PDA

View Full Version : مشکل با رشته اتصال

Arezoo62
چهارشنبه 14 تیر 1391, 19:52 عصر
دوستان من یک مشکل بد دارم
می خواستم رشته اتصال و ایجاد کنم:
SqlConnection con = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs["رشته اتصال"].ConnectionString);
SqlCommand cmd;

اما یادم رفته همه چیز
از کجا یک user و پسی میزدم بهم نشون میداد
از کجا باید رشته اتصال همیشه بفهمم؟

goldax
چهارشنبه 14 تیر 1391, 20:12 عصر
1- توی visual studio از منوی view گزینه server explorer رو انتخاب کن
89222
2- توی قسمت (panel) مربوط به server explorer در بالای پنل یک کلید به نام conect to database وجود داره ، اون رو بزن
89223
3- بعدیک پنجره ظاهر میشه که از اون باید نوع connection رو انتخاب کنید.حالتی که من در تصاویر در نظر گرفتم واسه oledb هست.شما اگه خواستی میتونی واسه sql client یا .... انتخاب کنی و بسازی

89224

goldax
چهارشنبه 14 تیر 1391, 20:19 عصر
4- بعد از زدن کلید continue پنجره زیر نمایش داده میشه که باید قسمت های رو که قرمز کردم نام سرور(واسه سیستم خودت یا از نقطه . استفاده کن، نقطع یا localhost) و نام بانک اطلاعاتی مورد نظر رو انتخاب کنی.
89225

بعدش کلید test connection رو بزن تا از صحت و درستی همه چیز مطمئن شی.اگه همه چیز درست باشه پیام زیر رو می بینی
89226

goldax
چهارشنبه 14 تیر 1391, 20:25 عصر
5 - در مرحله بعد کلید ok پنجره پیام test connection succeeded و بعدش هم کلید ok پنجره Add connection (مرحله 4) رو فشار بده.حالا connection string رو میتونی از پنل properties برداری.اگه پنل properties وجود نداشت اون رو از منوی view فعال کن.

89227

قسمتی رو که در عکس بالا دورش رو بیضی کشیدم همون رشته اتصال (connection string) هست که می تونی copy کنی و هر جا خواستی paste کنی.

Arezoo62
چهارشنبه 14 تیر 1391, 20:49 عصر
واقعا ممنونم ازتون

Arezoo62
پنج شنبه 15 تیر 1391, 16:17 عصر
4- بعد از زدن کلید continue پنجره زیر نمایش داده میشه که باید قسمت های رو که قرمز کردم نام سرور(واسه سیستم خودت یا از نقطه . استفاده کن، نقطع یا localhost) و نام بانک اطلاعاتی مورد نظر رو انتخاب کنی.
89225

بعدش کلید test connection رو بزن تا از صحت و درستی همه چیز مطمئن شی.اگه همه چیز درست باشه پیام زیر رو می بینی
89226

دوست عزیز من دیتا بیسم و می سازم
اما اسمش و اونجا نمیاره

fakhravari
پنج شنبه 15 تیر 1391, 16:51 عصر
اما اسمش و اونجا نمیاره
مشکل حل شده؟؟

saeed_sho
پنج شنبه 15 تیر 1391, 18:26 عصر
یه چیزه عجیب
من همیشه رشته اتصالمو خودم مینوشتم و مشکلی هم نبود اما این دفعه برای سرور از راه دور از روش شما استفاده کردم و آدرس آی پی سرور زدم اسم دیتابیس رو بهمراه یوزر و پسورد رو هم زدم و در آخر دکمه آزمایش رو هم زدم و با موفقیت جواب داد اما بعد از کپی رشته در محل دلخواه دیدم پسورد رو ننوشته حتی یوزر نیم بود اما پسورد نبود میدونید دلیلش چیه؟
راستش چون دیدم توش پسورد نیست امتحانش نکردم

goldax
جمعه 16 تیر 1391, 02:47 صبح
یه چیزه عجیب
من همیشه رشته اتصالمو خودم مینوشتم و مشکلی هم نبود اما این دفعه برای سرور از راه دور از روش شما استفاده کردم و آدرس آی پی سرور زدم اسم دیتابیس رو بهمراه یوزر و پسورد رو هم زدم و در آخر دکمه آزمایش رو هم زدم و با موفقیت جواب داد اما بعد از کپی رشته در محل دلخواه دیدم پسورد رو ننوشته حتی یوزر نیم بود اما پسورد نبود میدونید دلیلش چیه؟
راستش چون دیدم توش پسورد نیست امتحانش نکردم

آره username و password رو توی رشته نمیاره و نشون نمی ده ، دلیلش هم رعایت امنیت هست.خودتون دستی باید به رشته اضافش کنید.

goldax
جمعه 16 تیر 1391, 02:54 صبح
اما اسمش و اونجا نمیاره

آدرس سرور رو اشتباه وارد می کنید حتماً.
زمانی که SQL Server رو باز می کنید (در حقیقت configuration manager) یک پنجره نمایش داده می شه که اسم سرور درونش نوشته شده و بعدش شما کلید connect رو می زنید و متصل می شید به موتور اس کیو ال .همون اسمی که نشون میده رو کپی کنید و توی ویژوال استودیو برای ساخت رشته اتصال (مرحله 4 که در بالا توضیح دادم) ازش استفاده کنید.

احتمالا شما روی سیستمتون هم SQL Server دارین هم SQL Express.مشکلتون هم به خاطر همینه