PDA

View Full Version : سوال: تبديل ديتا فايل DAT به اكسس يا اس كيو ال

rodin61
پنج شنبه 15 تیر 1391, 13:50 عصر
با سلام

يك برنامه كه با زبان c نوشته شده دارم و نياز دارم كه اطلاعات ديتابيس آن را به يك ديتابيس جديدتر كانورت كنم.
ديتابيس اين برنامه از نوع فايل‌هاي DAT. مي‌باشد و وقتي كه اين فايل‌ها را با برنامه notepad باز مي‌كنم اطلاعات به صورت باينري نمايش داده مي‌شود (نمونه در زير كپي شده است)
آيا راهي براي خواندن و كانورت اطلاعات وجود دارد؟
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ü ،ّگûô “¤گ‏—‘ِ —م¤‏é î÷ô îù ‌¯ّ¤ ھ¢ “ù —ْ¤گِ چُ¢ô ّ “ù ¯ّ¤ è‏¤ُ—¤ى“ù ‏م÷ü “¤،ٍé ُ‏ٌ “‘¯÷ü ُ‘¢¤ô ¨¤‎ —ّ‎ ¨¤û‘ ¢¤چّ¤¢ô گً¤ ُ‘‏ٌ “‘ھ‏¢ îù “¢گ÷‏¢ ‌¤گ گ‏ِ êî¤ گںُى‘÷ù “ù £û÷ô ،¯ّ¤ ù ٹ “‘‏¢ “ًّ‏ô ¢ّ¨– ن¥‏¥ ّ “¢¤¢“،ّ¤ô ھٍْ ُمٍُّ گ‏ِ ›ّ¤ گ‏¢ù û‘ ¤گ “ù گô •‏ھ÷ْ‘¢ ُü î÷¢ ¢ّ¨—ô ¨¤¢“‏¤ ‏ي ُ›َù ûê—ًü گ¨– îù ُِ ُھ‘ّ¤ •¥ھî‏© û¨—ô ّ ًù ً‘ù ¢گ¨—‘÷ْ‘‏ô ¤گ —ّ‏© ‌‘” ُü î÷ô ُ›“ّ¤ô “¤گ‎ ¤êâ û¤ًّ÷ù ھ“ْù گ‎ گ£ن‘ِ î÷ô îù ¬¤ê÷ठگ¥ •‏ھ¢گّ¤‏ْ‘‎ ُ—¢گٌّ ٹ ¨¤¢“‏¤ ‏ي ُ›َù ûê—ًü ꤢ ¨،—îّ© ّ ¬“ّ¤‎ گ¨– îù û¤¢ّ ‹ ¨ù ُ‘ù ‏î“‘¤ ٹ ‏ي ھُ‘¤ù گ¥ ُ›َù گ© ُ÷—ھ¤ ُü ھّ¢ گَ“—ù گ‏ِ —م¤‏é êى¯ ھ‘ٌُ ¨¤¢“‏¤û‘‎ ،ّ’ ّ ُ¤èّ“ü ُ™ٌ ھٍْ ُü ھّ¢ ÷ّل “÷›َü ûô û¨– îù “¤ں¨’ ُّ¤¢ ûê—ù گ‎ ¢ّ“‘¤ ّ ‏‘ ¢ّ ¨‘ٌ ‏î“‘¤ ُ›َù گ© ‌‘” ُü ھّ¢ گ¬ٍّ گ‏ِ ÷ّل گ،‏¤ —÷ّل “‏ھ—¤‎ ¢گ¤¢ ّ “ù ¨‘¢ًü ى‘“ٌ —م¤‏é ÷‏¨– “ù û¤ں‘ٌ ¢ّ¨—ô نٍىù ¥‏‘¢‎ “ù ُ¯‘َ’ ّ ¢گ¨—‘÷ْ‘‎ ¢÷“‘َù ¢گ¤ ¢گ¤¢ ٹ ‌ِّ ،‏‘َ© ¤گ —‘ ‌÷¢ ھُ‘¤ù ¤گں– ُü î÷÷¢ “¤گ‎ ûُ‏ِ ¢¤ ‏ي ¤ّ¥ ¨¤¢ ّ “¤êü گّگ¨¯ ¥ُ¨—‘ِ îù ¢گھ—‏ô —ّ ¢ê—¤ ُ›َù ‌‘‎ ُü ،ّ¤¢‏ô ٹ “‘ ûُ‘ِ ى‏‘êù ںë “ù ›‘÷’ ûُ‏ھًü •¤¨‏¢ ‌¤گ îù ÷ù Œ ھ‘‏¢ êî¤ ُü î÷‏¢ îù ُِ ûô ُü “‘‏¨– “‘ ى‏‘êù ںë “ù ›‘÷’ ُھ‘“ْü ُü •¤¨‏¢ô ‌¤گ îù چ¤ù Œ ّ “ù گ‏ِ —¤—‏’ ،ّ¢ô ّ ھُ‘ ¤گ ¤گں– ُü ô َّü ،ّ’ ٹ ُِ چ¢ُü û¨—ô •‘‏“÷¢ “ù گ¬ٌّ ٹ گ¥ چ÷ْ‘‏ü îù ،‏‘ٌ ُü î÷÷¢ ّى—ü —مْ¢‎

