PDA

View Full Version : سوال: وب گذر چطور می تونه همیشه تعداد اعضای انلاین رو به درستی نشون بده؟

idocsidocs
شنبه 17 تیر 1391, 17:17 عصر
کد وب گذر فقط یبار توی سایت لود می شه و اگر یه کاربر یه ساعت توی سایت بمونه، وب گذر اشتباه نمی کنه و همه اعضا رو به دستی نشون می ده.

چطور این کار رو انجام می دن؟

از comet استفاده می کنن یا از روش دیگه ای؟

tehro0n
شنبه 17 تیر 1391, 18:12 عصر
اینطور نیست حداقل تا زمانی که من امتحانش کردم
وبگذر هم مانند خیلی از سرویس دهنده های دیگه ورود هر کاربر را با اطلاعات مرورگر و سیستم عامل و .. ثبت می کنه
و از طرف دیگه برای نمایش افراد آنلاین آن آی پی هایی که مثلا در 10 یا 20 دقیقه پیش در سایت حضور داشته اند را می شماره و می گه آنلاینه

اگه جدیدا تغییرات داده یک فرضیه دیگه هست که فشار به سرور میاره ولی دقیقه
شما آی پی و مرورگر و سیستم عامل را با هم ادغام می کنی و با md5 آن را کدشده می کنی
و در اسکریپت خود مانند برخی وبلاگ ها که هنگام ورود و خروج خوش آمد می گن زمان حضور کاربر در سایت را به دست میاری (هنگام ورود ثبت و هنگام خروج از جدول دیتابیس پاک می کنی)
حالا فقط کافیه که یک select COUNT از آن جدول بگیری و افرادی که واقعا حضور دارند رو نمایش بدی

موفق باشی

idocsidocs
شنبه 17 تیر 1391, 19:13 عصر
و در اسکریپت خود مانند برخی وبلاگ ها که هنگام ورود و خروج خوش آمد می گن زمان حضور کاربر در سایت را به دست میاری (هنگام ورود ثبت و هنگام خروج از جدول دیتابیس پاک می کنی)
منظورتون اینه که اگر کاربر صفحه رو ببنده، با جاوا اسکریپت متوجه می شه و دیتابیسش رو آپدیت می کنه؟

tehro0n
شنبه 17 تیر 1391, 23:38 عصر
بله این کار را هم می توانید انجام دهید و هنگام ورود و خروج فانکشنی تعریف کنید و کد را ارسال کنید

idocsidocs
یک شنبه 18 تیر 1391, 09:35 صبح
تست کردم.

وقتی از سایتی خارج بشیم، وب گذر بعد از گذشت یه مدت زمان مشخص، تعداد اعضای آنلاین رو کم می کنه و به محض خروج، تعداد اعضا رو کاهش نمی ده.

colors
یک شنبه 18 تیر 1391, 11:45 صبح
درود

به خاطر اینکه فشاری به سرور نیاد هر چند دقیقه چک میکنه ببینه افرادی که چند دقیق پیش آنلاین بودن بازم هستم