم شما ميتونيد هر سايتي رو که ميخوايد اول نام شيء اون سايت رو به دست بياريد و مانند کد زير عمل کنيد.

Option Explicit
Private Sub Command1_Click()
Me.WebBrowser1.Document.Forms(0).elements(".save").Click
End Sub
Private Sub Form_Load()
Me.WebBrowser1.Navigate2 "http://mail.yahoo.com/"
End Sub
Private Sub Text1_Change()
Me.WebBrowser1.Document.Forms(0).elements("login").Value = Text1.Text
End Sub
Private Sub Text2_Change()
Me.WebBrowser1.Document.Forms(0).elements("passwd").Value = Text2.Text
End Sub

موفق باشيد

ali-a2
پنج شنبه 15 تیر 1391, 22:16 عصر
اگه بخوایم از روی سایت هایی که سورس درست ندارند این کار رو انجام بدیم چی ؟ مثل Google Translate ، اینو باس چی کارش کنم ؟

ممنون

MohammadGh2011
یک شنبه 18 تیر 1391, 21:21 عصر
اگه بخوایم از روی سایت هایی که سورس درست ندارند این کار رو انجام بدیم چی ؟ مثل Google Translate ، اینو باس چی کارش کنم ؟

ممنون

سوال خيلي خوبي پرسيدين.
اگه دوستان جوابش رو ميدونن لطفا بگن.

محسن واژدی
یک شنبه 18 تیر 1391, 22:04 عصر
سلام علیکم
نمونه زیر بررسی کنید، انشاءا... درسته

موفق باشید

ali-a2
یک شنبه 18 تیر 1391, 22:54 عصر
بسیار تا بسیار ممنون آقای واژدی ولی میخواستم بپرسم میشه مثلا یک Combo رو مساوی با تک تک زبون ها قرار داد ؟ که کل کار ها درون خود برنامه انجام بشه ؟

oYaMaa
یک شنبه 18 تیر 1391, 23:44 عصر
در مواردی که نتایج درون سورس نبودن باید چه کار کرد؟
مثلا تو همین سورس آقای واژدی وقتی متن ترجمه می شه، ترجمش توی سورس صفحه نیست!
اما تو صفحه دیده میشه.
چطور ترجمه متن رو مثلا توی یه تکست باکس برنامه بیاریم؟!ممنون...

MohammadGh2011
دوشنبه 19 تیر 1391, 10:11 صبح
سلام علیکم
نمونه زیر بررسی کنید، انشاءا... درسته

موفق باشید
سلام عليکم
فکر کنم دوستان هم به اين سوال که من ميخوام بپرسم اشاره کردن!
چه طور ترجمه ي اون متن رو مثلا توي يک ليبل يا هر کنترل ديگه اي بفرستيم؟

ممنون

محسن واژدی
دوشنبه 19 تیر 1391, 12:16 عصر
سلام علیکم
نمونه ویرایش شده پست 7 بررسی کنید

موفق باشید

oYaMaa
دوشنبه 19 تیر 1391, 13:21 عصر
سلام...
دوستان چطور میشه وقتی روی مثلا یک دکمه صفحه وب که name هم داره کلیک میکنیم، داخل برنامه یک کاری انجام بشه؟

MohammadGh2011
دوشنبه 19 تیر 1391, 13:56 عصر
سلام علیکم
نمونه ویرایش شده پست 7 بررسی کنید

موفق باشید
سلام عليکم خدمت جناب آقاي واژدي بزرگوار
لطفا يه توضيح کاملي در اين باره بدهيد که چگونه متن رو به دست آورديد.
آيا ميشه متن سايت هاي ديگه رو هم به دست اورد؟چگونه؟

خيلي ممنون

محسن واژدی
دوشنبه 19 تیر 1391, 14:12 عصر
سلام...
دوستان چطور میشه وقتی روی مثلا یک دکمه صفحه وب که name هم داره کلیک میکنیم، داخل برنامه یک کاری انجام بشه؟
سلام علیکم
ضمیمه زیر را بررسی کنید

