PDA

View Full Version : فعال شدن کدها فقط در صورت کلیک کردن دگمه submit

mitil61
شنبه 17 تیر 1391, 01:40 صبح
سلام دوستان،
من تازه شروع کردم به یادگیری PHP و Mysql.
یک فرمی ساختم با یک input و یک دکمه submit.
میخواهم وقتی لغتی وارد میشود با کلیک کردن بره و در دیتابیس جستجو کنه و یکسری اطلاعات را بیاره دوباره روی همون صفحه نشان بده.همه چیز درست کار میکنه. فقط دفعه اول که صفحه لود میشه error میده. علتشم اینه که توی input خالیه.
چطور میتونم درستش کنم؟میخوام بگم که اگر input خالی باشه بقیه برنامه ای که نوشتم را اجرا نکنه.
ممنون

mitil61
شنبه 17 تیر 1391, 02:26 صبح
خیلی ازتون ممنونم:)
برای اینکه توی همین inbox بتونم Live search کنم راه حلی دارین؟
توی اینترنت یکسری ویدئو پیدا کردم خیلی پیچیده بود.
ممنون.

mitil61
شنبه 17 تیر 1391, 11:45 صبح
سلام این یک نمونه از جستجو هست که لینکش رومیذارم
مشاهده صفحه
(http://www.w3schools.com/php/php_ajax_livesearch.asp)منتها همونطور که به دوست قبلی هم گفت صرفا مثال هست تا با چگونگی عملکرد اون آشنا بشید
که از تکنیک آجاکس استفاده شده
دوست قبلی آشنایی به آجاکس نداشت و کلی غر که چرا توضیح نداره
خوب باید بگم که دوستان عزیز همیشه در حد توانایی هاتون قدم بردارید و یواش یواش برید جلو

مثلا بنده یک سال فقط درگیر یک مسائل پیش وپا افتاده بودم که الان متوجه شدم که خیلی ساده بودند
یعنی میخوام بگم که همه چیز یهو اتفاق نمی افته
ببخشید اگر زیاد شد ولی خوب گفتم که متوجه شده باشید
موفق باشید

در این مثالی که لینکش را شما فرستادین، هر حرفی که وارد میشه یکسری اطلاعات میاره. من می خواهم مثلا اگر حرف B را وارد کردم تمام کلمه هایی که با B شروع میشن را نشان بده. شاید من اشتباه میکنم و اسمش چیز دیگری باشد. من می خواهم روی input که شروع میکنم به نوشتن یک کلمه، اطلاعاتی که نشون میده سورت شده باشد. مثلا می خواهم بنویسم Book. وقتی b را نوشتم وبه ترتیب حرفهای بعدش با توجه به اونها اطلاعات را نشون بده. آیا این همون Live search است؟ یا من اشتباه میکنم.
ممنون

tehro0n
شنبه 17 تیر 1391, 14:58 عصر
چیزی مثل جستجوی گوگل؟
برای این کار شما از دیتا بیستون select می گیرید و در قسمت where از LIKE استفاده می کنید

برای این کار شما اجکس یا آژاکس رو امتحان کنید، که صفحه هم دوباره لود نشه، برای چک کردن فیلد ها هم می تونید از جاوا استفاده کنید
مثالی از چک کردن خالی بودن فرم را برایتان نوشتم، در ادامه کد جاوا هم می تونید اجکس رو بر اساس اطلاعاتی که می خواهید قرار بدید

function showCode() {
if (document.getElementById('title').value=="") {
document.getElementById('msgdiv').innerHTML='<b>'+'لطفاً عنوان را وارد كنيد'+'</b>';
document.getElementById('title').focus();
return (false);
}
}

عنوان : <input type="text" id="title" maxlength="32" />
<INPUT onclick="showCode();" title="دریافت کد" type="button" />
<DIV style="COLOR: #f00" id="msgdiv"></DIV>