PDA

View Full Version : نحوه بکار گیری Event ها در یک کلاس

barnamenevis300
پنج شنبه 15 تیر 1391, 20:12 عصر
من از کلاس webBrowzer استفاده میکنم و با یه دستور اونو Refresh میکنم حالا میخوام از رویداد documentCompleted استفاده کنم... یعنی بعد از اینکه بارگزاری صفحه تموم شد یه سری دستورات اجرا بشه. حالا مشکل من اینجاست که نحوه استفاده از رویداد در یک کلاس رو بلد نیستم؟
باید کدهام رو کجا قرار بدم که با رخدادن EVENT به DocumentCompleted کدهای من اجرا بشه؟

salehbagheri
پنج شنبه 15 تیر 1391, 20:29 عصر
یعنی بعد از اینکه بارگزاری صفحه تموم شد یه سری دستورات اجرا بشه.

این خواسته ای که شما دارید با عنوان تاپیک همخونی نداره!

برای اینکار (نقل قول) کافیه دستورات خودتون رو در رویداد OnDocumentComplete بنویسید!

اما برای بررسی یک Event در یک متد دیگه روشهای مختلفی وجود داره که استفاده از delegate فکر میکنم راحتترین روش باشه!

barnamenevis300
پنج شنبه 15 تیر 1391, 21:46 عصر
خوب همین. همین که چطور دستوراتم رو در رویداد on DocumentComplete بنویسم؟

میشه مثال بزنید؟

returnx
پنج شنبه 15 تیر 1391, 22:12 عصر
اول شی Web browser را انتخاب کنید ، در پنجره properties (پنجره ای که خواصی اشیا رو مشخص می کنید ، مثل رنگ و...) یک علامتی شبیه به جرقه داره روی اون دکمه کلیک کنید ، میرید در قسمت Events ها بعد در لیست Document Complete رو پیدا کنید و روش Doble کلیک کنید ، با این کار شما به قسمت کد نویسی بر می گردید ، حالا کدی که می خواهید رو اینجا بنویسید...
برای چنین سوالاتی شما نباید تاپیک ایجاد کنید ، باید از کتاب های Refrence ( مرجع) استفاده کنید...
در صورتی که در کد نویسی ، بخشی از پروژتون دچار مشکل شدید ، اون موقع ابتدا جستجو کنید ، در صورتی که به جوابتون نرسیدید اقدام به ایجاد تاپیک جدیدی کنید...
شما 2 ، 3 تا تاپیک اخیرتون رو که دیدم پتانسیل حذف شدن رو داشت به دلیل اینکه هیچ کدام از تاپیک هاتون عنوان مناسبی نداشت ، قبل از ایجاد تاپیک جستجو هم نکردین ، تاپیک های مشابه با محوریت یک موضوع ایجاد کردید و...
بهتون پیشنهاد می کنم قوانین سایت (http://barnamenevis.org/misc.php?do=showrules) رو مطالعه کنید...
در ضمن اگر دقت می کردید ، من جوابتون رو در این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?349484-()this.hide/page2)داده بودم ، وقتی شما تاپیک های تکراری با محوریت یک موضوع ایجاد می کنید باعث میشه ، تاپیک بقیه دوستان به صفحات بعدی بره و به چشم نیاد...
و همچنین دقت کنید که ، webBrowser1.Refresh و ()this.hide نمیتونه عنوان مناسبی برای یک تاپیک باشه ...

barnamenevis300
پنج شنبه 15 تیر 1391, 23:18 عصر
اولا ممنون همزمان با انتقاد جواب سوال رو هم دادید. بعد اینکه حق با شماست. اما دلیل اینکه امروز اینجوری پافشاری کردم اینبود که عجله داشتم و کسی هم جواب مورد نظر من رو نداده بود. واسه همین یه خورده شیطنت ورزیدم در یک تاپیک دیگه هم مطرح کردم تا شاید زود تر به چشم بیام.
دیگه اینکارو نمی کنم.