PDA

View Full Version : پروژه Managed C++

amir_civil
سه شنبه 29 آذر 1384, 23:28 عصر
سلام دوستان
من چه جوری میتونم یه پروژه Managed C++ در وی سی دات نت 2003 ایجاد کنم :لبخندساده
ممنون

C++Lover
چهارشنبه 30 آذر 1384, 01:57 صبح
به شما توصیه می کنم سراغ 2003 ++Managed C نری (البته اگه تازه می خوای شروع کنی) چون وقتت تلف می شه. استاندارد جدیدتری به نام C++/CLI با ارائه VS2005 عرضه شده و Managed code قدیمی فقط به دلیل Backward compability ( سازگاری با گذشته ) پشتیبانی می شه و بس. البته از لحاظ مدل برنامه نویسی NET. و خیلی چیزهای دیگه همونه ولی ساختار و شکل زبان تغییر زیادی کرده. لازم به ذکره که با این استاندارد می تونیم کد Managed و Unmanaged رو با هم تو یه برنامه ادغام کنیم مثلا یه فرم Net. و یه کلاس از MFC .
یه نگاه به C++: The Most Powerful Language for .NET Framework Programming از Visual Studio 2005 Technical Articles تو MSDN بندازید.

ببخشید که به سوال اصلیتون پاسخ ندادم. دوست ندارم سرگردون بشید و وقتتون تلف بشه.

amir_civil
چهارشنبه 30 آذر 1384, 09:30 صبح
سلام
منظورتون اینه که در VS2005 قسمتی برای برنامه نویسی Managed در نظر گرفته شده که میشه توش هم برنامهManaged و هم mfcکار کرد؟
پس ساختن پروژهManaged هم مثل بقیه پروژه ها ویزارد داره؟

C++Lover
پنج شنبه 01 دی 1384, 02:32 صبح
اگه منظورتون فقط Wizard هست می تونید به طور مثال یه پروژه MFC ایجاد کنید و سپس Add Class رو تو Class view بزنید و سپس از قسمت CLR به طور مثال Windows Form رو انتخاب کنید پس از دادن نام کلاس و زدن Ok از شما سوال می شود که آیا می خواهید CLR به پروژه شما اضافه شود و بعد از آن می توانید از کلاس فرم NET. تون استفاده کنید به این صورت که مثلا از داخل کلاس MFC یک Instance از کلاس فرم تون بسازید و نمایش بدید یا بالعکس.

منظورتون اینه که در VS2005 قسمتی برای برنامه نویسی Managed در نظر گرفته شده که میشه توش هم برنامهManaged و هم mfcکار کرد؟

ببینید جای خاصی نیست. کلا همه جا می تونید این کار رو بکنید. در ضمن پروژه های CLR دارای Wizard هست، ولی برعکس Wizard های MFC (که یک Framework کامل ایجاد می کنه) کار خاصی انجام نمی ده مثلا Window Forms فقط یه کلاس فرم ایجاد می کنه و بس چون Net. اینقدر کارها رو راحت کرده که دیگه احتیاج به Wizard نباشه.