PDA

View Full Version : انتخاب فیلد مورد نظر در کریستال ریپورت

ahp_online
شنبه 17 تیر 1391, 10:10 صبح
سلام
دوستان من بانک اطلاعاتی اکسس دارم و در برنامه ریپورت اونو با کریستال ریپورت ساختم و ریف داره کار میکنه فقط یک مشکل اساسی دارم:
من چون تعداد فیلد هام خیلی زیاده تو یک صفحه A4 ریپورتم جا نمیشه و می خوام با کد نویسی فیلدهایی که خودم انتخاب می کنم رو تو ریپورت کریستال ریپور بیارم.این کار رو باید چجوری انجام بدم؟؟؟
این ریپورتی که الان درست کردم اومدم تو نرم افزار کریستال ریپورت 10 اتصال به بانک رو برقرار کردم به صورت دستی و فیلدها رو مشخص کردم و فرم ریپورت رو ساختم و تو کد نویسی ریپورتی که می خوام می گیریم ولی برای فیلدها ثابت!!!
راهنمایی کنید ......
ممنون

ahp_online
یک شنبه 18 تیر 1391, 16:07 عصر
سلام
دوستان کسی نمی دونه اینکار امکان پذیر هست یا خیر؟؟؟

mohammadriano
یک شنبه 18 تیر 1391, 19:58 عصر
می خوام با کد نویسی فیلدهایی که خودم انتخاب می کنم رو تو ریپورت کریستال ریپور بیارم.این کار رو باید چجوری انجام بدم؟؟؟
باید کوئری بنویسید

CrystalReport1.SQLQueryString = "select * from bank where name like 'ahamad'"
CrystalReport1.PrintOutEx

البته بارها و بارها بحث شده

ahp_online
دوشنبه 19 تیر 1391, 16:12 عصر
تو کریستال ریپورت من هر فیلد رو به صورت دستی وارد کردم رو خط کشی کردم و به صورت جدول در آوردم چطوری میشه این خط کشی ها رو انجام داد؟؟

mohammadriano
دوشنبه 19 تیر 1391, 16:58 عصر
تو کریستال ریپورت من هر فیلد رو به صورت دستی وارد کردم رو خط کشی کردم و به صورت جدول در آوردم چطوری میشه این خط کشی ها رو انجام داد؟؟
میشه بیشتر توضیح بدید
آیا شما ریپرت خودتون رو در فایل اجرایی کریستال ریپرت ساخته اید؟ شما باشد VB6 را باز کنسد و براس مثال همان طور که یک فرم یا ماژول جدید به برنامه خودتون اظافه می کنید شما باید Crystal Reports رو هم به برنامه خودتون اظافه کنید

ahp_online
دوشنبه 19 تیر 1391, 19:59 عصر
سلام
من مشکلی با نحوه کار با کریستال ریپورت ندارم.ببینید من الان با خود کریستال ریپورت فرم مورد نظر را ساخته و فیلدهایی که میخوام پرینت بگیرم رو توی فرم ریپورت به صورت دستی آوردم و توی ویژوال بیسیک کامپوننت کریستال ریپورت رو آوردم و از بانک به صورت کد نویسی ریپورتم رو میگرم و پرینت میگیرم ولی الان تعداد فیلدهام بالا رفته و من میخوام در وِِیژوال بیسیک بصورت کد نویسی ریپورت دلخواهم رو می گیرم ولی توی فرمی که با کریستال ریپورت ساختم اون فیلدها شاید نباشه.حالا من دنبال روشی هستم که بتونم فرم رو بصورت دلخواه توسط کد نویسی درست کنم و به صورت یک جدول در بیارم و پرینت بگیرم؟؟

mohammadriano
دوشنبه 19 تیر 1391, 20:30 عصر
دوست عزیز بهتره مشکل خودتون رو با آپلود عکس توضیح بدین
حتماًجواب خواهید گرفت

ahp_online
دوشنبه 19 تیر 1391, 21:16 عصر
سلام
این عکس فرم کریستال ریپورت،حالا من این فرم رو با انتخاب فیلدها میخوام بصورت کد نویسی در ویژوال بیسیک باشه.دقت کنید من فیلدها رو خط کشی کردم در قالب یک جدول.با کد نویسی میشه ساختش؟؟

mohammadriano
چهارشنبه 21 تیر 1391, 01:56 صبح
سلام
این عکس فرم کریستال ریپورت،حالا من این فرم رو با انتخاب فیلدها میخوام بصورت کد نویسی در ویژوال بیسیک باشه.دقت کنید من فیلدها رو خط کشی کردم در قالب یک جدول.با کد نویسی میشه ساختش؟؟
من فکر می کنم شما هم مثل من منظورتون رو خوب نمی تونید به دیگران بیان کنید

حالا من این فرم رو با انتخاب فیلدها میخوام بصورت کد نویسی در ویژوال بیسیک باشه؟؟؟

