PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد شبکه بین sql server های 2 یا چند کامپیوتر با یک سرور

vahoumano
یک شنبه 18 تیر 1391, 19:45 عصر
درود
من یک برنامه vb.net با بانک اطلاعاتی sql server نوشته و روی سرور نصب کرده ام و خود برنامه را نیز بر روی کامپیوترهای مقصد (تحت شبکه) نصب کرده ام . حال کامپیوترهای تحت شبکه را چگونه به دیتابیس سرور ارتباط دهم .

ahmadreza517
یک شنبه 18 تیر 1391, 20:43 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

Connectionstring برنامه client رو برابر ip سرور قرار دهید.

viper2009
دوشنبه 19 تیر 1391, 02:28 صبح
با توجه به گفته دوستمان ahmadreza517
به عنوان نمونه کانکش استرینگ به شکل زیر

Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

به جای myServerAddress می توانی آی پی سرور و یا نام سرور را قرار بدی که بهترین کار نام سرور است
اگر SQLSERVER شما دارای InstanceName باشد به شکل زیر می شود

Data Source=myServerAddress/InstanceName;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

این هم لیست برخی کانکشن استرینگ ها
http://www.connectionstrings.com/sql-server-2005

ضمناً حتماً قبل از استفاده با یکی از کلاینت ها تست کن که می توان به SQLSERVER سرور دسترسی داشت، (کلاینتی که دارای SQLSERVER و SQL Managment هست)

Majid842
سه شنبه 20 تیر 1391, 00:55 صبح
با سلام
روی کلاینت چه نوع ورژنی از SQl نصب کنم که سرعت بالایی داشته باشه !!
اگر میشه این مطب را کامل در سایت قرار دهید خیلی روش ها وجود دارند اما روش صحیح و کامل آن را میخواستم اگر ممکنه من را راهنمایی کنید در این زمینه خیلی جستجو کردم

viper2009
سه شنبه 20 تیر 1391, 05:13 صبح
از همون ورژنی که در برنامه ات استفاده می کنی
نمی تونی که در سیستم خودت SQL2005 داشته باشی و در کلاینت 2008 بریزی
البته موقع ساخت ستاپ VS خودش این فایل های ضروری را پیشنهاد می ده مثل نت فریم ورک و همین SQL برای کلاینت

ودر مورد روش های گفته شده معمولاً دیدم که بیشتر از همین روش فوق استفاده می کنند
ولی یک روشی شندیده ام که برخی شرکت های صاحب اسم از آن استفاده می کنند، که در آن می توان پورت های UDP و TCP تعریف کرده، که فعلاً روشش را پیدا نکردم