Hossenbor
دوشنبه 19 تیر 1391, 10:36 صبح
سلام دوست عزیز پیشنهاد من مهندسی معکوسه میشه فایلو تبدیل کرد باید قالبشو پیدا کنی چونکه دات میتونه یک پسوند عمومی باشه سوالی بود در خدمتم

one hacker alone
دوشنبه 19 تیر 1391, 15:06 عصر
به قول دوستمون این پسوند یک فایل عمومی هست
سناریو:
من یک برنامه نوشتم با زبان سی و برای بانک اطلاعاتی از سیستم فایلنگ استفاده کردم و در سیستم فایلینگ مرسوم است از پسوند dat استفاده بشه حالا وقتی اطلاعات رو تو فایل کپی میکنم میبینم طرف با کشیدن اون فایل تو ویرایشگر به راحتی میتونه به اطلاعات دسترسی پیدا کنه و از اونجا که من نمیخوام اطلاعات دیده بشه میام اون رو کد گذاری میکنم یعنی یه تابع مینویسم و هر وقت قرار باشه رشته ای در فایل ذخیره بشه اون رشته رو به تابع میفرستم تا با توجه به الگوریتمی که برای کد گذاری استفاده کردم اون رو کد کنم حالا مثلا اومدم هر کاراکتر رو +1 کردم و در فایل ذخیره کردم
پایان سناریو

راه حل:
شما باید بدونید که ساختار اولیه سیستم فایلینگش چیه یعنی اینکه در حالتی که بانک اطلاعاتی صفر هست باید دید چه چیزایی توی فایل هست! این همون ساختار اولیه هست که در تمام سیستم های فایلینک بخاطر پیچیدگی اطلاعات وجود داره
شما باید این ساختار اولیه رو در بیارید چرا که کمک بزرگی به شما برای بدست اوردن سروته اطلاعات میکنه
کار دومی که میکنید اینه که باید بدونید چجوری کد گذاری شده که منطقی ترین کار درمیان گذاشتن این مشکل با سازنده برنامه هست و اگر به هر دلیلی امکان پذیر نبود شما باید این کد گذاری رو کشف کنید
برای کد گذاری هم باید از تجربه دوستان استفاده کنید و اینکه از روش های مختلف استفاده کنید که ساده ترینش چک کردن مقدار صحیح با مقدار کد شده در کنار ساختار فایلینگی که شما در گام اول کشف کردین

در نهایت وقتی بدونید اطلاعات چجوری ذخیره شده به راحتی میتونید اون فایل رو باز کنید و در هر بانک اطلاعاتی که خواستین ذخیره کنید