PDA

View Full Version : مبتدی: Setup & Assemblye

nakhodasokoot
پنج شنبه 15 تیر 1391, 18:56 عصر
سلام به همه ی دوستان
من برای ساخت ستاپ مشکل دارم. قبل از هر چیز بگم توی این تالار جستجوهای لازم رو کردم ولی همه ی مباحث پراکندست و نتونستم مشکلم رو حل کنم.
اما مشکل من اینه که در کنار برنامه ای که نوشتم از فایلهای dll استفاده شده اما نتونستم با ساخت ستاپ اونا رو روی سیسستم کاربر پیاده کنم!!!
جایی خوندم که این فایل ها باید در پوشه ی Assembly ویندوز نصب بشن. اما برای این کار راه حلی نگفته بود.
حالا از همه ی دوستان خواهش می کنم که اگه کمکی میتونن دریغ نکنن!
ممنون

nakhodasokoot
جمعه 16 تیر 1391, 00:19 صبح
دوستان چرا جواب نمیدین؟
خیلی سوالم پیش پا افتادست! شاید خیلی گنگه!
خواهشن هر کس میتونه یک کمکی بکنه!

nakhodasokoot
جمعه 16 تیر 1391, 22:31 عصر
دوستان خواهشا کمک کنید
مشکل اصلی اینه که نرم افزار روی XP اجرا نمیشه
حالا کمک کنید

arman_Delta2002
شنبه 17 تیر 1391, 10:55 صبح
سلام دوست عزیز مشکل شما دقیقا چیه؟ یعنی با شناسوندن دی ال ال ها به سیستم مشکل دارین یا با قسمت شناسوندن دی ال ال های ستاپ سازتون یا دی ال ال ها روی بعضی سیستم ها نمیشینه یا دی ال ال ها رو کلا پیدا نمیکنه نرم افزارتون و دیگه این که با چه زبانی برنامه وشتین و دی ال ال های مشکل دار مربوط به چه کامپننتی هست و ورژن و نام ستاپ سازتون چیه؟

nakhodasokoot
شنبه 17 تیر 1391, 20:00 عصر
خب من یه برنامه با Vb.net نوشتم و اینکه با خود ویژوال خواستم ستاپ بسازم اما نتونستم فایلهای دی ال ال رو داخل پوشه ی اسمبلی وارد کنم. و از نرم افزار install aware هم استفاده کردم ولی با اونم نتونستم کار خاصی بکنم! در ضمن اینکه بگم این دی ال ال ها ماله کامپوننت kylix (ارسال اس ام اس) و pdfreader و mediaplayer هست و یه چندتای دیگه که نمیدونم دقیقن چی هستن!!!
واقعیتش من خیلی مبتدیم تو این زمینه و مشکل اصلیم اینه که نرم افزارم روی XP اجرا نمیشه و خطای Dont send رو میده! خب خودم حدس میزنم که مشکل از نصب دی ال ال ها باشه! همین
اگه بازم سوالی هست من در خدمتم!!!

nakhodasokoot
یک شنبه 18 تیر 1391, 00:30 صبح
یکی از مشکلاتم این خطاست که توی عکس مشخص کردم

http://up.vatandownload.com/images/zotsecyc526u56l8eyyn.jpg

arman_Delta2002
یک شنبه 18 تیر 1391, 08:41 صبح
من عکسی نمی بینم پیشنهاد میدم که با خود اینستال اویر کار کنین و جایی که باید فایل ها رو انتخواب و وارد کنین یه دکمه کوچیکه به اسم Scan File یا Scan Project که با زدن اون یه پنجره باز میشه و ازتون مسیر فایل سولوشن پروژتونو میپرسه به محض دادن مسیر خودش یه exe از پروژتون میسازه و اجرا میکنش کار شما اینه که تمام قسمت ها رو یک بار مرور کنین و بعد از مرور به ستاپ برگردین و دکمه OK رو بزنین و بعد فایلی که اینستال اویر واستون اجرا کرده بود رو ببندین(فایل اجرایی پروژتون رو) خودش تمام کار های مورد نیاز پروژتون رو انجام میده و فقط قسمت بانک اطلاعاتی و ریجستری (اگه دارین) به عهده شما میفته
یه روش دیگه ای که میشناسم استفاده از دستور Regsvr32 هست که جلوش مسیر فایل Ocx یا dll رو میدین و خودش به سیستم میشناسوندش و اگه تعداد فایلات زیاده و مسیرشون دقیقا مشخص نیست چند تا راه داری dll ها رو توی system32 کپی کنی بعد توی یه نوت پد تک تک اونا رو با دستور Regsvr32 صدا کنی و فایل نوت پد رو با پسوند com سیو کنی که اجرایی شه بعد روی فایل کامت کلیک کنی dll هایی که توی system32 ویندوز کپی کردی رو ریجستر میکنه
راه دوم هم اینه که با دستور shell داخل Vb اونا رو صدا کنی . میدونی که دستور shell میشه دستورات داس رو خط به خط اجرا کرد .
shell "Regsvr32 c:\kelyliA.dll"
البته دستور shell رو از VB6 یادمه نمیدونم تو دات نت هم همین بود!!!

نکته دیگه اینه که نسخه 4.0 فرم ورک صرفا در ویندوز XP آپدیت SP3 قابل نصب شدن ئه که در خیلی از سیستم ها که SP2 دارند مشکل ایجاد می کنه.و لازم نیست که کل VS.net رو پاک کنین فقط کافیه نوع بولد پروژتون رو بزارین روی ورژن 2 یا 3 یا 3.5

nakhodasokoot
سه شنبه 20 تیر 1391, 18:46 عصر
ممنونم آرمان جان
خداروشکر مشکل حل شد!
نسخه ی NET. رو درست نصب کرده بودم. نسخه ی 4 روی xP نصب میشه البته باید قبلش windows installer رو نصب کرد.
مشکل من از اینستال کردنه Kylix بود که توی ستاپ ساز VS باید توی پوشه ی assemble catch folder اضافه میکردم.
بقیه ی کامپوننت ها هم که خود vs نصب میکنه
بازم ممنونم که راهنماییم کردی