قت کنید من فیلدها رو خط کشی کردم در قالب یک جدول.با کد نویسی میشه ساختشچه چیزی رو ساخت

[حالا من دنبال روشی هستم که بتونم فرم رو بصورت دلخواه توسط کد نویسی درست کنم و به صورت یک جدول در بیارم و پرینت بگیرم؟؟
هدف شما از این کار چیه؟
شاید این فایل بتونه شما رو کمک کنه :
http://barnamenevis.org/showthread.php?348379
پست 4

ahp_online
چهارشنبه 21 تیر 1391, 10:27 صبح
سلام
دوست عزیز منظورم اینه همانطور که در عکس بالا دیدید من یک فرم با کریستال ریپورت درست کردم که سایز فرم A4 می باشد و تعدادی فیلد رو روی فرم به صورت دستی و انتخابی گذاشتم.به عنوان مثال ID,Commodt,...
حالا چون صفحه من آچار می باشد و من تعداد دیگه فیلد دارم که روی فرم جا نمیگیره.حالا روشی هست که من تو خود ویژوال بیسیک بتونم توسط کد نویسی این کار رو انجام بدم؟؟

mohammadriano
چهارشنبه 21 تیر 1391, 14:12 عصر
سلام
دوست عزیز منظورم اینه همانطور که در عکس بالا دیدید من یک فرم با کریستال ریپورت درست کردم که سایز فرم A4 می باشد و تعدادی فیلد رو روی فرم به صورت دستی و انتخابی گذاشتم.به عنوان مثال ID,Commodt,...
حالا چون صفحه من آچار می باشد و من تعداد دیگه فیلد دارم که روی فرم جا نمیگیره.حالا روشی هست که من تو خود ویژوال بیسیک بتونم توسط کد نویسی این کار رو انجام بدم؟؟
خب یک ریپرت دیگه بساز بقیه فیلدهای خودت رو داخل ریپرت جدید قرار بده
یا می تونید از روش دو عنوانی استفاده کنید:

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=89541

ahp_online
چهارشنبه 21 تیر 1391, 15:49 عصر
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید؟؟آخه من میخوام فیلد ها رو تو نرم افزاری واسه ریپورت انتخابی بزارم.اینطوری باید برای N حالت فرم طراحی کنم؟؟؟

mohammadriano
چهارشنبه 21 تیر 1391, 16:00 عصر
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید؟؟آخه من میخوام فیلد ها رو تو نرم افزاری واسه ریپورت انتخابی بزارم.اینطوری باید برای N حالت فرم طراحی کنم؟؟؟
در مورد کدام پیشنهاد؟
فیلد ها رو می خواهید فیلتر کنید؟یا رکوردها رو؟
منظور از N حالت طراحی فرم چیه؟
شما یا از روش اول 2 تا ریپرت می سازید یا از روش دوم استفاده کنید.

ahp_online
پنج شنبه 22 تیر 1391, 16:24 عصر
دو تا ریپورت که نمیشه بسازم چون گفتم حالا مختلفی برای پرینت گرفتن دارم.من می خوام یک فرم داشته باشم و تو برنامه برای هم فیلد یک چک باکس بزارم و کاربر به صورت انتخابی فیلدهایی که می خواد رو پرینت بگیره؟؟؟ منظوره من واضحه دوست عزیز من نمی دونم واقعا دیگه چطوری توضیح بدم!!!!

mohammadriano
پنج شنبه 22 تیر 1391, 16:42 عصر
دو تا ریپورت که نمیشه بسازم چون گفتم حالا مختلفی برای پرینت گرفتن دارم.من می خوام یک فرم داشته باشم و تو برنامه برای هم فیلد یک چک باکس بزارم و کاربر به صورت انتخابی فیلدهایی که می خواد رو پرینت بگیره؟؟؟ منظوره من واضحه دوست عزیز من نمی دونم واقعا دیگه چطوری توضیح بدم!!!!
دوست عزیز جواب شما رو فکر می کنم در اولین پاسخ خودم دادم (باید کوئری بنویسید)
اگه در تاپیک ابزارهای گذارش گیری 10 پست اول را جست و جو کنید در مورد کوئری می توایند اطلاعات کسب کنید

ahp_online
پنج شنبه 22 تیر 1391, 20:18 عصر
سلام
میشه دقیق تر راهنمایی کنی دوست عزیز آخه من با کوئری کار نکردم.میشه یک توضیح در مورد کوئری بدی و کارشو بگی؟؟اگر مطلب آموزشی داره که واسه کاری که من می خوام بکنم مفیده ممنون میشم لینک بدی.
واقعا سپاسگزارم دوست عزیز

ahp_online
جمعه 23 تیر 1391, 20:17 عصر
چرا کسی منو راهنمایی نمیکنه!!!!!
کسی نمیدونه چجوری باید فیلد های مورد نظر از بانک اکسس رو با کریستال ریپورت پرینت گرفت!!!! ببینید من تو میخوام چند تا فیلد از بانک رو انتخاب کنم و پرینت بگیرم!!