PDA

View Full Version : سوال: سیستم مدیریت سایت

nineteen
یک شنبه 18 تیر 1391, 00:43 صبح
سلام
دوستان اول از همه من رو به خاطر سوال پیش پا افتادم ببخشید

فرض رو بر این بگیرید من استخدام یک شرکت طراحی وب شدم
حالا سوال من اینه که من طراح آیا باید برای هر سایتی که طراحی می کنم cms جدا هم طراحی کنم یا اینکه نه من باید کلا یک cms بیسیک برای خودم داشته باشم و اون رو نسبت به نیاز مشتریم فقط ویرایش کنم

نمیدونم سوالم رو درست مطرح کردم یا نه اما امیدوارم به جواب مد نظرم برسم

nineteen
یک شنبه 18 تیر 1391, 00:55 صبح
ببینید منظورم اینه که چطور باید یک cms طراحی کرد که برای انواع مختلف سایت ها با موضوعات مختلف هماهنگ بشه
نمونه بارزش مثل سیستم مدیریت محتوای جوملا

tehro0n
یک شنبه 18 تیر 1391, 01:11 صبح
ببینید منظورم اینه که چطور باید یک cms طراحی کرد که برای انواع مختلف سایت ها با موضوعات مختلف هماهنگ بشه
نمونه بارزش مثل سیستم مدیریت محتوای جوملا

CMS = Content Management System
یعنی سیستم مدیریت محتوا!

شما اگه برنامه نویس باشی و مثلا برای یک بانک برنامه پرداخت انتقال و .. طراحی کنی، برای بانک دیگری که درخواست بهتون بده نمی یای از اول یک چیز دیگه طراحی کنی! و این وسط ممکنه فقط برای مثال خرید شارژ و .. اضافه یا کم بشه!
پس شما CMS طراحی نکردی و فقط یک صفحه کد نوشتی
اما می تونی با گرفتن کار و درخواست های مشتری این یک صفحه را به چند صفحه و یک CMS کامل طراحی کنی

nineteen
یک شنبه 18 تیر 1391, 12:10 عصر
شما ببینید برداشت من درسته
یک طراح سایت باید چندین cms داشته باشه به موازات موضوعی که سایتش داره یعنی یک cms برای سایت خبری یکی برای فروشگاه یکی برای ...

یک سوال دیگه که دارم اینه که ما باید قالب سایت رو با cms هماهنگ کنیم یعنی cms رو دستکاری نکنیم فقط نسبت به قالب سایتی که داریم cms رو ویرایش کنیم که پنل رو در کجا قرار و اینکه مثلا ارسال مطلب جدید زد در کجا قرار بگیره و ...؟؟؟؟؟

ravand
یک شنبه 18 تیر 1391, 19:47 عصر
شما اگه برنامه نویس باشی و به php و mysql تسلط کافی برای نوشتن یک cms رو داشته باشی که دیگه نباید ناراحتی داشته باشی. میتونی یه سری امکاناتی رو بهش اضافه کنی یا اگه سایتت نیازی به امکانات اضافی نداشت حذفش کنی.
من خودم یه سیستم مدیریت محتوا نوشتم . چون سایتم فقط یه لینک باکس بود امدم یه چیز ساده براش نوشتم و برای سایت دیگه که امکانات بیشتری میخواست چیز بهتری نوشتم. الان خودم چون برنامه نویسی بلدم کارم خیلی راحت شده و هر چی بخوام بهش اضافه میکنم بیشتر سایت ها رو دیدم و امکانی درست و حسابی برای تبادل لینک نداره من امدم یه قسمتی ساختم که فردی که میخواد با من تبادل لینک کنه راحت آدرس و عنوان سایتش رو ارسال کنه و من در قسمت مدیریت تایید یا رد کنم و در صورت تایید راحت خودش در قسمت لینک های روزانه قرار بگیره.

یک سوال دیگه که دارم اینه که ما باید قالب سایت رو با cms هماهنگ کنیم یعنی cms رو دستکاری نکنیم فقط نسبت به قالب سایتی که داریم cms رو ویرایش کنیم که پنل رو در کجا قرار و اینکه مثلا ارسال مطلب جدید زد در کجا قرار بگیره و ...؟؟؟؟؟
منظورت رو درست نگرفتم . فکر میکنم شما میخوای راحت قالبت رو ویرایش کنی. من روشم فرق داره نمیدونم بقیه چجوری می نویسن.
فکر میکنم شما روی موتور قالب کار کنی برات بهتر باشه. مثل سیستم مدیریت محتوای بلاگفا که با تگ کار میکنه و شما کاری به کدهای php نداری و فقط با کدهای html کار میکنی.
موفق باشی.