PDA

View Full Version : کمک فوری برای الگوریتم theta *

baranbahari1320
پنج شنبه 15 تیر 1391, 17:34 عصر
من یه مقاله در مورد Theta* پیدا کردم که رو الگوریتمش موندم که چه جوری کار میکنه اگه کسی از الگوریتممهای هوش سر در میاره لطفا منو راهنمایی کنه مقاله رو براتون میذارم یه نیگاهی به الگوریتمه بندازین
http://aigamedev.com/open/tutorials/theta-star-any-angle-paths/

فقط من تا فردا جمعه 16/4/91 فرصت دارم ممنون میشم کمکم کنین.

maktoom
پنج شنبه 15 تیر 1391, 22:15 عصر
سلام
بستگی داره که شما A* یا SMA* و از این دست الگوریتم ها رو بلدید یا نه. اگر نه اول برید خود A* رو یاد بگیرید. چون این روش بهبود یافته A* هستش. و تفاوت اصلی در نود های والد هستش.

soroushp
جمعه 16 تیر 1391, 09:25 صبح
سلام
بستگی داره که شما A* یا SMA* و از این دست الگوریتم ها رو بلدید یا نه. اگر نه اول برید خود A* رو یاد بگیرید. چون این روش بهبود یافته A* هستش. و تفاوت اصلی در نود های والد هستش.

تو اون لیکی که گذاشته بود همین تفاوت رو گفته بود !
طرز کارش چطوریه ؟ چطور از بین 3 نود که اولی مبدا ؛ دومی واسط و سومی هدف هست یک حرکت خطی می کنه به طوری که کمتر از A* میشه ؟

baranbahari1320
جمعه 16 تیر 1391, 09:50 صبح
ممنون از پاسخاتون من A* رو بلدم چیزی هم که از این مطالب فهمیدم اینه اگه از گره شروع به یه گره دیگه ای که واسطه هم داره خط مستقیم ایجاد بشه میتوان مستقیم مسیر بین شروع تا گره آخری را در نظر گرفت من میخوام درخت این گرافو بکشم میشه لطفا روی درخت این گراف نظر بدین.

baranbahari1320
جمعه 16 تیر 1391, 09:53 صبح
متاسفانه فایلی که درست کردم up نمیشه اگه فقط دو سطح از گراف رو برام بکشین ممنون میشم اگر فایلم up شد برای نظر خواهی میذارمش.
ممنون میشم از کمکتون.تو sma* فرزند حذف میشه اما اینجا گفته والد s' بشه والد s یعنی والد گره سوم میشه گره اولی یا شروع من رو اینش موندم که باشد مثل شکل 7 لینکه کل نودها رو بررسی کنم که این a* نمیشه یا نه فقط اونهایی که g (n+ h(n کمترین مقداره؟

soroushp
جمعه 16 تیر 1391, 10:33 صبح
حدسه من در مورد این الکوریتم اینه که ابتدا با a* فضای حالت رو پیمایش می کنه که در این صورت کمترین مسیر رو همونطور که می دونید بدست میاره در مرحله بعد اینطور که به نظر می رسه از بین نود ها یک رفتار غیر خطی به سمت هدف می کنه ( شکل 3 تو لینک)
ببینم می تونم سر دربیارم !

soroushp
جمعه 16 تیر 1391, 11:01 صبح
این الگوریتم برای محاسبه هزینه و پیدا کردن بهینه ترین مسیر بین دو نود s و s' میاد والد فعلی را به علاوه خط مستقیم بین s و s' می کنه (که این جمع زدن برابر است با هزینه واقعی گره K) اگر از هزینه واقعی گره s' کمتر بود در اینصورت والد گره بعدی ، گره K میشه و هزینه گره s' برابر با جمع بالایی میشه !

soroushp
جمعه 16 تیر 1391, 11:48 صبح
89284
path 1 ,2 رو به راحتی می تونی از این الگوریتم بفهمی !
مشکل کجاست؟ اعداد رو بذار تو الگوریتم

baranbahari1320
جمعه 16 تیر 1391, 12:17 عصر
مشکل من مسیر حرکت بود اما پیداش کردم ممنون که وقت گذاشتین راهنمایی کردین راهنماییهاتون ارزنده بود.موفق باشین و ببخشید اگه اذیت شدین.

baranbahari1320
جمعه 16 تیر 1391, 15:59 عصر
ببخشید من فردا تحویل پروژه دارم الگوریتم B* رو هم ترجمه کردم و با استفاده از استراتژی اول یعنی بهترین حد بالا یه گرافو رو به درخت تبدیل کردم فقط ببینید این استراتژی رو درست فهمیدم.
اینکه فرزندان هر ریشه باید دارای حد کمتری از والد باشند تا انتخاب شوند.و استراتژی دوم یعنی رد انتخاب برعکس عمل میکنه.ممنون میشم به لینک زیر یه نیگاهی بندازین.
http://en.wikipedia.org/wiki/B*
در قسمت backup procosses مقدار فرزندان را برگشت میده این قسمت رو نفهمیدم.
با تشکر