-------------------

سلام عليکم خدمت جناب آقاي واژدي بزرگوار
لطفا يه توضيح کاملي در اين باره بدهيد که چگونه متن رو به دست آورديد.
آيا ميشه متن سايت هاي ديگه رو هم به دست اورد؟چگونه؟

خيلي ممنون

سلام علیکم آقای قائم پناه عزیز
کل کارهایی که انجام شده بر اساس id/nameهایی است که گوگل به برچسب، input-box و ... اختصاص داده، به عبارت بهتر چون گوگل تقریبا برای همه اشیاء موجود در این صفحه id و name تعریف کرده، و همانطور که اطلاع دارید با استفاده از id/nameها (در ضمیمه قبل از idها استفاده کرده ایم) نتیجه را استخراج میکنیم

oYaMaa
دوشنبه 19 تیر 1391, 14:31 عصر
عالی بود!ممنون!
فقط این دکمه و لینک name ندارن!
یه توضیح هم راجعبش بدید ممنون میشم.

محسن واژدی
دوشنبه 19 تیر 1391, 14:50 عصر
عالی بود!ممنون!
فقط این دکمه و لینک name ندارن!
یه توضیح هم راجعبش بدید ممنون میشم.
خواهش میکنم، id/name در اینجا لزومی نداره باشند، چرا که با استفاده از عبارت کلیدی که از این طریق ارسال میشود نوع درخواست را تشخیص میدهیم
همونطور که مشاهده کردین از رشته "vb:selfile" به عنوان کلیدی برای بازشدن فرم OpenDlg استفاده کرده ایم، بهترین مکان برای دریافت و ایجاد عکس العمل رویداد BeforeNavigate2 است که پیش از انجام هر کاری اتفاق می افتد و چون نمیخواهیم ادامه داشته باشد پارامتر Cancel را True میکنیم که در اینصورت اجرای open-url در web-browser متوقف میشود (البته لزومی هم ندارد نتیجه بارگذاری شود)

موفق باشید

oYaMaa
دوشنبه 19 تیر 1391, 15:28 عصر
بسیار عالی!
جناب واژدی تا اینجا مشکلات حل شد و عملکرد عالیه!
اما گاهی وقتا وب بروزر وقتی سایتی رو باز میکنه به خاطر اسکریپت هایی که اون سایت داره یه پیغام هایی نمایش میده که کارو خراب میکنه و همچین سرعت کمتری داره.
می خواستم بدونم انجام همچین کاری با Inet مقدوره؟ به چه شکل؟
ممنون...

محسن واژدی
دوشنبه 19 تیر 1391, 15:48 عصر
کد زیر مانع از نمایش خطا ها میشه:

WebBrowser1.Silent = True

انجام همچین کاری با Inet مقدوره؟ به چه شکل؟
میبخشید زیاد متوجه نشدم، میتوانیم با این کنترل سورس سایت را گرفته و در WB نمایش دهیم اما با وجود وقفه هایی که در این بین برای برنامه پیش میاد میتونه مناسب نباشه

oYaMaa
چهارشنبه 21 تیر 1391, 12:44 عصر
دوباره سلام...
آقای واژدی عزیز من هرکار کردم نتونستم دکمه و لینک دیگه ای ایجاد کنم با اسم دیگه ای که هر کدوم یه کاری دیگه بکنند.
اگه میشه یه نمون بذارید که مثلا دکمه و لینک و عکس دیگه ای تو صفحه وب ایجاد کنیم که به جای selfile مثلا چیزه دیگه ای بذاریم و برای هر کدوم ار این شی ها یه کاری تو برنامه بذاریم.
ممنون!

