PDA

View Full Version : در خواست راهنمایی در مورد مجموعه دلفی.

mohammadriano
جمعه 16 تیر 1391, 21:11 عصر
سلام دوستان
اصلاً نمی خوام که کلاً مجموعه Embarcadero RAD Studio XE رو با Microsoft Visual Studio 2010 و یا هر چیز دیگه ای مقایسه کنم
من برای نوشتن یک برنامه می خوام که تجربه جدیدی رو با دلفی شروع کنم
البته با خیلی زبان ها و نرم افزار ها و کامپایلرها آشنایی دارم ولی از دلفی بسیار اطلاعات کمی دارم
البته شاید با Microsoft Visual Studio 2010 و vb.net یا حتی #C برنامه بنویسم خیلی سریع تر از دلفی بتونم برنامه رو تمام کنم
اما بنا به دلایلی تصمیم گرفتم با دلفی شروع به نوشتن کنم
یکی از دلایلی که من رو جذب دلفی کرد شاید یه مقدار تعجب بر انگیز باشه ولی :
سرعت اجرای مجموعه Embarcadero RAD Studio XE یازده برابر Microsoft Visual Studio 2010 هست
وقتی برنامه Microsoft Visual Studio 2010 رو اجرا می کنم انگار می خواد تریلی به حرکت در بیاد
البته این اتفاق فقط منحصر به شروع برنامه نیست اصلاً سیستم نمی کشه
حالا نمی دونم مشکل سیستم من هست یا در بقیه سیستم ها هم همچنین اتفاقی می افتد!
بگذریم
از دوستانی که با دلفی کار می کنند تقاضای راهنمایی برای نوشتن یک برنامه سرور دارم
که یک بانک MDB(اکسس) رو از یک نرم افزار Client (که با VB6 نوشته شده) از دو طریق ارسال از اینترنت و امکان وارد کردن فایل اکسس از طریق فلش یا هارد و ... بتونه دریافت کنه و تمامی اطلاعات بانک ها رو یک جا جمع کنه.
اگه ممکن هست من رو راهنمایی کنید

عقاب سیاه
جمعه 16 تیر 1391, 22:32 عصر
من در حد راهنمایی نیستم ولی برای بانک اطلاعاتی می تونید از کامپوننت های ADO استفاده کنید مثال هم زیاد ازش هست برای انتقال از اینترنت هم منظئرتون مستقیم بین دو تا برنامه هست؟

راستی چرا شما از آخرین نسخه دلفی استفاده نمی کنید؟؟؟

mohammadriano
جمعه 16 تیر 1391, 22:59 عصر
من در حد راهنمایی نیستم
خواهش می کنم

برای بانک اطلاعاتی می تونید از کامپوننت های ADO استفاده کنید مثال هم زیاد ازش هست
مشکل با ADO نیست

برای انتقال از اینترنت هم منظورتون مستقیم بین دو تا برنامه هست؟
بله منظورم انتقال بانک نرم افزار کلینت در هر جای ایران یا حتی جهان به برنامه ایست که می خوام با دلفی بنویسم (یعنی Server ) البته توضیح دادم برنامه Client رو با VB6 نوشتم حالا نمی دونم باید چی کار کنم با واسط (یعنی هاست) باید این کار رو انجام بدم یا به صورت مستقیم البته یه بخشش "یعنی ارسال اطلاعات به مرکز" مربوط به کدنویسی در VB6 میشه اما با در یافت اطلاعات بانک Client برای استفاده در نرم افزار Server رو نمی دونم باید چه کار کنم!

راستی چرا شما از آخرین نسخه دلفی استفاده نمی کنید؟؟؟
قضیه مفصلی داره : اولین بار نسخه delphicbuilder_xe_3953_win رو دانلود کردم ولی به هیچ وجه نتونستم سریال و کرک مربوط به برنامه رو پیدا کنم
همین خوبه : Embarcadero® RAD Studio XE Version 15.0.3890.34076

عقاب سیاه
جمعه 16 تیر 1391, 23:04 عصر
مشکل با ADO نیست
پس مشکل با چیه؟

بله منظورم انتقال بانک نرم افزار کلینت در هر جای ایران یا حتی جهان به برنامه ایست که می خوام با دلفی بنویسم (یعنی Server ) البته توضیح دادم برنامه Client رو با VB6 نوشتم حالا نمی دونم باید چی کار کنم با واسط (یعنی هاست) باید این کار رو انجام بدم یا به صورت مستقیم البته یه بخشش "یعنی ارسال اطلاعات به مرکز" مربوط به کدنویسی در VB6 میشه اما با در یافت اطلاعات بانک Client برای استفاده در نرم افزار Server رو نمی دونم باید چه کار کنم!

من چند تا مثال برای ارتباط دلفی با دلفی دارم اما مورد شما را نمی دونم فکر می کنم استفاده از یک بانک آنلاین مثل mysql مشکل را حل کنه یا آپلود و دانلود فایل دیتابیس که ساده ترین راه ممکنه فکر کنم

حالا باید استادان بگند من فقط نظرمو گفتم شاید کمک کنه