PDA

View Full Version : مبتدی: نمایش خود گرید ویو در حالت خالی بودن

fmka2f
یک شنبه 18 تیر 1391, 17:30 عصر
سلام من یک سوال کاملا مبتدی دارم.میخوام گرید ویو حتی در حالت خالی بودن هم هدر و فوترش نمایش داده بشه.دوستان توجه کنن که نمیخوام از empty item استفاده کنم.بلکه میخوام وقتی خالی بود یک گریدویوی خالی با هدر و فوتر نمایش بده.امکان داره؟

hamid_kha
یک شنبه 18 تیر 1391, 17:38 عصر
سلام
نشان دادن پیغام در درون گرید ویو وقتی که خالیه. وقتی گرید ویوتون خالیه بهتره به کابر پیغامی نشون بدین که ظاهری بهتر داشته باشه برای اینکار از کد زیر استفاده کنید:

<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AutoGenerateColumns="False" DataKeyNames="CategoryID" DataSourceID="SqlDataSource1" EmptyDataText="No data available" ShowFooter="true" AllowPaging="True" AllowSorting="True" PageSize="5" OnRowDataBound="GridView1_RowDataBound">
</asp:GridView>
نشان دادن یه عکس وقتی که گرید ویو خالیه. اینم مثل بالاییه ولی فقط عکس نشان میده:

<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AutoGenerateColumns="False" DataKeyNames="CategoryID" DataSourceID="SqlDataSource1" ShowFooter="true" AllowPaging="True" AllowSorting="True" PageSize="5" OnRowDataBound="GridView1_RowDataBound"> <EmptyDataTemplate> <asp:Image id="imgNoData" ImageUrl="~/images/NoDataFound.jpg" AlternateText="No data found" runat="server"/>
</EmptyDataTemplate>
</asp:GridView>

fmka2f
یک شنبه 18 تیر 1391, 17:45 عصر
با تشکر از توجهت ولی من نیاز دارم هدر و فوترم نمایش داده بشه ولی در حالتی که از emptydatatemplate استفاده میکنم دیگه هدر و فوتر گریدم نمایش داده نمیشه و تنها محتویات اون emptytemplate نمایش میده

rahmatr
یک شنبه 18 تیر 1391, 22:44 عصر
اگر از دات نت فریمورک 4 به بعد استفاده می کنید :

Grid.ShowHeaderWhenEmpty = true;