محسن واژدی
چهارشنبه 21 تیر 1391, 19:49 عصر
دوباره سلام...
آقای واژدی عزیز من هرکار کردم نتونستم دکمه و لینک دیگه ای ایجاد کنم با اسم دیگه ای که هر کدوم یه کاری دیگه بکنند.
اگه میشه یه نمون بذارید که مثلا دکمه و لینک و عکس دیگه ای تو صفحه وب ایجاد کنیم که به جای selfile مثلا چیزه دیگه ای بذاریم و برای هر کدوم ار این شی ها یه کاری تو برنامه بذاریم.
ممنون!
سلام علیکم
دوباره ضمیمه پست 14 بررسی کنین

موفق باشید

Behnam.Nikoo
پنج شنبه 22 تیر 1391, 16:29 عصر
اقای ali-a2 این کار امکان پذیره

از لینک زیر برنامه رو دانلود کنین .بعد از نصب برنامه رو اجرا و روی دکمه ی کره و سپس روی مترجم انلاین کلیک کنید.بعد از باز شدن پنجره جدید ارتباط اینترنتی رو قطع کردی و یک کلمه انگلیسی رو سرچ کنین.بعد از چند لحظه با

یک پیغام روبرو می شید که می گه ارتباط با ترنسلیشن گوگل برفرار نشد(تقریبا)

http://dnl.tebyan.net/newdownload_files/2011/12/sepehrmax.v4.0_6964.rar

Behnam.Nikoo
پنج شنبه 22 تیر 1391, 16:30 عصر
اقای ali-a2 این کار امکان پذیره

از لینک زیر برنامه رو دانلود کنین .بعد از نصب برنامه رو اجرا و روی دکمه ی کره و سپس روی مترجم انلاین کلیک کنید.بعد از باز شدن پنجره جدید ارتباط اینترنتی رو قطع کردی و یک کلمه انگلیسی رو سرچ کنین.بعد از چند لحظه با

یک پیغام روبرو می شید که می گه ارتباط با ترنسلیشن گوگل برفرار نشد(تقریبا)

http://dnl.tebyan.net/newdownload_fi....v4.0_6964.rar (http://dnl.tebyan.net/newdownload_files/2011/12/sepehrmax.v4.0_6964.rar)

ARData
پنج شنبه 29 تیر 1391, 09:59 صبح
سلام دوستان عزيز خسته نباشيد :

با تشکر از پستها و پاسخ هاي منطقي کاربران عزيز ميخواستم بدونم روش تغيير زبان متن و ترجمه شده از طريق 2 کامبو باکسي که يکي براي زبان مبدا و ديگر ترجمه شده است از طريق ارسال دستور به وب بروزر امکان پذير است ؟ مثلا همين نمونه گوگل ترانسليتر ... در صورت امکان سورس يا کد مورد نظر را ارائه بديد ... با تشکر

امین مستانی
پنج شنبه 29 تیر 1391, 10:31 صبح

با تشکر از پستها و پاسخ هاي منطقي کاربران عزيز ميخواستم بدونم روش تغيير زبان متن و ترجمه شده از طريق 2 کامبو باکسي که يکي براي زبان مبدا و ديگر ترجمه شده است از طريق ارسال دستور به وب بروزر امکان پذير است ؟ مثلا همين نمونه گوگل ترانسليتر ... در صورت امکان سورس يا کد مورد نظر را ارائه بديد ... با تشکر

باسلام

برای سایت گوگل ترنسلیت میتونید از این روش استفاده کنید :

مثال : http://translate.google.com/#en|fa|Hello

که میتونید بجای Hello کلمه دیگر و بجای en|fa هر تبدیل دیگر را انتخاب کنید.

یا علی

محسن واژدی
پنج شنبه 29 تیر 1391, 22:50 عصر

سلام علیکم
هم از روشی که جناب kokopark فرمودند و هم با ارسال متن که احتمالا سریعتر باشد همانطور که اطلاع دارید در Ajax نیازی به بارگذاری تمام صفحه نیست
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=89432&d=1341821764

موفق باشید